Western Force pokonuje Highlanders w siłowaniu się na rękę w Super Rugby

Zespół Western Force stracił szansę na zdobycie kolejnego skalpu Kiwi, pokonując Highlanders w bójce na 7-6 rąk podczas starcia Super Rugby Pacific w Dunedin.

Jedyną próbę zdobycia gola miał obrońca Highlanders Folau Fakatava, a obie drużyny popełniły serię fauli pomimo sobotniego meczu rozgrywanego pod dachem stadionu Forsyth Barr.

Po miażdżącym zwycięstwie nad broniącymi tytułu Crusaders w ostatniej rundzie, drużyna Forces szukała kolejnych zwycięstw nad drużynami z Nowej Zelandii, ale nie udało im się to.

W frustrującym meczu jedyne punkty zdobyli dzięki dwóm rzutom karnym wykonanym przez piątego i ósmego Bena Donaldsona.

Żadna z drużyn nie była w stanie wyjść na prowadzenie na tablicy wyników, dopóki Donaldson nie dał swojej drużynie prowadzenia 3:0 w pierwszej połowie, strzelając rzut karny w 37. minucie.

Gospodarze objęli prowadzenie po sześciu minutach drugiej połowy, gdy Vakatava znalazł dziurę w linii bramkowej Perth.

Mocny skrzydłowy Chase Tiatai rzucił się do przodu z linii obrony, na chwilę odwracając uwagę kolegów z drużyny, a Vakatava wykorzystał okazję i przeskoczył piłkę.

Konwertowana próba dała Highlanders prowadzenie 7-3, aż do czasu, gdy drugi rzut karny Donalddona w 53. minucie zmniejszył deficyt do jednego punktu.

Pomimo tego, że na zegarze pozostało mnóstwo czasu, Moc przeprowadziła wiele ataków, ale nie była w stanie znaleźć zwycięskiej akcji ani nawet kary umożliwiającej kontynuację.

Weteran linebacker Nick White powiedział, że czuł, że stracił szansę.

„To było po prostu ostatnie podanie” – powiedział Stan Sport.

„Stworzyliśmy sobie okazje, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać, po prostu kilka błędów.

„Przyjechaliśmy i dobrze rywalizowaliśmy, więc jestem dumny z walki między chłopakami… To rozczarowujące, ponieważ według mnie zagraliśmy naprawdę dobrze.

„Musisz czuć, że to kolejny rok, któremu pozwoliliśmy się wymknąć”.

READ  Aktualizacje statusu Origin na żywo: NSW vs Queensland - Gra 1

Zwycięstwo oznacza, że ​​Highlanders, którzy w ostatniej rundzie zwycięstwa z Queensland utrzymali bezbramkowy wynik, wskoczą Moana Pasifika na ósme miejsce w tabeli.

Na ostatnim miejscu pozostaje siła, po dwóch zwycięstwach.