Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Podróże wielkanocne – na żywo: Storm Nelson wprowadza chaos w święto państwowe, ponieważ samoloty nie mogą lądować, a powodzie wstrzymują pociągi

Podróże wielkanocne – na żywo: Storm Nelson wprowadza chaos w święto państwowe, ponieważ samoloty nie mogą lądować, a powodzie wstrzymują pociągi

Kierowcy zostali ostrzeżeni o poważnych opóźnieniach w ruchu, ponieważ miliony ludzi wyruszą na drogi w ten weekend

(AFP/Getty)

Plany Brytyjczyków chcących spędzić weekend wielkanocny zostały pokrzyżowane po tym, jak sztorm Nelson uniemożliwił samolotom lądowanie, a pociągi zostały odwołane.

Oczekuje się, że burza, która ma hiszpańską nazwę, przyniesie w niektórych obszarach przybrzeżnych Wielkiej Brytanii wiatr o prędkości do 70 mil na godzinę, gdy kraj będzie przygotowywał się do długiego, mokrego weekendu.

Great Western Railway zamknęło w czwartek kilka linii z powodu powodzi. Z powodu zakłóceń zamknięto wszystkie linie między Westbury a Swindon, zamknięto także główną linię z Paddington do Bristol Temple Meads.

Osoby, które chciały polecieć do swoich miejsc docelowych w ten weekend, również spotkały się z zakłóceniami, ponieważ niektóre samoloty miały trudności z lądowaniem ze względu na silny wiatr.

W weekend na tę podróż przybędą dwa miliony turystów, a jedno lotnisko obsłuży „rekordową” liczbę pasażerów.

Dramatyczny materiał filmowy pokazuje, jak samolot EasyJet kołysze się po pasie startowym, po czym przerywa lądowanie na lotnisku Gatwick około godziny 12:30. Wylądował pomyślnie dziesięć minut później.

W przypadku kierowców RAC ostrzegł, że w najbliższy weekend podróże drogowe mogą potrwać nawet dwukrotnie dłużej niż zwykle, a ma tam wyruszyć 14 milionów osób.

1711662017

Wielkanocne ostrzeżenie dla kierowców w weekend po opadach śniegu w Devon i Walii

Maryam Zakir Hussein28 marca 2024 o godzinie 21:40

1711655105

Brytyjskie lotnisko prognozuje rekordowy weekend z wydaniem ostrzeżenia o jajku wielkanocnym

Turcja, Dubaj i Wyspy Kanaryjskie należą do najpopularniejszych kierunków w obliczu deszczowej i wietrznej pogody w Wielkiej Brytanii, choć popyt na loty do Dublina jest również duży.

Organizacja zajmująca się branżą turystyczną Abta podała, że ​​lotniska zgłaszają „duże liczby” – od piątku do poniedziałku ze Stansted ma wylecieć 175 000 osób, 105 000 z Luton, 160 000 z Manchesteru, 79 000 z Birmingham i 89 000 z Edynburga.

Maryam Zakir Hussein28 marca 2024 o godzinie 19:45

1711651505

Kibicom Manchesteru United grozi zamknięcie w związku ze zmianą godziny rozpoczęcia

Mecz rozpocznie się na stadionie Gtech Community Stadium w sobotę, 30 marca o godzinie 20:00 czasu GMT.

Odjazd następuje zaledwie dwie minuty przed planowanym odjazdem ostatniego pociągu z London St Pancras do Manchester Piccadilly. Londyński Euston nie wejdzie do służby w ten weekend ze względu na prace inżynieryjne między Londynem a Milton Keynes.

1711649210

Pracownicy brytyjskiej służby granicznej strajkują na lotnisku Heathrow

Od 11 kwietnia ponad 600 funkcjonariuszy Straży Granicznej rozmieszczonych na lotnisku Heathrow będzie nieobecnych przez cztery dni, co może spowodować chaos po powrocie rodzin z świąt wielkanocnych.

Strajk członków związku zawodowego PCS zaplanowano na najbardziej pracowity dzień po przybyciu na największe lotnisko w Wielkiej Brytanii.

W zeszłym tygodniu w głosowaniu zamkniętym członkowie PCS, którzy przeprowadzają kontrole imigracyjne i paszportowe na lotnisku Heathrow, większością dziewięciu do jednego głosowali za wycofaniem się z nowej listy i narzuceniem zmian w harmonogramie zmian.

Związek twierdzi, że zmiany mogą spowodować utratę pracy nawet 250 pracowników.

Sekretarz generalny PCS Fran Heathcote powiedział: „Ministrowie mają 14 dni na wycofanie tych nieuczciwych i niepotrzebnych propozycji, w przeciwnym razie nasi członkowie na Heathrow rozpoczną strajk.

„Konsultacje z personelem były farsą, a nasi członkowie nie mieli żadnego wyboru w sprawie nowych ustaleń lub mieli niewielki wybór.

„Zrywanie elastycznej organizacji pracy nie jest sposobem na traktowanie pracowników, zwłaszcza gdy ich praca, zdaniem rządu, ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa naszego kraju.

„Niektórzy członkowie są bardzo zasmuceni faktem, że Straż Graniczna stała się „nieprofesjonalna i nieludzka”.

„Jeśli rząd poważnie podchodzi do bezpieczeństwa granic, musi zadbać o bezpieczeństwo pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej, zadbać o swój personel, odwrócić zmiany i współpracować z nami w celu ochrony miejsc pracy i warunków pracy”.

„The Independent” poprosił Ministerstwo Spraw Wewnętrznych o odpowiedź

Maryam Zakir Hussein28 marca 2024 o godzinie 18:06

1711645705

Lotnisko jest pełne osób chcących spędzić Święta Wielkanocne, ponieważ samoloty mają trudności z lądowaniem

Dziś lotniska są pełne podekscytowanych urlopowiczów, gdy samoloty mają trudności z lądowaniem wśród silnego wiatru i ulewnego deszczu.

Kierowcy, pasażerowie kolei, a teraz pasażerowie samolotów borykają się z chaosem w podróży, ponieważ wielu próbuje rozpocząć Święta Wielkanocne.

W weekend na tę podróż przybędą dwa miliony turystów, a jedno lotnisko obsłuży „rekordową” liczbę pasażerów.

Turcja, Dubaj i Wyspy Kanaryjskie należą do najpopularniejszych kierunków w obliczu deszczowej i wietrznej pogody w Wielkiej Brytanii, choć popyt na loty do Dublina jest również duży.

Organizacja zajmująca się branżą turystyczną Abta podała, że ​​lotniska zgłaszają „duże liczby” – od piątku do poniedziałku ze Stansted ma wylecieć 175 000 osób, 105 000 z Luton, 160 000 z Manchesteru, 79 000 z Birmingham i 89 000 z Edynburga.

Orzeczenie nadeszło po dramatycznym materiale wideo, na którym samolot easyJet z Faro został odwołany i wylądował na lotnisku Gatwick około godziny 12:30 z powodu ulewnego deszczu i silnego wiatru.

Airbus A320 kołysze się na boki, po czym ponownie się zatrzymuje, aby uniknąć katastrofy. Wylądował pomyślnie dziesięć minut później.

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Atena Stawrou28 marca 2024 o godzinie 17:08

1711645407

Kolej Zachodnia nie jest zbyt duża

Pasażerowie kolei chcący podróżować między londyńskim Paddington a zachodnią Anglią i południową Walią stoją w obliczu problematycznych Świąt Wielkanocnych.

Główna linia z Paddington do Bristol Temple Meads jest zamknięta z powodu powodzi.

GWR powiedział pasażerom: „Network Rail informuje, że z powodu powodzi w Christian Malford obecnie dostępna jest tylko jedna linia między Swindon a Chippenham, co oznacza, że ​​pociągi będą musiały „na zmianę”, aby korzystać z jedynego dostępnego toru.

„Spowoduje to opóźnienia na trasie między London Paddington a Bristol Temple Meads przez Swindon, Chippenham i Bath Spa”.

W niedzielę rano główna linia na zachód od stolicy zostanie zakłócona w związku z awaryjnymi pracami inżynieryjnymi na grupie punktów.

Pasażerowie zostali ostrzeżeni: „Awaryjne prace inżynieryjne będą miały wpływ na połączenia między London Paddington a Reading w tę niedzielę. Zaleca się, aby klienci nie podróżowali do południa.

„Naprawy zespołów punktów należy przeprowadzić w sobotę wieczorem i w niedzielę rano, aby zapobiec dalszym zakłóceniom, które dotkną większą liczbę pasażerów po weekendzie.

„Pociągi będą nadal kursować między Reading, Bristolem, Południową Walią, Devon i Kornwalią. Jednakże w krótkim czasie mogą nastąpić zmiany i odwołania lotów, dlatego klientom zaleca się wcześniejsze sprawdzenie lotów.

„Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności. Bilety będą akceptowane w pociągach South Western Railway między Waterloo a Reading oraz Chiltern Railway między Marylebone a Oksfordem.

(w zestawie)

Szymona Caldera28 marca 2024 o godzinie 17:03

1711645287

Atrakcje zostały zmuszone do zamknięcia ze względu na trudną pogodę

Plany osób szukających dobrej zabawy w niektórych rejonach Wielkiej Brytanii pokrzyżowały dziś plany, ponieważ zła pogoda zmusiła do zamknięcia niektórych atrakcji.

Kew Gardens w Londynie zostały zamknięte już o 15:00 z powodu mokrej pogody i przerw w dostawie prądu, podobnie jak obszary Bushy Park i Kensington Gardens w Londynie.

Zoo Dartmoor w Devon, w którym w nocy spadł śnieg, również zostało zamknięte z powodu wiatrów, podobnie jak niektóre obiekty National Trust, w tym Needles Old Battery i Mottisfont Gardens w Hampshire.

Dziś rano w Sinebridge w Powys w Walii zarejestrowano prawie trzy cale śniegu, a w nocy na północ od Dartmoor spadło dwa cale śniegu.

Kew Gardens musiało zostać wcześniej zamknięte ze względu na pogodę

(Archiwum Władzy Palestyńskiej)

1711644963

Promy zostały odwołane z powodu sztormu Nelson, który przyniósł silny wiatr

Promy zostały dziś odwołane i opóźnione z powodu silnego wiatru, a plany Brytyjczyków dotyczące świąt wielkanocnych legły w gruzach.

W czwartek DFDS było zmuszone odwołać niektóre promy z Dover do Calais i z Dieppe do Newhaven, ponieważ warunki na morzu stały się bardziej niebezpieczne.

Obecnie w południowej Anglii obowiązuje żółte ostrzeżenie pogodowe dotyczące wiatru, które przewiduje możliwe zakłócenia w ruchu drogowym, kolejowym, lotniczym i promowym.

Port w Dover ostrzegł również pasażerów, że kanał La Manche jest „nierówny i wieje silny południowo-wschodni wiatr o sile sześciu”.

Met Office ostrzegło, że w dniu dzisiejszym na obszarach przybrzeżnych w porywach wiatru osiągnie prędkość do 70 mil na godzinę, gdy hiszpańska burza Nelson zacznie siać spustoszenie w kraju.

(Gareth Fuller/PA Wire)

Atena Stawrou28 marca 2024 o godzinie 16:56

1711644463

Samolot musiał przerwać lądowanie ze względu na silny wiatr

Samolot został dzisiaj zmuszony do przerwania lądowania na lotnisku Gatwick, ponieważ nadzieje Brytyjczyków na Święta Wielkanocne rozwiały się w całej Wielkiej Brytanii.

Dramatyczny materiał filmowy przedstawia samolot EasyJet z Daru próbujący wylądować podczas ulewnego deszczu i silnego wiatru około 12:30.

Airbus A320 kołysze się na boki, po czym ponownie się zatrzymuje, aby uniknąć katastrofy. Wylądował pomyślnie dziesięć minut później.

Dzieje się tak w czasie, gdy hiszpańscy meteorolodzy nazwali burzę Nelson, która zmierza do Wielkiej Brytanii. Oczekuje się, że w większości miejsc wiatr osiągnie prędkość 50 mil na godzinę, przy czym ostrzega się, że na odsłoniętych obszarach przybrzeżnych wiatr może osiągnąć prędkość od 60 do 70 mil na godzinę.

Atena Stawrou28 marca 2024 o godzinie 16:47

1711643187

Stacja London Euston jest „niezwykle zajęta”, ponieważ pasażerowie starają się ominąć zamknięcia linii

Stacja London Euston, jedna z najbardziej ruchliwych stacji w Wielkiej Brytanii, jest niezwykle zatłoczona, ponieważ pasażerowie starają się dotrzeć do celu przed zamknięciem linii.

Przez cały weekend wielkanocny stacja będzie zamknięta dla wszystkich pociągów regionalnych i dalekobieżnych.

Od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego Network Rail będzie zamykać główną linię West Coast pomiędzy London Euston a Milton Keynes Central.

W pobliżu tunelu Kensal Green Tunnel zostanie ułożony nowy tor, a ruchliwy węzeł na południe od Milton Keynes zostanie wymieniony.

Najlepszą linią przesiadkową dla West Midlands jest trasa Chiltern z Londynu Marylebone do Birmingham, natomiast oczekuje się, że London St Pancras będzie bardzo zajęta pasażerami udającymi się do Sheffield i dalej do Manchesteru i innych miejsc w północno-zachodniej Anglii.

Pociągi Caledonian Sleeper będą kursować do i z London Kings Cross, gdzie główna linia wschodniego wybrzeża będzie kursować normalnie.

(w zestawie)

Atena Stawrou28 marca 2024 o godzinie 16:26