Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brytyjskie gospodarstwa domowe wezwane do przesyłania odczytów liczników przed obniżkami cen energii |  Rachunki za energię

Brytyjskie gospodarstwa domowe wezwane do przesyłania odczytów liczników przed obniżkami cen energii | Rachunki za energię

Wzywa się miliony gospodarstw domowych do przesłania w ten weekend odczytów liczników swojemu dostawcy energii, aby mieć pewność, że nie przepłacają, gdy w poniedziałek pojawią się niższe ceny.

Bohaterem konsumenckim jest Martin Lewis Wśród tych, którzy namawiają Aby wyjęli telefony, długopisy i notatniki, aby mogli w pełni skorzystać z 12,3% obniżki maksymalnej ceny energii Ofgem, która zmienia się co trzy miesiące.

Według witryny porównawczej Uswitch różnica między tygodniowym zużyciem energii według stawek marcowych w porównaniu z kwietniowym wynosi 4,65 funta dla przeciętnego gospodarstwa domowego.

Limit cen energii w Wielkiej Brytanii spadnie o 238 funtów do 1690 funtów w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca dzięki łagodnej zimie i niższym cenom gazu, co nieznacznie złagodzi presję na finanse gospodarstw domowych. Liczba ta dotyczy typowego gospodarstwa domowego, które korzysta z energii elektrycznej i gazu i płaci za pomocą polecenia zapłaty.

Oczekuje się, że przeciętne gospodarstwo domowe korzystające ze standardowej zmiennej taryfy wyda w kwietniu 127 funtów na energię w porównaniu do 205 funtów w marcu, ze względu na połączenie niższych cen i mniejszego zużycia wraz z ociepleniem się pogody, powiedział Oswich.

Jeśli konsumenci nie dostarczą odczytów liczników, dostawcy muszą obliczyć rachunki na podstawie szacunkowego zużycia, co oznacza, że ​​niektórzy ludzie mogą przepłacać, a inni mogą nie płacić wystarczająco dużo.

Osoby objęte standardowymi taryfami, które nie posiadają działającego inteligentnego licznika i nie przesyłają odczytów liczników w tym czasie, ryzykują, że po 1 kwietnia część ich zużycia zostanie naliczona według poprzednich, droższych stawek.

Liczbę dotkniętych rodzin szacuje się na około 9,6 miliona rodzin.

To „tydzień odczytu liczników” – powiedział Lewis, założyciel MoneySavingExpert. Namawiał zainteresowane strony, aby w ciągu kilku dni po każdej ze stron zmiany cen w dniu 1 kwietnia postarały się przedstawić zaktualizowany odczyt liczników, aby zmniejszyć ryzyko, że dostawcy ocenią, że zużyli więcej energii przy obecnie wyższej stawce niż dotychczas. W rzeczywistości.

READ  OPEC+ zgadza się na dodatkowe cięcia w wydobyciu ropy

„Dla większego spokoju ducha wyślij e-mailem zdjęcie licznika ze znacznikiem czasu” – poradził.

Pomiń poprzednią promocję newslettera

Jeśli 9,6 miliona dotkniętych gospodarstw domowych nie odczyta liczników do 1 kwietnia i zostanie nieprawidłowo obciążona opłatą za zaledwie tydzień energii, mogą ryzykować zapłacenie łącznej nadpłaty w wysokości 44,6 miliona funtów, twierdzi Oswich.

Z badania wynika, że ​​prawie jedna piąta (18%) gospodarstw domowych nieposiadających inteligentnych liczników nie przekazała odczytów liczników w ciągu ostatnich trzech miesięcy, a 4% nie przekazało tego przez rok. Zaleca się przedkładanie odczytu licznika co miesiąc.