Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pochodnia paraolimpijska w Tokio, gdy wirus rozprzestrzenia się na kilka dni przed otwarciem

Zdjęcie: Reuters

“> title=

Zdjęcie: Reuters

Paraolimpijska sztafeta przybyła do Tokio w piątek, ponieważ przypadki wirusów osiągnęły nowe ogólnokrajowe rekordy zaledwie cztery dni przed rozpoczęciem igrzysk.

W czwartek liczba infekcji w Japonii po raz pierwszy przekroczyła 25 000, a liczba poważnych przypadków jest również wyższa niż kiedykolwiek, ponieważ naród walczy z piątą falą napędzaną bardziej zaraźliwym wariantem delta.

Podczas gdy Tokio przygotowuje się do organizacji najważniejszego wydarzenia sportowego dla niepełnosprawnych sportowców, organizatorzy zachęcają uczestników do przestrzegania zasad wirusów z dodatkową czujnością.

Zdjęcie: Reuters

“>

Zdjęcie: Reuters

„Sytuacja zarażenia dzisiaj jest inna niż przed igrzyskami olimpijskimi. Pogorszyła się” – powiedział Hidemasa Nakamura, urzędnik Tokio 2020.

„A lokalny system medyczny jest w bardzo krytycznej sytuacji” – powiedział dziennikarzom po spotkaniu ekspertów w celu omówienia środków na COVID-19. „Niepełnosprawni sportowcy, w porównaniu do sportowców olimpijskich, są narażeni na wystąpienie poważniejszych objawów, więc musimy zachować szczególną ostrożność.

Ceremonia wzniecenia płomieni odbyła się bez widzów w całej stolicy w piątek, po tym, jak tradycyjna sztafeta z pochodniami została odwołana z powodu obaw, że tłumy mogą rozprzestrzeniać infekcję.

W ciągu ostatniego tygodnia kilka paraolimpijskich płomieni zostało przerzuconych z pochodni na pochodnię podczas podobnych wydarzeń w całym kraju.

Te ogniska zostały połączone na wieczornej imprezie w Tokio, w której uczestniczyli wysocy urzędnicy, w tym premier Yoshihide Suga.

„Z głębi serca nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł dzielić się ekscytacją ze wszystkimi, gdy sportowcy z całego świata dają z siebie wszystko” – powiedział Suga.

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego Andrew Parsons powiedział, że Igrzyska pokażą, że „jest światło na końcu ciemnego tunelu, którego wszyscy byliśmy świadkami przez ostatnie 20 miesięcy”.

READ  Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Jak to się stało – sportowcy z Nowej Zelandii i wydarzenia w akcji, jak oglądać w Nowej Zelandii, na żywo, dzisiaj 11

Wcześniej tego dnia ogromna replika czerwonego, niebieskiego i zielonego symbolu upośledzonych agitos została przywieziona do rejonu Zatoki Tokijskiej na barce, zastępując pięć pierścieni odciągniętych po igrzyskach olimpijskich.

Igrzyska olimpijskie, opóźnione przez pandemię, odbywały się głównie za zamkniętymi drzwiami, a sportowcy testowali codziennie i ograniczali się do swoich mieszkań i miejsc gier.

Warunki te zostaną w dużej mierze powtórzone na Igrzyskach Paraolimpijskich, które rozpoczynają się we wtorek, a około 4400 sportowców rywalizuje w 22 dyscyplinach.

Do tej pory odnotowano 86 pozytywnych testów wśród uczestników Igrzysk Paraolimpijskich, najwięcej wśród pracowników i kontrahentów z Japonii.

Organizatorzy twierdzą, że igrzyska olimpijskie nie spowodowały znaczącego wzrostu liczby zachorowań na wirusy w Japonii, gdzie wśród dziesiątek tysięcy sportowców, urzędników i mediów wykryto 546 przypadków.

Szacuje się, że według organizatorów zaszczepionych zostało 88 procent mieszkańców wioski paraolimpijskiej.

Około 40 procent populacji Japonii zostało w pełni zaszczepionych.