Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wycieczka po Bangladeszu w Nowej Zelandii

Aktualności

„Omówimy sytuację z Zarządem Nowej Zelandii, jeśli kwarantanna zostanie przedłużona poza 21 grudnia”, mówi przewodniczący.

Niedawna trzydniowa kwarantanna pokojowa nałożona na zespół z Bangladeszu w Nowej Zelandii spowodowała chaos w przygotowaniach odwiedzających przed pierwszym testem rozpoczynającym się w Nowy Rok na górze Maunganui.

To już drugi raz, kiedy drużyna wędrująca z Bangladeszu została poddana kwarantannie po tym, jak ich trener gra w kręgle Test Rangana Hiratha był pozytywny Wirus Covid-19 w środę. Ośmiu graczy z Bangladeszu, zidentyfikowanych jako mających bliski kontakt z innym przypadkiem COVID-19, również zostało poddanych kwarantannie podczas podróży do Nowej Zelandii.

Na niedzielę zaplanowano czwarty test RT-PCR dla zwiedzających. Jeśli wszyscy uzyskają wynik negatywny, runda odbędzie się zgodnie z planem, ale więcej pozytywnych przypadków Covid może być niepokojącym znakiem.

Po sobotnim spotkaniu przewodniczący Nazm Al-Hassan powiedział, że nie rozważają jeszcze odkładania wycieczki, ale nie mogą się doczekać dyskusji na temat następnego sposobu działania, jeśli aktualna kwarantanna w pokoju zostanie przedłużona.

– Krykieciści z Bangladeszu są bardzo zmęczeni psychicznie – powiedział Hassan. „Wielu graczy zastanawiało się, czy trasa może zostać przełożona, aby mogli wrócić do domu. Nie ma na to szans. Omówimy sytuację z Radą Nowej Zelandii, jeśli kwarantanna zostanie przedłużona poza 21 grudnia.

„Już ich poinformowaliśmy, że będzie ciężko naszemu zespołowi, jeśli nie zostanie zapewnione odpowiednie zaplecze przygotowawcze. Jeśli seria opóźni się o trzy, cztery dni, nie będziemy mieli alternatywy.”

Szkodliwy efekt potencjalnie przełożonej trasy po Nowej Zelandii oznacza, że ​​BPL, który ma rozpocząć się w połowie stycznia, może również zostać utrudniony. Hassan powiedział, że rozpatrują różne opcje organizacji krajowego turnieju T20 pomimo napiętego kalendarza. Bangladesz ma również gościć Afganistan w trzech ODI i dwóch T20I wkrótce po BPL, w lutym.

READ  Rugby: Prezydent NZRPA David Kirk i prezes nowozelandzkiego rugby Brent Embi ścierają się o umowę z Silver Lake

„BPL może nie nastąpić zgodnie z planem” – powiedział Hassan. „Być może będziemy musieli ograniczyć harmonogram. Możemy rozpocząć BPL bez graczy, którzy są w Nowej Zelandii. Dołączą do trasy od dwóch do czterech dni, ale otrzymają pełną płatność.

„Będziemy mieć sześć dni podróży ze względu na trzy miejsca. Jeśli zmniejszymy jedno miejsce, możemy zaoszczędzić dwa. Jeśli zmniejszymy liczbę do pięciu zespołów, możemy uzyskać jeszcze cztery lub pięć dni. O tym wszystkim zdecydujemy 21 grudnia ”

Muhammad Issam jest korespondentem ESPNcricinfo w Bangladeszu. @isam84