Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mark Cuban: „W tych wyborach usłyszą wyborcy zajmujący się kryptowalutami” – oto dlaczego

Mark Cuban: „W tych wyborach usłyszą wyborcy zajmujący się kryptowalutami” – oto dlaczego

  • Starcia między SEC a kryptowalutami wpływają na dynamikę wyborów, rozwój branży i nastroje wyborców.
  • Stanowiska Trumpa i Bidena w sprawie kryptowalut zmieniają poparcie wśród wyborców, ujawniając podział polityczny.

Nadchodzące wybory w Stanach Zjednoczonych wydają się mieć wyjątkową dynamikę, szczególnie ze względu na trwające batalie regulacyjne pomiędzy Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) a podmiotami zajmującymi się kryptowalutami.

W przeciwieństwie do poprzednich lat, rok 2024 trafia na pierwsze strony gazet ze względu na ciągłą kontrolę SEC nad firmami takimi jak Ripple. [XRP]Uniswap [UNI]Binance [BNB]Oraz Coinbase, Robinhood i inne.

Spostrzeżenia Marka Cubana

Zagłębiając się w temat, maksymalne szyfrowanie Marek Kubańczyk Odpowiedziała na nowe wsparcie Donalda Trumpa dla kryptowalut, przewidując ich znaczący wpływ na nadchodzące wybory. Powiedział,

„Jeśli @joebiden przegra, jest duża szansa, że ​​możesz podziękować @GaryGenslerowi i NewYork_SEC.”

Podkreśla to obawy Kubańczyka dotyczące potencjalnych zagrożeń dla rozwoju branży kryptowalut i globalnego wizerunku Ameryki.

Wskazał na krytykę przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Gary’ego Genslera za zaniedbanie ochrony inwestorów,

„Gensler nie chronił żadnego inwestora przed oszustwami”.

Cuban uważa, że ​​działania Genslera znacząco utrudniły działalność legalnych firm kryptowalutowych. Doprowadziło to do potencjalnego zamknięcia wielu przedsiębiorstw i niezliczonej liczby przedsiębiorców.

Odzwierciedla wspólny punkt widzenia Haydena AdamsaW osobnym wywiadzie dla podcastu „Bankless” dyrektor generalny Uniswap zauważył:

„SEC zasadniczo przyjmuje bardzo agresywne stanowisko i po prostu próbuje zamknąć kryptowaluty”.

Czy Kongres powinien się w to zaangażować?

Otwartość Trumpa na darowizny w postaci kryptowalut kontrastuje z oporem Bidena, przesuwając poparcie wyborców kryptowalut w stronę Trumpa.

Komentując to, Kubańczyk zauważył:

Tweet Kobego do Kongresu

Źródło: Mark Cuban/X

Nie trzeba dodawać, że inni dyrektorzy, w tym Jake’a CzerwińskiegoW niedawnym podkaście na temat Unchained dyrektor prawny Variant podkreślił spór między SEC a Coinbase i stwierdził:

„Myślę, że nadszedł czas, aby Kongres wkroczył i zdecydował, jakie powinno być prawo, zamiast pozostawiać nas wszystkich w tego rodzaju mgle niepewności regulacyjnej”.