Wellington Phoenix traci fatalną bramkę samobójczą w porażce z Adelaide United

Obrońca Wellington Phoenix T. Ririmuana Walker wychodzi z tyłu podczas przegranej z Adelaide United.

Jenny Evans / Getty Images

Bramkarz Wellington Phoenix, Brianna Edwards, rzuciła Zoe McMicken śmiercionośne spojrzenie po tym, jak zobaczyła, jak jej kolega z drużyny przepycha piłkę obok własnej.

McMicken strzelił łamiącego serce gola samobójczego w momencie, gdy trener Phoenix, Gemma Lewis, powiedział, że „zmienił grę” 4:1, pokonując Adelaide United w przełożonym meczu A-League na stadionie Wynn w Wollongong w piątek.

Lewis była skłonna odciąć się od poślizgnięcia McMickina ze względu na jej wiek, ale powiedziała, że ​​była rozczarowana sposobem, w jaki zareagowała reszta zespołu, gdy ulegli przyjacielskiemu ogniu.

Sky Sports

Wellington Phoenix traci gola przeciwko Adelaide United w pierwszej lidze kobiet.

McMickin popisał się potężnym podaniem do bramkarza rezerwy, na oślep uderzając piłkę z 40 metrów, ale 17-letni prawy obrońca nie zdawał sobie sprawy, że Edwards jest zbyt daleko od swojej passy, ​​dopóki nie było za późno.

Edwards chwycił ją za rękawicę, gotowy do poddania się z rzutu wolnego pośredniego w celu zablokowania bramki samobójczej, ale piłka prześlizgnęła się przez nią, dając Adelaide prowadzenie 2:1 przed przerwą.

„Naprawdę byliśmy twórcami dołków, ponieważ kiedy w ten sposób włożyłeś piłkę do siatki, a potem ich głowy trochę odpadły i byli trochę szanowani” – powiedział Lewis.

„Rozmawialiśmy w pierwszej połowie i czułem, że już trochę pokonali, gdy osiągnął ten cel, i znowu, pokazuje to tylko krzywą uczenia się dla tego zespołu.

„Ludzie popełniają błędy i kilka razy widzieliśmy, że w tej lidze już w tym sezonie padły dwie bramki zza piłek.

READ  Super Rugby: The Crusaders nie pozwól, aby stracona okazja wymknęła się z 2021 r.

„Ale Zoe ma 17 lat. Będzie popełniać błędy, będzie się uczyć i po tym ciężko będzie się odzyskać, ale dla mnie reszta zespołu po prostu odwróciła głowę i nie byłem zbyt zachwycony odpowiedzią”.

McMicken była stałą postacią prawego obrońcy Phoenix, rozpoczynając każdy mecz podczas jej kampanii otwierającej pierwszą ligę kobiet, a Lewis powiedział, że pojedynczy błąd nie określi jej sezonu.

Zaczęła dla nas każdy mecz. Ufamy jej. Wiemy, że potrafi robić niesamowite rzeczy. Błędy się zdarzają, ale grała przeciwko skrzydłom, które grały w tej lidze. [for years]. „

Adelaide otworzyła wynik dzięki Chelsea Dauber w szóstej minucie, ale Phoenix wyrównał w 25. minucie, kiedy Isabelle Hodgson nie była w stanie poradzić sobie z dośrodkowaniem Avy Pritchard i pierwszym strzałem Grace Gill pokonując Annalee Grove i zdobywając gola na obronę. Gry z plecakiem.

Adelaide odzyskała prowadzenie po samobójczym golu McMickena, zanim płodni napastnicy Fiona Worts i Dober strzelili bramki w odległości trzech minut od siebie w drugiej połowie, dzięki czemu mecz był poza zasięgiem wzroku.

Mackenzie Barry prowadził drużynę Phoenix pod nieobecność kapitan Lily Alfield i wicekapitan Kate Taylor.

Edwards zadebiutowała w bramce i rozpoczęła Te Riremoana Walker jako środkowy obrońca.

Adelajda Wielka 4 (Chelsea Dauber 6′, 59′, gol Zoe McMicken 34′, Fiona Wurts 56′) Wellington Feniks 1 (Łaska Gill 25′)