Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Williamson dokonuje cudu i zostaje powołany do kadry na Puchar Świata

Williamson dokonuje cudu i zostaje powołany do kadry na Puchar Świata

Kane Williamson dokonał cudu, zostając wybrany do składu Black Caps na Puchar Świata w Krykiecie.

Niecałe pięć miesięcy po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego w indyjskiej Premier League w kwietniu, Williamson wraca do zdrowia na tyle, że będzie mógł odegrać rolę w reprezentacji Nowej Zelandii na rozpoczynających się w przyszłym miesiącu Mistrzostwach Świata w Indiach.

33-latek miał bardzo małe szanse na powrót do zdrowia po kontuzji turniejowej, a ogólny okres rekonwalescencji wynosił dziewięć miesięcy. Jednak kapitan ODI pokazywał stały i zachęcający postęp, szczególnie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, aby dać sobie szansę na powołanie już dziś. Od zajęć gimnastycznych po lekkie rzuty, a ostatnio walkę z melonikami przy siatce.

Nie zagra w nadchodzących ODI przeciwko Anglii i jest mało prawdopodobne, że będzie dostępny na pierwsze mecze Pucharu Świata. Jednak drużyna Black Caps uważa jego dostępność w dalszej części turnieju za na tyle cenną, że umieściła go w swoim 15-osobowym składzie.

„Kane włożył ogromne poświęcenie w swoją rehabilitację i był wspierany przez otaczającą go silną grupę ekspertów. Nie pozostawił kamienia bez kamienia, próbując wrócić do gry w krykieta na najwyższym poziomie. Jesteśmy zachwyceni, że możemy być na miejscu wydarzenia jego wybór” – powiedział trener Gary Stead.

„Jednocześnie zachował swoją perspektywę dotyczącą powrotu do zdrowia i nie chciał się spieszyć ani agresywnie wracać zbyt wcześnie. Jak powiedzieliśmy wcześniej, to wspaniale, że chce grać w krykieta dla Nowej Zelandii na dłuższą metę”.

Stead wskazał, że nie ma ustalonego harmonogramu meczów, kiedy Williamson wróci do akcji.

„Jak już powiedzieliśmy w trakcie tego procesu, chcemy dać Kane’owi cały czas, jaki tylko może, aby pomóc mu w powrocie do zdrowia. Puchar Świata nie jest krótkim turniejem i będziemy nadal monitorować jego rozwój przez następny miesiąc, aż do finału pierwszy mecz turnieju.

READ  Rugby: Debiut Rogera Toivasa-Cheeka w Auckland zostanie odwołany

Sam Williamson powiedział, że jest zadowolony, że może wziąć udział w swoim czwartym Pucharze Świata w krykiecie.

„Przez cały ten proces starałem się mieć otwarty umysł na temat tego, kiedy będę mógł wrócić do krykieta i nie skupiać się tak bardzo na jednym spotkaniu lub meczu. Mój wybór tego nie zmienia, wiem, że wciąż jest nad czym pracować i codzienne cele. Trzeba być zdeterminowanym, aby wrócić z zespołem na boisko.

Williamson rozegrał 161 meczów ODI dla Nowej Zelandii, zdobywając 6554 runy, średnio 47,83.

Pozostały skład Black Caps na Puchar Świata zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu.

Nadchodzi więcej.