Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rynki europejskie otwarte do zamknięcia: zyski Stoxx, Fed, Bank of England

Rynki europejskie otwarte do zamknięcia: zyski Stoxx, Fed, Bank of England

godzinę temu

Liczba miejsc pracy w USA rosła w październiku wolniej niż oczekiwano

Departament Pracy podał w piątek, że w październiku w amerykańskiej gospodarce utworzono 150 000 miejsc pracy. To nieco poniżej prognozy Dow Jones na poziomie 170 tys.

Średnie godzinne zarobki, czyli punkt danych uważnie obserwowany w raporcie dotyczącym tendencji inflacyjnych, wzrosły w zeszłym miesiącu o 0,2%. To także mniejszy wzrost niż oczekiwano. Tymczasem stopa bezrobocia wzrosła do 3,9% wobec oczekiwań na poziomie 3,8%.

-Fred Imbert

godzinę temu

Koncepcja miękkiego lądowania Stanów Zjednoczonych umarła – twierdzi strateg

Salman Ahmed, globalny szef makroekonomicznej i strategicznej alokacji aktywów w Fidelity International, wyjaśnia, dlaczego amerykańska gospodarka nie zmierza w stronę żadnego „pogorszenia koniunktury”.

6 godzin temu

Giełdy w Europie otwierają się wyżej

Dane IG pokazują, że rynki europejskie otworzyły się lepiej, przy czym FTSE 100 wzrósł o 26 punktów do 7 473, francuski CAC 40 wzrósł o 22 punkty do 7 085, a niemiecki DAX wzrósł o 53 punkty do 15 197.

-Jenny Reed

11 godzin temu

Działalność usługowa w Chinach nieznacznie wzrasta w październiku: badanie Caixin

Sektor usług w Chinach Rozwinął się nieco szybciej Według badania usług Caixin w październiku.

Wskaźnik PMI wyniósł 50,4, nieco powyżej wrześniowego odczytu na poziomie 50,2. Wskazuje to na ciągły wzrost aktywności biznesowej w sektorze usług, ale odczyt sugeruje jedynie marginalną ogólną stopę wzrostu, napisał Caixin.

Według Caixina chiński sektor usług pozostaje na terytorium ekspansywnym od 10 miesięcy z rzędu.

– Lim Hui Ji

13 godzin temu

CNBC Pro: Goldman Sachs aktualizuje swoją listę „Cięć menadżerskich” obejmującą największe europejskie akcje ze znaczącymi wzrostami

Potencjalna recesja, wysoki poziom inflacji i niepewność co do rynków energii to tylko niektóre z powodów, dla których inwestorzy odwracają się obecnie od Europy, ale Goldman Sachs pozostaje pozytywnie nastawiony do szeregu akcji w regionie.

READ  Właściciele domów doświadczają wzrostu miesięcznego kredytu hipotecznego o 200 GBP, gdy stopy procentowe zbliżają się do najwyższych od 10 lat

Bank inwestycyjny zaktualizował swoją „Listę akcji, które można kupić w Europie z potępieniem i obniżką” w notatce z 31 października, opisując ją jako „wyselekcjonowaną listę naszych najbardziej różnorodnych podstawowych pomysłów na zakupy w naszym europejskim zasięgu”.

Zaktualizowana lista zawiera dodanie jednej głównej akcji.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Amala Balakrishner

13 godzin temu

CNBC Pro: obligacje czy akcje? Wall Street dzieli się swoimi preferencjami i sposobami inwestowania

Czy w najbliższej i średnioterminowej perspektywie inwestor powinien skierować się w stronę obligacji czy akcji?

Oba rynki charakteryzują się ostatnio dużą zmiennością, co może sprawić, że będzie to trudny wybór dla traderów.

Giełdy wzrosły po decyzji Rezerwy Federalnej USA o utrzymaniu stóp procentowych na stałym poziomie, ale prezes Fed Jerome Powell podkreślił, że bank centralny nie zaczął rozważać obniżki stóp procentowych i nie zrobi tego, dopóki inflacja nie zostanie opanowana.

CNBC Pro przygląda się temu, co mówią profesjonaliści z Wall Street.

Abonenci mogą przeczytać więcej tutaj.

-Weezin Tan

15 godzin temu

Jak duży i szeroki był czwartkowy wzrost na giełdzie? bardzo.

Cena dziewięćdziesięciu procent całkowitego wolumenu akcji znajdujących się w obrocie na nowojorskiej giełdzie w czwartek. Spadł o mniej niż 10%. Na Nasdaq wolumen obrotu był o 82% wyższy, a cena niższa o 18%.

Wzrosty cen akcji przewyższyły liczbę spadków o około 9-1 na NYSE w porównaniu z około 7-2 na Nasdaq. Łączny wolumen obrotu akcjami na obu rynkach był o około 15% wyższy od średniej dziennej w zeszłym miesiącu.

Siedem z 11 głównych sektorów akcji odnotowało wzrost większy niż wzrost indeksu S&P 500 o 1,89%, a na czele znajdują się energetyka i nieruchomości (w obu przypadkach wzrost o 3,1%) oraz usługi finansowe (wzrost o 2,4%). W tyle pozostały firmy z branży usług telekomunikacyjnych (wzrost o 0,9%), podstawowych towarów konsumpcyjnych (wzrost o 1,3%) oraz opieki zdrowotnej (wzrost o 1,6%).

READ  Izraelskie protesty zaproponowały ustawę w Polsce ograniczającą roszczenia dotyczące mienia skradzionego przez nazistów

Oprócz wsparcia, jakie otrzymały akcje w wyniku spadających rentowności obligacji skarbowych, ceny wzrosły także w wyniku osłabienia dolara. Indeks dolara DXY spadł w czwartek o 0,66%.

-Scotta Schneppera