Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amazon wpompował dodatkowe 2,75 miliarda dolarów w startup Anthropic | zajmujący się sztuczną inteligencją  Amazonka

Amazon wpompował dodatkowe 2,75 miliarda dolarów w startup Anthropic | zajmujący się sztuczną inteligencją Amazonka

Amazon powiedział w środę, że wpompuje w Anthropic dodatkowe 2,75 miliarda dolarów, zwiększając łączną kwotę inwestycji w start-up zajmujący się sztuczną inteligencją do 4 miliardów dolarów.

Technologiczny gigant zachowa mniejszościowe udziały w Anthropic z siedzibą w San Francisco, konkurentie OpenAI, tworzącego ChatGPT.

„Generatywna sztuczna inteligencja może stać się najbardziej rewolucyjną technologią naszych czasów i wierzymy, że nasza strategiczna współpraca z Anthropic jeszcze bardziej poprawi doświadczenia naszych klientów i nie możemy się doczekać, co będzie dalej” – powiedział Swami Sivasubramanian, wiceprezes ds. danych i sztucznej inteligencji . W Amazon Web Services, czyli AWS, firmie Amazon zajmującej się przetwarzaniem w chmurze.

Gigant technologiczny z siedzibą w Seattle zainwestował we wrześniu w Anthropic zalążkową kwotę 1,25 miliarda dolarów, a następnie wskazał, że planuje zainwestować do 4 miliardów dolarów.

Pomiń poprzednią promocję newslettera

Obie firmy współpracują nad opracowaniem tak zwanych modeli podstawowych obsługujących generatywne systemy sztucznej inteligencji, które przyciągnęły uwagę świata.

Zgodnie z umową Anthropic będzie używać AWS jako „głównego” dostawcy usług w chmurze i będzie używać niestandardowych chipów Amazon do tworzenia, trenowania i wdrażania modeli sztucznej inteligencji.

Zapewni także klientom AWS, głównie przedsiębiorstwom, dostęp do modeli w usłudze Amazon o nazwie Bedrock. Amazon poinformował w swoim środowym ogłoszeniu, że firmy takie jak Delta Air Lines i Siemens korzystają już z Bedrock w celu uzyskania dostępu do modeli sztucznej inteligencji Anthropic.

Inwestycja jest najnowszym przykładem wydatków dużych firm technologicznych na start-upy związane ze sztuczną inteligencją w obliczu rosnącego zainteresowania tą technologią ze strony opinii publicznej i komercyjnej. Na początku tego roku amerykańskie organy nadzoru antymonopolowego oświadczyły, że dokonują przeglądu tych inwestycji.

READ  Przestawienie przełącznika na największą morską farmę wiatrową w Szkocji | siła wiatru