Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ostrzeżenie dotyczące podróży wielkanocnych, ponieważ miliony przygotowują się do wyruszenia w drogę

Ostrzeżenie dotyczące podróży wielkanocnych, ponieważ miliony przygotowują się do wyruszenia w drogę

  • Autorzy: Katie Austin, reporterka ds. transportu i Andre Roden-Paul
  • wiadomości BBC

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie,

Na Święta Wielkanocne od czwartku do Wielkanocy kierowcy planują około 14 milionów podróży

Kierowców ostrzeżono, aby spodziewali się dużych opóźnień, ponieważ miliony Brytyjczyków wyruszają w podróże w okresie Świąt Wielkanocnych, a czwartkowe popołudnie będzie najbardziej ruchliwe.

Tymczasem lotniska i linie lotnicze oczekują, że liczba pasażerów w weekendy i wakacje szkolne powróci do poziomu sprzed pandemii.

Pasażerom kolei zaleca się planowanie z wyprzedzeniem ze względu na prace inżynieryjne.

W południowej Anglii spodziewane są silne wiatry, które spowodują zamknięcie wielu atrakcji turystycznych.

W pozostałych częściach Wielkiej Brytanii spodziewane są okresy suchej i w miarę słonecznej pogody, chociaż niskie ciśnienie będzie prawdopodobnie oznaczać chmury i ulewne opady deszczu, a w Devon już pada śnieg.

Firma samochodowa RAC ostrzegła, że ​​podróże popularnymi trasami mogą trwać dwukrotnie dłużej, jeśli weekend zbiegnie się z początkiem świąt wielkanocnych.

Ankieta przeprowadzona przez RAC i firmę zajmującą się analizą transportu Inrix wykazała, że ​​na święta wielkanocne ma zostać zrealizowanych 14 milionów podróży.

INRIX spodziewa się, że w czwartkowe popołudnie będzie największy tłok.

Rzecznik RAC powiedział: „Ponieważ Wielkanoc przypada wcześniej niż zwykle na początku wakacji szkolnych, może to być katastrofa dla urlopowiczów”.

W szczególności oczekuje się, że podróż autostradą M25, pomiędzy M23 na lotnisko Gatwick a autostradą M1 w Hertfordshire, zajmie ponad dwie godziny, czyli dwukrotnie więcej niż zwykle.

Prawdopodobnie zatłoczona będzie także autostrada M5 w kierunku południowym między Bristolem a Taunton.

Tymczasem rada turystyczna Visit England podała, że ​​11 milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii planuje nocną wycieczkę na Wielkanoc.

Lotniska i linie lotnicze spodziewają się znacznych liczb, w niektórych przypadkach wyższych niż poziomy z 2019 r.

Skomentuj zdjęcie,

W tym tygodniu na lotnisku Stansted było bardzo tłoczno

Lotnisko w Manchesterze twierdzi, że przygotowuje się na przyjęcie w ten weekend około 320 000 pasażerów, co stanowi wzrost o 8% w porównaniu z analogicznym rokiem w zeszłym roku.

Lotnisko w Glasgow poinformowało, że będzie zatrudniać dodatkowy personel podczas „trzech wyjątkowo pracowitych weekendów”.

Tania linia lotnicza easyJet przewiduje, że będzie to najbardziej pracowity weekend w historii.

Jednak podróżni mogą również borykać się z pogodą.

W czwartek rano Ryanair ostrzegł podróżnych, że silny wiatr może zakłócać podróże lotnicze z Londynu.

A co z podróżą pociągiem?

Network Rail apeluje, aby przed podróżą sprawdzili szczegóły swojej podróży.

W święto państwowe wystąpią zakłócenia na niektórych liniach kolejowych, ponieważ niektóre główne drogi są zamknięte z powodu prac inżynieryjnych.

Stacja London Euston, jedna z najbardziej ruchliwych stacji kolejowych w Wielkiej Brytanii, będzie zamknięta od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego – z wyjątkiem londyńskich pociągów naziemnych.

Dzieje się tak dlatego, że prace inżynieryjne na sieci kolejowej Londyn–Milton Keynes spowodują zamknięcie części głównej linii zachodniego wybrzeża.

Na tym odcinku pojawią się autobusy zastępcze. Avanti West Coast będzie oferować zmienioną usługę w swojej sieci.

Więcej informacji o pozostałych zmianach w usługach szkoleniowych na terenie całego kraju znajduje się na stronie internetowej stronie internetowej Kolei Państwowych.

W Dover zaostrzono kontrole

Władze francuskie w Dover zaostrzyły kontrole graniczne po ataku na moskiewską salę koncertową. Kierowcom zaleca się planowanie z wyprzedzeniem i zapewnienie dodatkowego czasu.

Oczekuje się, że od czwartku do Wielkanocy przez port przejedzie około 20 000 samochodów.

Osoby udające się do tunelu pod kanałem La Manche w porcie w Dover odkryją, że na autostradzie M20 działa system zarządzania ruchem Operation Brock.

W ciągu najbliższych kilku dni w godzinach szczytu Dover powiedział przewoźnikom autobusowym, że nawet przy odpowiednich zasobach na granicy czas oczekiwania może wynieść 2,5 godziny.

Eurotunnel powiedział BBC, że zapewni dodatkowe autobusy wahadłowe i dodatkowy personel, aby sprostać oczekiwanej dużej liczbie pasażerów.

jaka jest pogoda?

Weekend wielkanocny prawdopodobnie rozpocznie się od niezbyt sprzyjającej pogody, po czym uspokoi się w weekend, mówi prezenter pogody BBC, Chris Fox.

Nocny deszcz zamienił się w śnieg w niektórych częściach południowo-zachodniej Anglii i Walii, rozpoczynając w czwartek początek zimy.

Europa konkuruje z burzą Nelson, którą hiszpańscy meteorolodzy nazwali burzą, a jej wiatr będzie odczuwalny w południowej Anglii.

Prędkość wiatru prawdopodobnie osiągnie w czwartek we Francji 80 mil na godzinę i do 65 mil na godzinę w Portugalii, gdzie fale o wysokości do 11 metrów uderzą w wybrzeże.

Podobne prędkości wiatru mogą być odczuwalne w bardziej odsłoniętych obszarach przybrzeżnych Anglii, ale w miastach i wsiach prawdopodobnie osiągną prędkość około 50 mil na godzinę.

Silny wiatr zmusił do wcześniejszego zamknięcia wielu atrakcji turystycznych, w tym londyńskich ogrodów Kew Gardens, części Kensington Gardens, szeregu obiektów National Trust na południowym zachodzie oraz zoo Dartmoor.

Skomentuj zdjęcie,

W czwartek właścicieli domów w Devon obudziły opady śniegu

W Wielki Piątek w Wielkiej Brytanii będzie słońce i deszcz, z możliwością wystąpienia ulewnych opadów deszczu i gradu, chociaż temperatury utrzymają się w pobliżu średniej.

Przez całą sobotę i niedzielę spodziewane są przelotne opady deszczu, choć jest mało prawdopodobne, że będą one powszechne, a nieco wyższe temperatury będą oznaczać przejaśnienia słoneczne.

Do poniedziałku mokra i wietrzna pogoda prawdopodobnie nadejdzie w Anglii i Walii, ale wygląda na to, że w Szkocji i Irlandii Północnej pozostaną przyjemne okresy słoneczne.

Jeśli chcesz porozmawiać z dziennikarzem BBC, podaj numer kontaktowy. Możesz także skontaktować się w następujący sposób:

Jeśli czytasz tę stronę i nie widzisz formularza, musisz odwiedzić mobilną wersję witryny BBC, aby przesłać swoje pytanie lub komentarz. Możesz też wysłać do nas e-mail na adres [email protected]. W każdym zgłoszeniu proszę podać swoje imię i nazwisko, wiek i lokalizację.

READ  Mimo górnego limitu wynajmujący chciał podnieść czynsz o 35%.