Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Śmierć Królowej: Czytanie Królewskiego NOTAM w samolotach na całym świecie

Uwaga dla wszystkich samolotów: W samolotach międzynarodowych wiadomość o śmierci królowej została przekazana załodze pokładowej do przekazania pasażerom. Zdjęcie / zrzut ekranu Tiktok laurenmcmahon71093

Okazało się, że niektórzy piloci na całym świecie wysłali wiadomość do przeczytania swoim pasażerom, ogłaszając śmierć króla.

Wiadomość miała zostać odczytana według uznania pilota.

„Z wielkim smutkiem dowiadujemy się o śmierci Jej Królewskiej Mości” – czytamy w oświadczeniu.

„Nasze myśli są z rodziną królewską w tym bardzo trudnym czasie”.

W mediach społecznościowych ujawniono, że wiadomość została odczytana w samolotach zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i we Francji.

Dla niektórych podczas lotu British Airways był to pierwszy raz, kiedy słyszeli tę emocjonalną wiadomość.

Podróżni z Wielkiej Brytanii powiedzieli Boston News, że trudno im wyobrazić sobie przyszłość bez królowej Elżbiety II.

„To nie jest dobre, zwłaszcza, że ​​znajdowałam się na wysokości 40 000 stóp” – powiedziała Jane Addison z Walii.

– Wydaje się dziwne, że jej tam nie będzie.

@pawel_samoniak Spoczywaj w pokoju Jej Królewska Mość Królowa. Tak smutno, że otrzymałem tę wiadomość w połowie naszej podróży do San Fran #linia lotnicza #KrólowaElizabeth 2 #Królowa Elżbieta #jej wysokość #Rodzina królewska ♬ Je te laisserai des mots – & lt3

Wideo rozpowszechnia wiadomość

Klip wideo stał się wirusowy w momencie, gdy pilot pasażera i załoga zostali poinformowani o śmierci królowej.

Podczas lotu British Airways poza Nowym Jorkiem w czwartek usłyszano, jak pilot mówił osobom na pokładzie, że królowa Elżbieta II zmarła.

Przekazał wiadomości chwile przed lądowaniem na Heathrow.

„Królowa odeszła dzisiaj z rodziną u boku” – powiedział pilot.

„Pomyślałem, że na razie powinienem ci to powiedzieć, zanim dotrzesz na stację, ponieważ wiem, że wielu będzie z tego powodu bardzo smutnych.

„Da ci to trochę czasu do namysłu, ponieważ mamy 40 minut na lądowanie”.

READ  Australijskie rugby składa skargę dotyczącą marnowania czasu

„W tym czasie wszyscy będziemy myśleć o jej rodzinie” – kontynuował pilot.

Dwie stewardesy na przeciwległych końcach kabiny widziano tańczące oczami, podczas gdy niektórzy pasażerowie byli zaskoczeni wyrazem ich twarzy.

Klip został nagrany przez Laerke Christensen, która była w samolocie, i udostępniony na YouTube przez Storyful.

W ciągu pięciu godzin od publikacji zarejestrował już ponad 74 500 wyświetleń i ponad 400 komentarzy od użytkowników internetowych, którzy oklaskiwali pilota za jego „przemyślaną” pracę.

Jeden napisał: „Wow, nawet w samolocie. To solidarność”.

Inna kobieta dodała: „Przepraszam ludzi, którzy musieli usłyszeć tę wiadomość w samolocie… Nie płakałam zbyt wiele w tym dniu w całym moim życiu”.

Pałac potwierdza śmierć królowej

Pałac Buckingham potwierdził w oświadczeniu o 18:30 w czwartek (czasu lokalnego) śmierć Jej Królewskiej Mości Elżbiety II, najdłużej panującej monarchini w historii Wielkiej Brytanii, czyniąc jej syna Karolem Królem.

Zmarła „spokojnie” w zamku Balmoral w Szkocji po tym, jak Pałac Buckingham ujawnił, że jest pod nadzorem lekarza z powodu narastających obaw o jej zdrowie.

Rodzina królewska potwierdziła jej śmierć około 20:30 czasu lokalnego (3:30 EDT). Miała 96 lat.

Król Karol III – który wstąpił na tron ​​zaraz po śmierci matki – wydał oświadczenie o druzgocącej utracie rodziny królewskiej.

„Śmierć mojej ukochanej matki, Jej Królewskiej Mości, to dla mnie i całej mojej rodziny chwila wielkiego smutku” – powiedział.

„Głęboko opłakujemy odejście drogiej damy i bardzo ukochanej matki. I wiem, że jej strata będzie głęboko odczuwana w całym kraju, królestwach i Rzeczypospolitej, a także przez niezliczoną liczbę ludzi na całym świecie.

„W tym okresie żałoby i zmian moja rodzina i ja będziemy czuć się komfortowo i podtrzymywać, znając głęboki szacunek i uczucie, jakie królowa tak szeroko otrzymała”.