Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przedstawiciele mediów uzyskali pozytywny wynik testu na Covid-19 w drugim teście Ashesa

Dawid Malan udzielił wywiadu dla mediów i uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19.

James Elsby/AFP

Dawid Malan udzielił wywiadu dla mediów i uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19.

Brytyjski odbijający David Malan ledwo uniknął bliskiego kontaktu z Covid-19, ale dwa potwierdzone przypadki wśród nadawców Ashes spowodowały więcej bólu głowy dla krykieta w Australii i sieci.

Transmisje radiowe zdalnych rozmów i wywiadów osobistych zostały zakazane w drugim teście Ashesa w niedzielę, po tym, jak członek załogi BBC uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

Potwierdzony przypadek pozostawił puste pola ABC i BBC, ponieważ organizacje dzieliły się dzwoniącymi i ostatecznie obie korzystały z kanału dzwoniącego w ostatniej chwili z Perth.

Glenn McGrath również zaginął w Seven Network z powodu swojej pracy z BBC, podczas gdy Issa Guha był w stanie wrócić do relacji Foxa dopiero po zwróceniu negatywnego testu.

Czytaj więcej:
* Ashes: mentor Starca daje Australii kontrolę nad drugim testem
* Ashes: Joe Root’s Test dylemat trwa, gdy Anglia walczy w Adelajdzie
* Ash: Malan, korzeń prowadzi Anglię w drugim teście przeciwko Australii w Adelajdzie

Kilka godzin później członek zespołu Fox Cricket również okazał się pozytywny w niepowiązanym stanie, eliminując „część laboratoryjną”, nad którą pracował w innej części kraju.

Mogło być znacznie gorzej dla urzędników krykieta, ponieważ członek ekipy BBC przeprowadził wywiad z Malanem po sobotnim meczu.

Komentator Issa Guha został zwolniony z obowiązków medialnych na drugi test Ashesa po tym, jak kolega uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19.

Ryan Percy / Getty Images

Komentator Issa Guha został zwolniony z obowiązków medialnych na drugi test Ashesa po tym, jak kolega uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19.

Była krótka obawa, że ​​Malan zostanie sklasyfikowany jako bliski kontakt i nie będzie mógł grać w niedzielę – podobnie jak australijski kapitan Pat Cummins został zakazany w teście.

Uspokoiło to jednak, gdy Malan był postrzegany jako tylko przypadkowy kontakt, w którym potwierdzony rozmówca miał na sobie maskę i dystansował się społecznie.

Mogą również wystąpić długoterminowe reperkusje, a bliskie kontakty dwóch pozytywnych przypadków zostaną zmuszone do izolacji w pokojach hotelowych w Adelajdzie na następny tydzień.

Okres ten obejmie pierwszy dzień testów w Boxing Day w Melbourne, podczas gdy potwierdzone przypadki w Australii Południowej muszą być izolowane przez 14 dni.

Poza tym dla nadawców i urzędników krykieta pojawiają się problemy, jeśli wśród kluczowych pracowników pojawi się więcej problemów.

Następnie trasa promocyjna Ashes zmierza do Melbourne i Sydney, a codzienne liczby przypadków Covid wynoszą cztery cyfry w obu miastach.

Wpływ mniej pracującego zespołu technicznego na miejscu okazał się problematyczny w Gabba, gdzie wystąpiły problemy z DRS, a Feed the World nie działał przez prawie pół godziny.

Nadawcy muszą również znaleźć sposób na utrzymanie pracy zespołów komentatorskich i kluczowych pracowników.

Jedną z opcji mogłoby być zastosowanie taktyk stosowanych podczas sezonów piłkarskich, ponieważ zostały one podzielone na dwie oddzielne ekipy.

Zapewni to, że jeśli członek zostanie zarażony wirusem, cała grupa komentatorów i personel pomocniczy nie zostanie od razu zdyskwalifikowana.

Kapitan Australii, Pat Cummins, przegapił drugi test w Adelajdzie po tym, jak siedział przy obiedzie, który uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19.

Sarah Reed / Getty Images

Kapitan Australii, Pat Cummins, przegapił drugi test w Adelajdzie po tym, jak siedział przy obiedzie, który uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19.

Dramat pojawia się po tym, jak Mitchell Stark ujawnił w sobotni wieczór, że staromodny „p…-take” uniemożliwił większej liczbie australijskich meloników wzięcie udziału w przesłuchaniu.

Stark powiedział, że on i Nathan Lyon nie usiedli z Cumminsem na fatalnej środowej kolacji w Adelajdzie z jednego powodu.

„To było trochę… ponieważ Pat nie odpowiedział na nasz list,” powiedział Stark.

„Pomyśleliśmy, że po prostu usiądziemy z dala od niego i usiądziemy na zewnątrz.

– Więc miała szczęście.

Starc i Lyon jedli kolację na zewnątrz, podczas gdy Cummins był w restauracji Little Hunter steakhouse w centrum Adelajdy, gdzie inna restauracja w pobliżu Cummins została powiadomiona, że ​​uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19.

Ze względu na bliskość Cummins uznano, że kapitan ma bliski kontakt z potwierdzonym przypadkiem.

Ograniczenia staną się bardziej rygorystyczne dla graczy na Testach w Melbourne i Sydney, z wykluczeniem spożywania posiłków w pomieszczeniach, a także takich zajęć, jak strzyżenie włosów i spotkania towarzyskie z fanami.

READ  Krykiet: ostatnie tragiczne chwile Andrew Symondsa po katastrofie samolotu