Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zespół Christchurch NRL: PNG ma zamiar wejść do NRL, gdy Joe Biden, USA i Australia zacieśniają więzi na obszarze Indo-Pacyfiku

  • Nadzieje na drugą drużynę Nowej Zelandii w National Football League zostały rozwiane dla Papui-Nowej Gwinei.
  • Strategiczne porozumienie między Stanami Zjednoczonymi a Australią obejmuje 13,71 miliarda dolarów na przeciwdziałanie wpływom Chin.
  • Oczekiwane do 2030 r. wejście Papui Nowej Gwinei do NRL jest częścią strategii dyplomatycznej wobec Chin.

Intrygi geopolityczne mogły osłabić nadzieje na powołanie drugiej nowozelandzkiej drużyny NRL, gdy prezydent USA Joe Biden próbuje zablokować chińskie wpływy na Pacyfiku.

Pod koniec zeszłego miesiąca Biden podpisał program pomocy wojennej o wartości 95 miliardów dolarów (158 miliardów dolarów), który okrzyknął „dobrym dniem dla pokoju na świecie”, ale jednocześnie po cichu wynegocjowano porozumienie między rządami Australii i USA, co osłabiło Nowy Nadzieje Zelandczyków na pokój na świecie. Druga drużyna obok Warriors.

Oprócz przyciągającego uwagę wsparcia dla Ukrainy i Izraela, pojawiła się także skarbnica wojenna dla innych strategicznych sojuszników, w tym Australii. Pakiet Bidena obejmował 8,2 miliarda dolarów (13,71 miliarda dolarów nowozelandzkich) na „przeciwdziałanie komunistycznym Chinom” w regionie Indo-Pacyfiku.

Niniejsza publikacja zawiera umowę, która skutecznie gwarantuje franczyzie reprezentującej Papuę-Nową Gwineę wejście do rozgrywek australijskiej Narodowej Ligi Rugby (NRL) prawdopodobnie już w 2026 r., ale bardziej prawdopodobne jest, że w roku następnym.

Oznacza to, że nadzieje Nowozelandczyków na wystawienie drugiej drużyny u boku Warriors – oparte głównie na dwóch konkurencyjnych ofertach z South Island z siedzibą w Christchurch, z których obie twierdzą, że mogą grać do 2026 roku – zostały rozwiane co najmniej do 2030 roku.

Jeśli zastanawiasz się, jaki to wszystko ma sens – nie mówiąc już o tym, jak można podjąć ważną decyzję w biznesie sportowym na podstawie obietnicy finansowej pomocy wojskowej – pozwól, aby Sports Insider wyjaśnił ci ten dziwny rozwój sytuacji.

READ  APEC: Prezydent Chin Xi Jinping ostrzega kraje Azji i Pacyfiku przed „konfrontacją i podziałem epoki zimnej wojny”

Wszystko zaczęło się w październiku zeszłego roku podczas kolacji w Białym Domu, podczas której złożył wizytę premier Australii Anthony Albanese, podczas którego Biden powiedział swojemu odpowiednikowi, że popiera jego plany inwestowania w sport w ramach strategii dyplomatycznej mającej na celu powstrzymanie chińskich ambicji na południowym Pacyfiku.

Przewodniczący komisji ARL Peter V'landys.  Zdjęcia/Nathan Hopkins/NRL Zdjęcia
Przewodniczący komisji ARL Peter V’landys. Zdjęcia/Nathan Hopkins/NRL Zdjęcia

Prezydent NRL Peter V’Landys, bystry oportunista i główny motor ekspansji, był gościem Albanese na kolacji i spotkał się z Bidenem. To nie stało się przez przypadek.

„Stany Zjednoczone i Australię łączy wyjątkowa więź przyjaźni. [and] „Obejmuje to naszą wspólną pasję do sportu” – powiedział później australijskim mediom starszy urzędnik administracji Bidena.

„Obydwoje rozumiemy, jak ważny jest sposób, w jaki sport może łączyć ludzi z różnych kultur i pogłębiać zaufanie między narodami”.

Przyjmuje się, że V’Landys opuścił Waszyngton i szybko udał się do PNG w ramach 18. koncesji, pod warunkiem, że rząd australijski będzie finansował co najmniej 6 milionów dolarów australijskich (6,59 miliona dolarów) rocznie.

Zapytany, dlaczego NRL rozważa złożenie oferty w sprawie Papui Nowej Gwinei, odpowiedział: „Robimy to w imieniu rządu australijskiego ze względu na znaczenie Papui Nowej Gwinei dla bezpieczeństwa Australii i spodziewam się, że Stany Zjednoczone z pewnością będą częścią co do tego… nie mam co do tego wątpliwości.

Wybór Australijczyków Papui Nowej Gwinei na strategiczną strefę buforową przed chińską ekspansją również nie był przypadkowy. To wyspa dla zagorzałych fanów ligi z małą, ale rosnącą liczbą graczy NRL i perspektywami na przyszłość.

Obietnica reprezentacji w najcięższym prawnie konkursie stanowi część pakietu pomocy i wsparcia, który wraz z inną pomocą rzekomo wystarczy, aby wpłynąć na wyspę, aby przeciwstawiła się chińskim inwestycjom na południowym Pacyfiku, gdzie reżim komunistyczny jest coraz bardziej aktywny .

READ  Covid-19: Test nowoprzybyłych jest pozytywny dla szczepu Omicron w NSW

Trevor McEwen jest jednym z najbardziej doświadczonych nowozelandzkich dziennikarzy i komentatorów branży sportowej. Jest byłym dyrektorem ds. sportu w NZME, a także piastował wyższe stanowiska kierownicze w NZ Rugby i Warriors, a szczególnie interesuje się biznesową stroną sportu.