Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jordie Barrett ma wątpliwości co do występu All Blacks w meczu otwarcia Pucharu Świata w Rugby przeciwko Francji

Jordie Barrett ma wątpliwości co do występu All Blacks w meczu otwarcia Pucharu Świata w Rugby przeciwko Francji

Jordy Barrett (z prawej) i asystent trenera Scott Barrett zastanawiają się nad najnowszymi wydarzeniami w Lyonie przed otwarciem RWC.

Hannah Peters/Getty Images

Jordy Barrett (z prawej) i asystent trenera Scott Barrett zastanawiają się nad najnowszymi wydarzeniami w Lyonie przed otwarciem RWC.

Płynna żegluga zamieniła się w wzburzone wody dla świetnej drużyny All Blacks przed inauguracją Pucharu Świata, a nad pomocnikiem Jordym Barrettem wisiała ogromna chmura kontuzji podczas starcia z gospodarzami turnieju.

Asystent trenera (obrony) Scott McLeod przekazał w Lyonie wiadomość, której fani All Blacks nie chcieli słyszeć, gdy potwierdził, że Barrett może teraz przegapić długo oczekiwane starcie w Pucharze Świata pomiędzy tymi dwoma zawodnikami wagi ciężkiej. w sobotę rano NZT) z powodu „rozdarcia” kolana uniemożliwiły mu treningi na początku tygodnia.

Już teraz będzie bez trio składającego się z Brody’ego Retalika, skrzydłowego Shannona Frisella i wspierającego Terrella Lomaxa w długo oczekiwanym pojedynku z Francją, potencjalna dezercja Barretta byłaby dla Nowozelandczyków równie poważnym ciosem, jak się wydaje. Aby otrząsnąć się po rekordowej porażce z RPA w ostatnim meczu rozgrzewkowym na Twickenham.

Barrett miałby każdą okazję, aby otrząsnąć się z problemu, którego Macleod nie mógł powiązać z żadnym konkretnym wydarzeniem na treningu ani nawet uderzeniem w boks 35-7 w Londynie, ale konserwatywny język asystenta trenera jasno dał do zrozumienia, że ​​Nowozelandczycy z pewnością byli przygotowując się na najgorsze.

Barrett i Rico Iwani to ulubiona kombinacja pomocników, odkąd menadżer Ian Foster przeniósł Barretta na 12. miejsce (z bocznego obrońcy) po zeszłorocznym ekscytującym meczu Bledisloe w Melbourne, kiedy zarówno David Haveli, jak i Quinn Topaia odnieśli kontuzje.

Od tego czasu rozpoczęli cztery z pięciu pozostałych testów w 2022 r., grając w środku pola o dużej liczebności, a następnie cztery z pięciu meczów w 2023 r., z jedynym wyjątkiem w drugim meczu Bledisloe w Dunedin (który obaj przegapili ). W przyszłości byli głównie skuteczni jako wypełniający duet.

1 wiadomość

Gwiazda drużyny All Blacks spotkała się z Kimberly Downs z 1News Sport przed jego ostatnim meczem w rugby podczas tegorocznych Pucharu Świata w Rugby we Francji.

READ  WSZYSCY Z 15: Sydney Thunder z BBL udało się pobić światowy rekord T20

„Poczuł mrowienie w lewym kolanie” – Macleod wyjaśnił, że Barrett pełnił rolę obserwatora na poniedziałkowym treningu w Lyonie. „Tak naprawdę podejmujemy niezbędne środki ostrożności. Nie musi dzisiaj trenować.

„Jest jeszcze początek tygodnia, więc będziemy musieli poczekać i zobaczyć, jak zareaguje dzisiaj, a jutro przejdziemy trochę więcej terapii” – dodał ekspert ds. obrony, broniąc szansy młodszego Barretta na start w pierwszym meczu na Stade de France. „To po prostu irytacja, której nabawił się po drodze, a w tym tygodniu czuł ją trochę częściej”.

MacLeod powiedział, że drużyna All Blacks zawsze przygotowuje cały skład do gry podczas tygodnia testowego i był pewien, że wszelkie zmiany w środku pola, jeśli zajdzie taka potrzeba, zostaną wprowadzone w odpowiednim tempie. Udowodnili swoje występy w Haveli (25 testów) i Anton Leinert-Brown (63), którzy obaj są w stanie lepiej grać u boku Iwaniego w koszulce z numerem 12.

„Był naprawdę ważny w naszej grze” – dodał McLeod. „Mamy jednak pełną wiarę w nasz zespół i będziemy musieli to zrobić na tych mundialach” – dodał [change] Zdarza się, ufamy każdemu, kto wypełni tę koszulkę.”

All Blacks dobrze sobie radzą z kontuzją więzadła krzyżowego tylnego Retallicka, a Scott Barrett i Sam Whitelock są w stanie skutecznie wypełnić tę lukę, pod warunkiem, że problem z kartką, w wyniku którego Barrett otrzymał czerwoną kartkę w meczu z Boksami na Twickenham, nie powtórzy się.

Czapka dla Jordiego Barretta na przyjęciu powitalnym All Blacks RWC w Lyonie przed 23. turniejem.

Hannah Peters/Getty Images

Czapka dla Jordiego Barretta na przyjęciu powitalnym All Blacks RWC w Lyonie przed 23. turniejem.

Jednak głębokie rozcięcie nogi Lomaxa wymusiło zmianę wsparcia w chwili, gdy wydawało się, że między nim a Ethanem de Grootem wszystko jest już w miarę ustabilizowane, podczas gdy potencjalna nieobecność Frisella z powodu problemów ze ścięgnem podkolanowym pozostawia drużynę All Blacks wahającą się pomiędzy Luke’em Jacobsonem, Daltonem Papale lub jakimś tymczasowym prowizorycznym zawodnikiem, np. to.. Tupou Vaa’i był szósty, aby zmierzyć się z Francuzami.

READ  Trener Glenn Moore rezygnuje po zapoznaniu się z Black Ferns, odrzucając zarzuty

Mimo to gospodarze również stracą co najmniej czterech najlepszych zawodników w składzie, a kontuzjowanego Paula Willemseya w składzie zastępuje kontrowersyjny powołanie Bastien Challuru, po wcześniejszej decyzji o wypuszczeniu gwiazdy numer 10 Romana Ntamacka po wybraniu nabawić się kontuzji. Poważna kontuzja kolana w kampanii budowlanej.

Francuzowi będzie również brakować Cyrila Baileya (łydka) i skrzydłowego Anthony’ego Gelenchesa (kolano) na mecz All Blacks, ponieważ mają opóźniony harmonogram pracy na basenie, a niezłomny pomocnik Jonathan Dante również opuści mecz otwierający turniej podczas rekonwalescencji. od kontuzji ścięgna podkolanowego.

Macleod unikał kontrowersji wokół powołania Challuru do kadry na Puchar Świata w związku z jego skazaniem za rasistowski atak w 2020 roku. Niektórzy we Francji uważają, że nie powinien był zostać uwzględniony, chociaż menedżera Fabiena Galthe nie było wśród nich, ponieważ obiecał jego gracze by to znieśli. Zamieszanie na ich kroku: „Puchar Świata nie jest dla tchórzy. Trzeba być silnym”.

Chaluru przez długi czas zaprzeczał naturze ataku, a Jalthi podkreślił, że stanowczo bronił swojego wyboru. „Przez cztery lata w naszym zespole nie było miejsca na rasizm i nie ma na niego miejsca w rugby” – powiedział. „Uczciwość jest podstawową wartością naszego zespołu i naszego sportu. Zgłosiliśmy tę kwestię Bastienowi, a on stanowczo i oficjalnie zaprzecza tym oskarżeniom”.

MacLeod wie tylko, że Francuzi są wysoko cenieni wśród drugorzędnych zawodników, niezależnie od tego, kto gra. „Mają wiele wysokiej jakości zamków i nie skupiamy się na jednym graczu” – powiedział. „Ale nie byłem świadomy żadnych kontrowersji, jakie wywołał jego wybór”.

Oczekuje się, że sobotnie starcie zapewni mocny początek Pucharu Świata pomiędzy gospodarzami w formie a drużyną All Blacks, którzy muszą szybko wrócić do formy. Szkoda, że ​​żaden z nich nie będzie nawet w pobliżu najlepszych zawodników pod względem dostępnego personelu.

READ  Jedyny biegacz Kiwi, który zdobył medal olimpijski