Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: Krytyka rządu Indii za chwalenie wieców politycznych w połowie drugiej fali Covid-19

Coronavirus Covid 19: Krytyka rządu Indii za chwalenie wieców politycznych w połowie drugiej fali Covid-19

Indie walczą z druzgocącą drugą falą Covid-19, która każdego dnia zabija tysiące ludzi. Wideo / AP

Nowe obrazy wieców politycznych odbywających się w Indiach wywołały ostrą krytykę premiera Narendry Modiego, który w ostatnich tygodniach znalazł się pod ostrzałem z powodu radzenia sobie przez jego rząd z druzgocącą drugą falą.

W środę odnotowano aż 360 900 przypadków – więcej niż jeden kraj w ciągu 24 godzin od wybuchu pandemii – rozpraszając krajowy system opieki zdrowotnej, który obecnie radzi sobie z ponad 3000 zgonów dziennie, gdy zapasy tlenu i listy oczekujących maleją. Do łóżek intensywnej opieki.

Natura zatłoczonej populacji w Indiach spowodowała katastrofę dystansu społecznego, gdy zmieniająca się fala siała spustoszenie w całym kraju. Nowe statystyki z Kalkuty w regionie Bengalu Zachodniego pokazują, że 45 procent cywilów biorących udział w testach ma pozytywne wyniki.

Pomimo pilnej potrzeby powstrzymania niedawnego „tsunami” zarażenia, członkowie Bharatiya Janata Party (BJP) Modiego kontynuowali publiczną kampanię na rzecz lidera pod ostrzałem i organizowali wiece polityczne w celu zebrania poparcia przed wyborami samorządowymi.

Niektórzy zwolennicy rządzącej Bharatiya Janata Party (BJP) w Indiach byli widziani bez masek.  Zdjęcie / Twitter
Niektórzy zwolennicy rządzącej Bharatiya Janata Party (BJP) w Indiach byli widziani bez masek. Zdjęcie / Twitter

BJP zamieściło na Twitterze zdjęcia tysięcy osób, które wzięły udział w demonstracji w Greater Warangal Municipal Corporation w zeszłym tygodniu. Nic dziwnego, że zbliżenia tłumów stłoczonych obok siebie – z kilkoma maskami wstecznymi – zrobiły złą ocenę wśród krytyków w całym kraju.

Capelle Comirdi, autor książki The Malicious Republic: A Short History of a New India, potępił partię rządzącą, opisując polityczne naciski jako „lekkomyślne aż do morderstwa” w obecnym klimacie.

„Kilkaset kilometrów od tego wydarzenia lokalny dziennikarz powiedział mi, że ludzie padają jak muchy” – powiedział we wtorek Comirdi na Twitterze.

Vinay Mishra, polityk z Partii Generalnej Adami, również podzielił się zdjęciami z wiecu BJP w Telanganie, pisząc: „Na wypadek, gdybyście myśleli, że wasz premier stał się wrażliwy i sympatyzujący ze śmiercią Covida”.

READ  Katastrofa samolotu na lotnisku w Tokio: Śledczy skupiają się na komunikacji w ruchu lotniczym po śmiertelnej katastrofie na pasie startowym

Zauważył, że ostatnia kampania BJP odbyła się w Bengalu Zachodnim, w którym odnotowano wzrost przypadków COVID-19 nawet o 600 procent.

„Nigdy wcześniej nie widziałem tak ogromnych tłumów” – powiedział Modi w stanie Bengal Zachodni 17 kwietnia – nawet wtedy, gdy Indie ustanowiły światowy rekord 230 000 nowych przypadków koronawirusa w ciągu 24 godzin.

Od tego czasu BJP usunęło swój post zapowiadający rajd.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stwierdziła, że ​​ograniczony zakres szczepionek i fałszywe poczucie pewności po wymazaniu pierwszej fali w 2020 r. Pomogły stworzyć „idealną burzę”, która przetoczy się przez cały subkontynent w tym miesiącu.

Światowa Organizacja Zdrowia wstrzymała wszystko, co mogła dla 1,4 miliarda ludzi i skierowała 2600 ekspertów w dziedzinie zdrowia z innych programów, aby pomóc powstrzymać ostatnią falę, w wyniku której w samym kwietniu pojawiło się 6 milionów nowych przypadków.

Rzecznik WHO, Tariq Jasarevich, powiedział CNN w środę: „Jak w każdym kraju, WHO stwierdziła, że ​​połączenie ograniczonych środków ochrony osobistej, masowych zgromadzeń i bardziej zakaźnych zmiennych przy niskim poziomie wyszczepialności może wywołać burzę. Idealne”.

Jasarevic powiedział, że system opieki zdrowotnej został częściowo ominięty z powodu spanikowanych pacjentów, którzy niepotrzebnie pędzili do szpitali po pozytywnym wyniku testu. Przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia powiedział, że do 85 procent pozytywnych przypadków można bezpiecznie leczyć w domu w izolacji.

Obecnie część problemu polega na tym, że wiele osób biegnie do szpitala [also because they do not have access to information/advice], Chociaż monitorowanie opieki domowej można prowadzić bardzo bezpiecznie.

„Mniej niż 15 procent zarażonych osób będzie faktycznie potrzebowało opieki szpitalnej, a nawet mniej niż to będzie wymagało tlenu”.

Przedstawiciele USA: „To jeszcze nie osiągnęło szczytu”.

Prezydent USA Joe Biden obiecał wsparcie dla Indii, mówiąc Modiemu w poniedziałkowej rozmowie telefonicznej: „Powiedz mi, czego potrzebujesz, a my to zrobimy”.

READ  Sprzeczne uczucia przed wizytą prezydenta Francji Emmanuela Macrona w Nowej Kaledonii, która jest świadkiem zamieszek

Kurt Campbell, koordynator Białego Domu w Narodowej Radzie Bezpieczeństwa Indo-Pacyfiku, powiedział, że zła sytuacja na subkontynencie indyjskim zajmie trochę czasu, gdy światowe mocarstwa będą organizować pomoc międzynarodową.

„Wszyscy musimy zdać sobie sprawę, że nie jest to wyzwanie, które zostanie rozwiązane w ciągu najbliższych kilku dni” – powiedział na wirtualnej konferencji prasowej w tym tygodniu za pośrednictwem agencji Reuters.

Gail Smith, szefowa wydziału reagowania Covid-19 Departamentu Stanu USA, powiedziała, że ​​Indie muszą przygotować się na najgorsze, prawdopodobnie. „Wszyscy musimy zrozumieć, że nadal jesteśmy w tym na czele. To jeszcze nie osiągnęło szczytu.

„Więc to będzie wymagało determinacji… Będziemy ciężko pracować przez jakiś czas, ale jesteśmy przekonani, że damy radę.

„Spodziewamy się, że w szczytowym momencie tego rodzaju złożonej sytuacji kryzysowej sytuacja będzie przebiegać bardzo płynnie przez chwilę, gdy sprawy się kończą. Razem musimy być bardzo elastyczni i sprytni”.

Modi’s Bharatiya Janata Party (BJP) zareagowała na konsekwentną krytykę w 2021 r. Po tym, jak w prasie zaczęły pojawiać się doniesienia o cenzurowaniu tweetów anty-Modi przez rząd Indii. Najnowszy nacisk na rozprawienie się z dysydentami w Internecie jest możliwy dzięki nowym przepisom dotyczącym mediów społecznościowych, które zmuszają firmy do przekazywania nazwy pierwotnego nadawcy w przypadku każdej wiadomości uznanej za „złośliwą”.

Niedawna złość z powodu skoordynowanych wieców i cenzury rozgniewała osoby publiczne, takie jak była szefowa Twitter India Rachel Khorshid, która uważa, że ​​rząd ma swoje priorytety w samym środku kryzysu.

Khurshid powiedział, że rząd nie powinien zajmować się kontrolowaniem publicznego dyskursu, podczas gdy historia toczy się na ich oczach, wzywając do zwiększonego wsparcia dla szpitali w celu zwiększenia ich pojemności.

„W przypadku pandemii rząd Indii powinien zająć się raczej rozładowaniem sytuacji, a nie rozpowszechnianiem informacji o sytuacji” – powiedział w tym tygodniu w wywiadzie dla BBC Newsnight.

READ  Liczba odwiedzających z zagranicy przekracza 100 000 po raz pierwszy od marca 2020 r.

„Jeśli przed krematoriami stoją ludzie czekający na swoją kolej przez ponad 48 do 72 godzin, musisz być zajęty odkrywaniem, jak rozładować tę sytuację.

„Zasadniczo powinieneś wiedzieć, jak dostarczać tlen do szpitali”.