Super Pacific Rugby: Waratahs ujarzmiają suszę na Fidżi, aby przełamać suszę

Dylan Beach Waratahs przedziera się przez Fidżi Drua, gdy drużyna z NSW zakończyła 13 meczów z rzędu.

Brett Hemmings / Getty Images

Przegranych już nie ma, NSW Waratahs rozpoczęli swój inauguracyjny sezon Super Rugby Pacific zwycięstwem suszy 4-10 nad popularnymi i entuzjastycznymi nowicjuszami Fijian Drua.

Wspierając swój gwiezdny test niepokonanych, Drużyna Waratas walczyła w piątek wieczorem z pięcioma przeciwko jednemu, aby pozbyć się przynajmniej niektórych gorzkich wspomnień z zeszłorocznej upokarzającej kampanii niepokonanej.

Zwycięstwo w postaci punktów bonusowych przerwało 13-meczową passę trwającą 538 dni, odkąd Warata pokonała Melbourne Rebels w ostatnim meczu sezonu 2020 Super Rugby Football.

Jak długo jeszcze się okaże, ale wielkie zwycięstwo przeniosło także Waratę na nieznane terytorium jako wczesnych rywalizujących liderów.

„Minęło dużo czasu, odkąd graliśmy takie show i jesteśmy z tego naprawdę dumni” – powiedział kapitan Waratas i zawodnik meczu Jake Gordon.

Gracze Fijian Drua wykonują okrzyk wojenny podczas pierwszej rundy meczu Super Rugby Pacific przeciwko Waratahs.

„To był długi okres przedsezonowy i dobrze jest widzieć graczy, którzy osiągnęli taki występ w starciu z wymagającą drużyną Fidżi”.

Mając duże nadzieje na rozbicie imprezy Waraty, drowy powinny poczuć się jak w domu w parnych, podobnych do Suva warunkach, zanim rozpocznie się, gdy armia fanów Fidżi przepłynie przez bramy stadionu Companke w Sydney, by wziąć udział w historycznej rozgrywce.

Fidżijscy fanatycy zostali potraktowani emocjonalnie naładowanym wykonaniem „Na Bole” Drui, duchowego tańca przed meczem, mającego na celu przygotowanie startujących w zawodach nowicjuszy do bitwy.

READ  Paul Cole wygrywa finały PSA World Tour w Egipcie

Wygląda na to, że zrobiła sztuczkę na początku.

Znany ze swojej błyskotliwości, Drua wniósł także siłę fizyczną jako inspirujący kapitan, a Nimane Nagosa nr 8 walczył z hardcorowym Waratasem Lachi Swintonem.

Jednak zgodnie z obietnicą Waratah, chcąc nie dać się nabrać na żadne krzykliwe stylu Fidżi, cieszył się, że ma pierwsze punkty w ofercie z gwarantowanym butem połówki Bena Donaldsona.

Pierwsza próba Tahsa w 13. minucie była następna po staroświeckim picku and drive z Willem Harrisem chowającym się przy słupkach, a Donaldson zdobył wynik 10-0.

Donaldson zatrzymał tablicę wyników dwoma kolejnymi kopniakami, zanim prostytutka David Forkey otrzymała ciężki cios od Warataha.

Drew miał problemy na stałych fragmentach, a jedyne punkty Drew w połowie pochodziły z rzutu karnego od Badena Kerra, gdy gospodarze prowadzili 21:3 w pierwszej połowie.

Jeśli były jakiekolwiek wątpliwości co do tego, że Waratahs utrzymają swoje zadanie, ledwie zostali rozproszeni w drugiej połowie, kiedy Angus Bell opróżnił się jak rozgrywający, aby umieścić Lalakai Foketi w narożniku.

Drua #1 był jeszcze głupszy minutę później, a John Koroyduwadwa otrzymał żółtą kartkę za głupie oczyszczenie Boriki za pozostawienie Fidżi przez 10 minut.

Bale zrobił swoje, ponieważ Drua był graczem, zanim Gordon zasypał swój olśniewający występ szybkim przechwyceniem.

Zapytany, czego zespół Waraty nauczył się podczas frustrującego sezonu 2021, Gordon powiedział: „Jak prężna jest grupa i ile dobrych osobowości mamy w naszym zespole.

„Spędzenie takiego roku w ten sposób i brak mężczyzn dźgających się nawzajem pokazuje odporność w grupie – i dzisiaj otrzymaliśmy zapłatę”.

Nagusa zasłużył na wyróżnienie, strzelając historyczną pierwszą próbę Drui w konkursie w 62. minucie.

Ale jego drużyna, choć szalona, ​​nigdy nie dorównała Waratahs podczas ich pierwszego występu na poziomie Super Rugby.