Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Williamson dokonuje cudu i zostaje powołany do kadry na Puchar Świata

Williamson dokonuje cudu i zostaje powołany do kadry na Puchar Świata

Kane Williamson dokonał cudu, zostając wybrany do składu Black Caps na Puchar Świata w Krykiecie.

Niecałe pięć miesięcy po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego w indyjskiej Premier League w kwietniu, Williamson wraca do zdrowia na tyle, że będzie mógł odegrać rolę w reprezentacji Nowej Zelandii na rozpoczynających się w przyszłym miesiącu Mistrzostwach Świata w Indiach.

33-latek miał bardzo małe szanse na powrót do zdrowia po kontuzji turniejowej, a ogólny okres rekonwalescencji wynosił dziewięć miesięcy. Jednak kapitan ODI pokazywał stały i zachęcający postęp, szczególnie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, aby dać sobie szansę na powołanie już dziś. Od zajęć gimnastycznych po lekkie rzuty, a ostatnio walkę z melonikami przy siatce.

Nie zagra w nadchodzących ODI przeciwko Anglii i jest mało prawdopodobne, że będzie dostępny na pierwsze mecze Pucharu Świata. Jednak drużyna Black Caps uważa jego dostępność w dalszej części turnieju za na tyle cenną, że umieściła go w swoim 15-osobowym składzie.

„Kane włożył ogromne poświęcenie w swoją rehabilitację i był wspierany przez otaczającą go silną grupę ekspertów. Nie pozostawił kamienia bez kamienia, próbując wrócić do gry w krykieta na najwyższym poziomie. Jesteśmy zachwyceni, że możemy być na miejscu wydarzenia jego wybór” – powiedział trener Gary Stead.

„Jednocześnie zachował swoją perspektywę dotyczącą powrotu do zdrowia i nie chciał się spieszyć ani agresywnie wracać zbyt wcześnie. Jak powiedzieliśmy wcześniej, to wspaniale, że chce grać w krykieta dla Nowej Zelandii na dłuższą metę”.

Stead wskazał, że nie ma ustalonego harmonogramu meczów, kiedy Williamson wróci do akcji.

„Jak już powiedzieliśmy w trakcie tego procesu, chcemy dać Kane’owi cały czas, jaki tylko może, aby pomóc mu w powrocie do zdrowia. Puchar Świata nie jest krótkim turniejem i będziemy nadal monitorować jego rozwój przez następny miesiąc, aż do finału pierwszy mecz turnieju.

READ  Pięcioosobowa polska drużyna przybywa do Pakistanu, aby jeździć na nartach poniżej Leila's Peak

Sam Williamson powiedział, że jest zadowolony, że może wziąć udział w swoim czwartym Pucharze Świata w krykiecie.

„Przez cały ten proces starałem się mieć otwarty umysł na temat tego, kiedy będę mógł wrócić do krykieta i nie skupiać się tak bardzo na jednym spotkaniu lub meczu. Mój wybór tego nie zmienia, wiem, że wciąż jest nad czym pracować i codzienne cele. Trzeba być zdeterminowanym, aby wrócić z zespołem na boisko.

Williamson rozegrał 161 meczów ODI dla Nowej Zelandii, zdobywając 6554 runy, średnio 47,83.

Pozostały skład Black Caps na Puchar Świata zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu.

Nadchodzi więcej.