Turniej premium ANZ: Northern Mystics pokonuje taktykę kontynentu w ekscytujących zawodach

Northern Mystics, kontynent, dali Tactics trzecią z rzędu porażkę w Premier League w ANZ, ale tylko wygrali 53-52 na Trusts Arena w Auckland w poniedziałek wieczorem.

Pojawiły się oznaki poprawy w przypadku dwóch faworytów przedsezonowych, którzy grali w tych rozgrywkach do końca, czego nie można powiedzieć o ich pierwszych dwóch meczach.

Ellie Bird zremisowała na 15 sekund przed Tactixem, ale Mystics przeszedł prosto do Grace Nweke pod drugim końcem, która złapała piłkę pod presją Karin Burger i Jane Watson, a następnie utopiła zwycięzcę, mając kilka sekund do stracenia.

The Mystics poszli na poniedziałkowy nocny mecz po swoim pierwszym zwycięstwie w tym sezonie, Po pełnym południuPodczas gdy Tactix szukał swojej pierwszej wygranej, potem Przegrywa ze stalą I gwiazdy.

Nie najlepiej wystartowali w pogoni za tym golem, jednak w pierwszych trzech minutach dwukrotnie obrócili piłkę i szybko spadli 5: 1.

Wiele defensywnych duetów Tactix, Burger i Watson, powstało, ale w pierwszej kwarcie dali im szansę koledzy Silver Fern Bailey Mes i Nweke.

Team Mystics zaczęli starać się wywrzeć dużą presję defensywną na swoich potencjalnie słabych przeciwników, a Tactix zdecydowanie musiał ciężko pracować na każdą bramkę, gdy przewaga wzrosła do ośmiu.

Grace Nowicki oferuje szansę Northern Mystics przeciwko taktyce na kontynencie.

Andrew Kornja / Photosport

Była siódma godzina w pierwszej przerwie, kiedy trener Taktyki Marian Delaney-Hoshek poszedł na ławkę, grając z T. Baia Selby Reckitt w pierwszych minutach sezonu po powrocie z kontuzji kostki.

READ  Były trener All Blacks opowiada o tym, jak promowano „globalnych asystentów” Iana Fostera

Natychmiast dała im impuls w bramce, przenosząc swoje wieloletnie doświadczenie w Silver Ferns na boisko w miejsce mniej doświadczonego Jessa Prossera.

Jej pierwsze dwa strzały trochę chybiły, ale odbiła się od drugiego i za trzecim wspięła się na tablicę, pomagając jej drużynie zacząć zmniejszać dystans.

Te Paea Selby-Rickit wrócił do sądu za Tactix na kontynencie przeciwko północnym sufi.

Z ćwierćfinałami za pasami Burger i Watson zaczęli rozpoznawać, co robią Miss i Noki, co również pomogło, i po nieco ponad dwóch minutach gry przed gwizdkiem do przerwy, byli w stanie wyrównać, po tym jak kontynuowali grę. Od 6-13 biegów,

Mystics dostosowali się w czasie, aby objąć dwa gole do końca pierwszej połowy, ponieważ prowadzili 25-23 przeciwko przeciwnikowi, który upadł w ostatnich dwóch kwartach w pierwszych dwóch meczach.

Tym razem wyrównali się na miejscu, chociaż zepsuli okazję do objęcia prowadzenia, gdy Selby-Rickett się zmarnował, a rywalizacja weszła w okres, w którym dwie drużyny dopasowały się do siebie, aby strzelać, dopóki Mysticsom udało się otworzyć lukę dzięki niektórym zgrabne długie podania Nicki pod siatką Beta Toeva.

Tactix nie wycofał się z wyzwania, ponieważ sędziowie wkroczyli w pewnym momencie, aby opowiedzieć kapitanowi o tym, czego byli świadkami, a gdy zbliżali się do ostatniej kwarty, przewaga Mystics była dwoma kiepskimi bramkami. .

Mays bardzo szybko dorastała do pięciu i nieźle wytrwała, podczas gdy Watson rzucał na nią wszelkiego rodzaju zamęt, a Mystics zwiększył jej wysiłek obronny, sprowadzając z ławki byłą obrońcę England Roses, Amę Agbese.

Nadzieje Tactixa na powrót zostały trafione, gdy Ericana Pedersen udała się na ławkę z czymś, co wyglądało jak skurcz, i udało im się wyciągnąć dwie minuty sześć minut przed grą, tylko po to, aby Agbizi wyszedł z kartami atutowymi w przechwyceniu, które pozwoliło Mystics odzyskać barierę pięciu bramek.

READ  Na dzień przed powołaniem drużyny narodowej kobiet w Hiszpanii nadal panuje bunt

Musieli przetrwać ostatni horror, w którym Tactix wystrzelił w ciągu dwóch minut w ciągu dwóch minut, a następnie w ciągu minuty z 30 sekundami na grę i przedstawieniem najbardziej dramatycznych wniosków.

Premier League ANZ – trzecia runda

Reformacja północy 53 (Grace Nowicki 49/56, Billy Mays 4/8) Nada 52 (Elly Bird 39/45, Jess Proser 3/6, T Baia Celebi Reckitt 10/18)

Kwartał wyników: 1Q: 16-9, HT: 25-23, 3Q: 39-37

Rzeczy Wynik MVP: Grace Nowicki 3, Billy Mays 2, Beta Tueva 1

Punkty (rozegrane mecze): Gwiazdki 9 (3), Mystics 7 (3), Steele 6 (3), Pulse 5 (3), Magic 4 (3), Tactix 1 (3)