Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najnowsza aktualizacja WhatsApp na iPhone’a wprowadza gorącą zmianę motywu dla milionów użytkowników

Najnowsza aktualizacja WhatsApp na iPhone’a wprowadza gorącą zmianę motywu dla milionów użytkowników

Użytkownicy iPhone’a WhatsApp właśnie zobaczyli nową aktualizację na swoich urządzeniach. Aktualizacja 24.9.74 została wydana kilka godzin temu, w poniedziałek, 6 maja. Przynosi kilka zmian, w tym aktualizację kolorystyki, która jak dotąd okazała się dość kontrowersyjna.

Zmiana koloru, będąca częścią modernizacji projektu, została zaprezentowana jakiś czas temu, ale dopiero teraz pojawiła się najnowsza aktualizacja dla iPhone’a, wprowadzając zmiany dla wszystkich użytkowników.

ForbesaCałkowicie nowa funkcja WhatsApp została uruchomiona na iPhonie i jest znacznie łatwiejsza w użyciu

Oto niektóre z nich. Nie martw się, jeśli zaktualizowałeś je do nowej wersji, ale jeszcze ich nie widziałeś. WhatsApp mówi w aktualizacji: „Te funkcje zostaną wprowadzone w nadchodzących tygodniach”. Wygląda więc na to, że nowa aktualizacja stanowi podstawę dla WhatsApp, aby móc później aktualizować elementy.

Warto zauważyć, że wprowadzenie większej liczby zielonych elementów do aplikacji spotkało się z bardzo mieszanym przyjęciem, zwłaszcza że sam kolor zielony najwyraźniej się zmienił.

WhatsApp zaktualizował ikony i przyciski, – czytamy w oświadczeniu„Niektóre z naszych ikon i przycisków wyglądają inaczej, w tym kształtem i kolorem”. Firma twierdzi, że w ramach zmian w układzie niektóre części są rozmieszczone w większych odstępach niż wcześniej, co nadaje aplikacji bardziej luksusowy charakter. Logo WhatsApp zostało także wprowadzone w różnych częściach aplikacji, na przykład w zakładce czatów. Kolejną zmianą w zakładce Czaty był pasek wyszukiwania, który w nowym wyglądzie jest teraz przypięty u góry.

Powiadomienia i przyciski są teraz zielone

Zmiany kolorów należą do najbardziej kontrowersyjnych. Niektóre są dokładne. Na przykład, jeśli wysyłasz zdjęcie na czacie, strzałka wysyłania, która wcześniej była niebieska, będzie zielona.

Na całym świecie używany kolor nieznacznie się różni, ponieważ „odcień zieleni, którego używamy, zmienił się, aby pasował do koloru naszej marki” – podaje WhatsApp.

Firma rozważyła to wszystko i stwierdziła, że ​​skupiono się na tym, jak i gdzie wykorzystuje się kolor: „Korzystamy z kolorów bardziej świadomie, abyś mógł skupić się na rzeczach, które są najważniejsze na ekranie”.

Jeśli Ci się to nie podoba, to szkoda, bo nie jest to opcjonalne. „Każdy, kto korzysta z WhatsApp, w końcu otrzyma tę aktualizację, więc nie można z niej zrezygnować” – mówi WhatsApp.

Jest to dobre rozwiązanie pod względem spójności, ale biorąc pod uwagę mieszane reakcje na nowy projekt, zanim został on dzisiaj upubliczniony, będziemy musieli poczekać i zobaczyć, jak dobrze działa.

ForbesaW wyniku wycieku ujawniono nowe ulepszenia konstrukcyjne i wydajnościowe Apple iPhone 16

READ  „Horse Gone Barn Bolted” to silne hasło – Krebs w ochronie