Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pływający specjalista od wiatru aplikujący za granicą w Polsce

Irlandzki deweloper, firma Simply Blue Group, złożyła wniosek do polskiego Ministerstwa Infrastruktury o wydanie zezwolenia na teren morski 6.E.4, który jest obecnie najgłębszym obszarem wodnym w polskim planie zagospodarowania przestrzennego.

W poście w mediach społecznościowych Simply Blue Group powiedział, że firma to potwierdza „Ogromny potencjał i popyt” Dla morskich wiatrów pływających w rejonie Bałtyku.

„Pływający morski wiatr to naturalny krok w rozwoju morskich wiatrów, które rozprzestrzeniają się na całym świecie” Po prostu powiedział niebieska grupa.

„Istniejąca polska infrastruktura i wykwalifikowani pracownicy stanowią obiecującą bazę dla rozwoju nowej branży, a Simply Blue Group jest zaangażowana we współpracę z interesariuszami i władzami lokalnymi w celu stworzenia ram dla flotacji morskiej energii wiatrowej i maksymalizacji korzyści dla lokalnych społeczności”.

Simply Blue Group nie jest jedynym deweloperem, który licytował na stronie 60.E.4.

Na początku tego tygodnia Scottish SSE Renewables złożyło wniosek o wydanie licencji na obszar morski dla lokalizacji położonej około 85 kilometrów od polskiego wybrzeża.

Głębokość wody w strefie 60.E.4 wynosi 58 metrów.

SSE Renewables zbuduje na miejscu farmę wiatrową we współpracy z Acciona Energía, jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie. Firma nie sprecyzowała, jakiego rodzaju fundacji użyje w projekcie.

Polski rząd zaoferował Jedenaście nowych regionów Łącznie na rozwój morskich farm wiatrowych o łącznej mocy 10 GW, a także wyspy energetyczne.

Oferowane dotychczas tereny przyciągnęły oferty lokalnych i międzynarodowych deweloperów, takich jak RWE, PKN Orlen, PGE, Ørsted, PGE, TotalEnergies czy KGHM.

W lutym 2021 r. Polska podpisany do prawa Prawo morskie regulujące rozwój morskich farm wiatrowych na polskim Bałtyku.

Ustawodawstwo zezwala na uruchomienie lub rozwój mocy 10,9 gigawatów morskiej energii wiatrowej do 2027 roku.

Śledź offshoreWIND.biz pod adresem: