Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czarne czapki po raz pierwszy zajmują czołowe miejsca w światowych rankingach krykieta

Kapitan Tom Latham i Black Caps po zwycięstwie w serii ODI nad Bangladeszem w Basin Reserve w marcu.

Hagen Hopkins / Getty Images

Kapitan Tom Latham i Black Caps po zwycięstwie w serii ODI nad Bangladeszem w Basin Reserve w marcu.

Przegrana w serii 3: 0 czystego dnia nad Bangladeszem wystarczyła, aby Black Cubs wyprzedzili Anglię i Indie i po raz pierwszy zajęli pierwsze miejsce w światowych rankingach.

Międzynarodowa Rada Krykieta potwierdziła, że ​​Nowa Zelandia jest najlepszą drużyną w męskim meczu ODI na świecie w poniedziałek po ponownej kalibracji corocznych rankingów.

W bezprecedensowym okresie dla Czarnych Czapek partia pojawiła się cztery miesiące po tym, jak zajęli pierwsze miejsce w testowym krykiecie po raz pierwszy po zwycięstwie 4: 0 na ich własnym boisku w Indiach Zachodnich i Pakistanie, aby dotrzeć do finału Mistrzostw Świata Testów. przeciwko Indiom.

Sky Sport

Stulecie Jose Butlera skłoniło Rajasthan Royals do 55-krotnego zwycięstwa nad Kenem Williamsonem Sun Rangers Hyderabad.

Co ciekawe, Nowa Zelandia rozegrała w zeszłym roku tylko jedną serię ODI, która zakłóciła Covid: przeciwko Bangladeszowi, kiedy w marcu wygrali u siebie 3: 0 pod okiem kapitana Toma Lathama.

Czytaj więcej:
* Horror uderzył w odbijającego Black Caps Rossa Taylora w ich pierwszym obozie przed Anglią
* IPL: Kane Williamson’s Sunrisers Hyderabad, zmiażdżony przez Rajasthan Royals po Jos Buttler’s Ton
* Trener Auckland Aces Heinrich Malan jest wdzięczny za możliwość dołączenia do Black Caps w Anglii

Poniedziałkowa korekta tabeli cofa wyniki sprzed 1 maja 2018 r. Wyniki z sezonów 2018-19 i 2019-20 są ważone w 50%, a mecze od maja 2020 r. Uwzględniają ich pełną wagę.

Black Caps wygrali 20 z 30 zakończonych meczów ODI w ciągu ostatnich trzech lat i przegrali rozdzierający serce finał Pucharu Świata w Krykiecie z Anglią w Counting the Frontiers w lipcu 2019 roku.

Matt Henry zajmuje trzecie miejsce w rankingu ODI World Bowling z czarnymi czapkami sięgającymi szczytu tabeli.

Hagen Hopkins / Getty Images

Matt Henry zajmuje trzecie miejsce w rankingu ODI World Bowling z czarnymi czapkami sięgającymi szczytu tabeli.

W najnowszej aktualizacji Nowa Zelandia wskoczyła o dwa miejsca na szczyt rankingu, a Anglia spadła z pierwszego na czwarte. Australia również awansowała o dwa miejsca na drugie, a Indie spadły na trzecie, wyprzedzając Anglię o przecinek.

READ  Mistrzostwa Świata w Rugby Kobiet „moment transformacji” – i Nowa Zelandia | Puchar Świata w Rugby Kobiet 2022

Spadek w rankingu Anglii następuje po roku, w którym seria przegrała z Indiami i Australią, oprócz międzynarodowego meczu z Irlandią przeciwko Irlandii. Pięć kolejnych zwycięstw duetów z serii ODI w Anglii w latach 2017-18 jest wykluczonych z rankingu.

W rankingu graczy ODI Trent Bolt (1.) i Matt Henry (3.) są pionierami gry w kręgle w Nowej Zelandii, podczas gdy Ross Taylor zajmuje czwarte miejsce wśród graczy rakietowych.

Tom Latham i Devon Conway podczas ich partnerstwa z Bangladeszem w wygranym 3: 0 meczu ODI Series w marcu.

Andrew Kornja / Photosport

Tom Latham i Devon Conway podczas ich partnerstwa z Bangladeszem w wygranym 3: 0 meczu ODI Series w marcu.

Czarne czapki znajdują się w pierwszej trójce we wszystkich trzech formatach po tym, jak wspięli się na trzecie miejsce w rankingu Twenty20, zamieniając się miejscami z Australią, która spadła na piąte miejsce. Anglia i Indie zajmują pierwsze i drugie miejsce w krykiecie T20.

W testach Indie wyprzedzają Nową Zelandię, gdy oba zespoły przygotowują się do starcia w finale World Test Open Championship w Southampton 18 czerwca.

Kapitan Ken Williamson jest nadal najlepszym testerem na świecie. Henry Nichols zajął siódme miejsce, Neil Wagner zajął trzecie miejsce, a Tim Soth zajął szóste miejsce.