Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Nie negocjowaliśmy tego” – obywatel Nowej Zelandii w Indiach nie może wrócić do domu po zniesieniu zakazu podróżowania  1 aktualności

„Nie negocjowaliśmy tego” – obywatel Nowej Zelandii w Indiach nie może wrócić do domu po zniesieniu zakazu podróżowania 1 aktualności

Po zniesieniu zakazu podróżowania z Indii dla obywateli tego wieczoru, loty i miejsca objęte zarządzaną izolacją i kwarantanną wydają się słabe na ziemi w Nowej Zelandii, ponieważ obywatel mówi, że jest to „gra w oczekiwanie” na powrót do domu.

Twoja lista odtwarzania zostanie przesłana po tej reklamie

Sujatha Selwyn mówi, że tęskni za swoim synem w Nowej Zelandii, ale nie może znaleźć lotów ani lokalizacji MIQ, aby wrócić do domu. Źródło: 1 WIADOMOŚCI


Indie są jednym z czterech krajów wysokiego ryzyka, do których mogą tu wracać tylko obywatele Nowej Zelandii i ich rodziny.

Indie przekroczyły dziś ponury kamień milowy, gdy 200000 ludzi straciło życie z powodu koronawirusa, gdy niszczycielska fala nowych infekcji wybucha zarówno w gęstych miastach, jak i na obszarach wiejskich i przytłacza systemy opieki zdrowotnej na skraju upadku, podała Associated Press.

Indyjskie Ministerstwo Zdrowia zgłosiło 3293 zgonów dziennie Covid-19 w ciągu ostatnich 24 godzin – w ciągu ostatniego tygodnia ponad 2000 Hindusów umierało każdego dnia.

Rodzina Selwynów. Źródło: 1 WIADOMOŚCI


Tymczasowy zakaz dla każdego podróżnika z Indii został ogłoszony 8 kwietnia i wszedł w życie trzy dni później.

W Indiach zginęło 200 000 osób, gdy koronawirus rozprzestrzenia się w systemie opieki zdrowotnej

Po zniesieniu zakazu w środku nocy Sujatha Selwyn, która utknęła w Indiach ze swoim mężem, mówi, że nie może znaleźć żadnych lotów ani miejsc w MIQ, aby wrócić do domu.

Para z synem, który niedawno ukończył uniwersytet, pojechała w zeszłym roku na wakacje do Indii, ale epidemia rozprzestrzeniła się i utknęli tam.

Ich synowi udało się dostać czarterowy lot do Nowej Zelandii we wrześniu ubiegłego roku, ale para pozostała w środku „niepewnej” sytuacji.

Powiedziała 1NEWS: „Nie poszliśmy na kompromis, nie sądziliśmy, że utkniemy tu na długo”.

READ  Covid-19: 5647 nowych przypadków wspólnotowych, wariant Omicron B.A5 potwierdzony

Selwyn powiedziała, że ​​nie może się doczekać powrotu do domu w przyszłym miesiącu, ale „nie było MIQ. Więc teraz to tylko gra czekania”.

Mówi, że jej poszukiwanie lotów „nie było łatwe”, dodając, że ich znalezienie „jest prawie niemożliwe”.

„Zakaz został zniesiony, ale nie ma lotów” – mówi.

„Mój syn jest głównym czynnikiem, mój syn jest tutaj, bardzo za nim tęsknię” – mówi.

Dzieje się tak po tym, jak kilka tygodni temu zarówno Selwyn, jak i jej mąż uzyskali pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Kiedy oboje wyzdrowieli, powiedziała, że ​​jej mąż był hospitalizowany z powodu choroby i wypisany w poniedziałek wieczorem.

Selwyn mówi, że jej szwagierka jest lekarzem i była w stanie przepisać sterydy, aby pomóc jej wyzdrowieć.

Indie, Pakistan, Brazylia i Papua Nowa Gwinea są uważane za „zbyt ryzykowne”, a podróż do Nowej Zelandii jest ograniczona do obywateli i najbliższej rodziny.

Para wyemigrowała do Nowej Zelandii w 2002 roku.

Nowa Zelandia dołączyła do grupy krajów udzielających wsparcia finansowego Indiom, a podatnicy przekazują 1 milion dolarów Czerwonemu Krzyżowi na zaspokojenie krytycznych potrzeb, takich jak tlen.