Wellington Phoenix kontynuuje niepokonaną passę w pierwszej lidze mężczyzn po remisie w Sydney

Napastnik Phoenix, David Paul, świętował po strzeleniu pierwszego gola przeciwko Sydney.

Mark Evans / Getty Images

Wygrana z byłym Sydney FC pozostaje nieuchwytna dla trenera Wellington Phoenix, Ufuka Talaya.

Phoenix pozwolił swojej pierwszej połowie doprowadzić do remisu 1:1 w pierwszej lidze mężczyzn na Leichhardt Oval w Sydney w sobotę po tym, jak Bobo strzelił gola z ławki rezerwowych w drugiej tercji, aby wyeliminować otwierającego Davida Balla w pierwszej połowie.

Odkąd dołączył do Phoenix trzy sezony temu, Talay przeszedł już siedem meczów, nie pokonując Sydney.

Piłka otworzyła wynik swoim pierwszym golem w sezonie w 43. minucie, skręcając w ciasnej przestrzeni i strzelając obok Andrew Redmayne’a po otrzymaniu podania od Gaela Sandovala tyłem do bramki.

Sky Sports

Wellington Phoenix nie był w stanie strzelić setnego meczu Alexa Rovera ze zwycięstwem, gdy zremisował 1:1 z Sydney FC.

Ale Sydney odzyskał wyrównanie w 67. minucie, kiedy Bobo posłał dośrodkowanie Ryana Granta i skierował piłkę obok Ole Sale’a po tym, jak Anthony Caceres złamał prawe i sprytnie wystrzelił w prawy obrońca.

Bobo miał trzy duże szanse, aby wyprzedzić Sydney, ale nie był w stanie zdobyć drugiego żagla w drugiej połowie, co uratowało serię imponujących obrońców w drugiej połowie, w tym jedną niską po jego lewej stronie w doliczonym czasie, aby zapewnić trudny punkt. dla Knicksów.

Sandoval wyraźnie złamał się w ostatnich sekundach meczu, dając Phoenix nadzieję na późne zwycięstwo, ale Meksykanin podkręcił długi strzał poza bramkę.

Sobotni mecz zakończył szalone dwa tygodnie dla zajmującego piąte miejsce Phoenixa, odnosząc trzy zwycięstwa i dwa remisy w ciągu 14 dni, aby awansować o siedem miejsc w męskiej tabeli ligi A-League.

READ  Upał w Melbourne wstrzymał grę w Australian Open

Z remisem z Sydney przedłużyli swoją serię bez porażki do sześciu.

wielka chwila

Kapitan Wellington Phoenix, Alex Rover, zagrał po raz setny w Men’s Division I, ale podczas ciężkiej walki w pomocy nie był w stanie uczcić tej okazji zwycięstwem lub golem.

Gdzie jest wybrana gra?

Potrzebujący bramki na 60 minut przed czasem trener Sydney Steve Corica zwrócił się do swojego najbardziej doświadczonego napastnika, a sześć minut później Bobo wrzucił piłkę do siatki i wyrównał 1:1. W międzyczasie Talay czekał, aż zostanie tylko minuta, aby sprowadzić swojego bardziej doświadczonego napastnika, Gary’ego Hoppera, dając mu niewielką szansę na uderzenie.

Obrońca Phoenix, Joshua Luz, traci piłkę z napastnikiem Sydney FC Elvisem Kamsubą.

gracz dnia

Bramkarz Phoenix, Ole Seal, kontynuował znakomitą grę od czasu powrotu z kontuzji uda, wykonując siedem rzutów obrończych, aby zapewnić remis. W pierwszej połowie wszedł do środka, by pokonać Mostafę Aminiego po wysłaniu pomocnika Adama Le Foundera, a ostatnimi czasy trzykrotnie utorował Bobo dobre szanse, w tym jedną niską z lewej strony w doliczonym czasie.

Wielkie zdjęcie

Remis z drużyną z Sydney zakończyłby pracowite dwa tygodnie dla Phoenix. Pięć meczów w ciągu 14 dni wydawało się trudnym zadaniem, ale przeszli przez szalony okres niepokonani, zbierając 11 punktów z potencjalnych 15, aby przejść z ostatniego na piąte miejsce w tabeli.

Co powiedzieli

Trener Phoenix, Yufuk Talay: „Sydney FC to dobry zespół. Zagraliśmy nasz piąty mecz [in 14 days]. Ole wykonał kilka świetnych interwencji, które utrzymały nas w meczu i prawdopodobnie moglibyśmy wygrać je w ostatniej sekundzie z Gayle w tym przejściowym momencie. Ale 1-1 był uczciwym wynikiem”.