Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022: Łyżwiarz kiwi Nico Porteus zdobywa złoto olimpijskie w finale łyżwiarstwa freestyle w stylu semi-pipe

Sporty

Nico Porteus zdobywa złoto w finale łyżwiarstwa freestyle na semi-tube mężczyzn. Wideo / Sky Sport

Prawie cztery lata odkąd pojawił się na scenie w brązie, złota przyszłość obiecana przez Nico Porteusa opłaciła się.

Porteus został dziś najmłodszym mistrzem olimpijskim w Nowej Zelandii w singlu, wygrywając Freestyle Half Pipe w ten sam nieskomplikowany, debiutancki sposób, w jaki startuje.

20-latek potrzebował jednego typowego biegu, aby dodać złoto do brązu, który ten kraj oszołomił, zdobywając na tym samym wydarzeniu w 2018 roku, gdy wspiął się kilka stopni na podium z taką łatwością, która przeczy jego wyższości technicznej. .

Trzymając ją schowaną w swojej torbie z trikami, podczas kwalifikacji do drugiego miejsca w czwartek, Porteous natychmiast zapieczętował swój znak firmowy z korka 1620 jeden po drugim, uzyskując wynik otwarcia 93,00.

W ciągu trzech jazd żaden z pozostałych jedenastu zawodników nie był w stanie przewyższyć tego, co Porteus miał do zaoferowania, wykorzystując niezrównaną kombinację zwinności, mocy i stylu.

To była świetna kombinacja, dzięki której wspiął się na szczyt i tam pozostanie, wyprzedzając Davida Wise (90,75) na drugim miejscu, a jego starszy brat Miguel zajął 11. miejsce (63,50).

Od lewej srebrny medalista David Wise, złoty medalista Nico Porteous i brązowy medalista Alex Ferreira.  Zdjęcie / AP
Od lewej srebrny medalista David Wise, złoty medalista Nico Porteous i brązowy medalista Alex Ferreira. Zdjęcie / AP

Porteus, mistrz świata i mistrz X Games, dodał tytuł olimpijski w burzliwych warunkach, które zdenerwowały wielu na boisku, na którym występuje 10 najlepszych łyżwiarzy na świecie z half-pipe, tworząc dalszą historię sportu dla kiwi.

Tylko 17-letni Simon Dickey, poczwórny Cox mężczyzn, który zdobył złoto na Igrzyskach Olimpijskich w 1968 roku, zdobył złoto olimpijskie w młodszym wieku.

Podobnie jak w Pjongczangu, kiedy pokonał Zoe Sadowsky Sinnott jako najmłodszy medalista w Nowej Zelandii, Porteous po raz kolejny powtórzył starania innej gwiazdy Zimowych Igrzysk Olimpijskich w tym kraju, która zdobyła złoto dwa tygodnie temu.

READ  Netball Australia odwraca wątpliwości co do wyboru Diamentów przed Mistrzostwami Świata z powodu sporu CPA

Ale w przeciwieństwie do Sadovsky’ego Sinnotta, który triumfował w stresującej rundzie finałowej na tym samym kompleksie Genting Snow Park, Porteous zdobył trzeci medal Nowej Zelandii na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w prosty sposób.

Złoty medalista Kiwi Nico Porteus świętuje.  Obraz/Getty Obrazy
Złoty medalista Kiwi Nico Porteus świętuje. Obraz/Getty Obrazy

Pochodzący z Wanaki, który przyznał się do pewnych „napięć olimpijskich” podczas kwalifikacji, mógł mieć kilka trudnych chwil, czekając, czy jego wynik będzie lepszy.

Al-Hakim, dwukrotny obrońca tytułu, z pewnością był w stanie, ustawiając poprzeczkę w finale z wynikiem 90,75 w pierwszej rundzie.

Pasek Porteusa został szybko wyczyszczony tą samą sekwencją trików, która dała złoto X Games w zeszłym miesiącu, po raz pierwszy Kiwi zatrzymało ten konkretny wyścig.

Najważniejszym punktem Aspen były manewry dwupokładowe z lat 20. XX wieku, ambitne i złożone, z których każdy wymagał czterech i pół pełnych obrotów, przeniesionych na wyższy poziom, skręcając w jednym kierunku w pierwszym kierunku i odwrotnie w drugim.

Nico Porteus.  Obraz/Getty Obrazy
Nico Porteus. Obraz/Getty Obrazy

Ale Porteous nie był w stanie podnieść tego wzorca w opustoszałej drugiej rundzie, obwiniając wiatr, że nie jest w stanie osiągnąć amplitudy potrzebnej do wykonania jego zaawansowanych technicznie sztuczek.

Oznacza to, że wciąż istnieje szansa, że ​​jeden z najtwardszych zawodników z Ameryki Północnej, który był na szczycie tabeli liderów, prześlizgnie się.

Ale żenujące lądowanie Wise’a w jego ostatniej rundzie utrzymało go na drugim miejscu, a gdy Porteous miał poważny wypadek na początku swojej trzeciej rundy, Aaron Blanc stał tylko między Kiwi a Goldem.

Kolejny incydent wkrótce potwierdził wynik i chociaż obchody zostały wyciszone, podczas gdy Amerykanin otrzymał pomoc medyczną, Porteous przynajmniej cieszył się chwilą ze swoim starszym bratem.

Miguel zajął 11. miejsce w swoim pierwszym finale olimpijskim, który rozpoczął się od zachęcającego wyniku 63,50, ale zakończył się dwoma upadkami.

Wszystkie wycieki podkreśliły, jak ważne było dla Porteous zakończenie wydarzenia wcześnie – i jak uroczy był młody człowiek.

READ  Maszynki do strzyżenia a Słońca: Jak oglądać NBA online, kanał telewizyjny, informacje o transmisjach na żywo, czas gry?