Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Naukowcy ostrzegają Brytyjczyków, aby nie nosili masek, aby spowolnić rozprzestrzenianie się COVID-19 Korona wirus

Naukowcy zdecydowanie poparli dalsze noszenie masek w zamkniętych miejscach publicznych w okresie letnim. Ponieważ liczba przypadków Covid-19 wciąż rośnie, osłony twarzy oferują ludziom najskuteczniejszy sposób ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby w kawiarniach, teatrach i restauracjach, powiedzieli w zeszłym tygodniu.

Wskaźniki nowych przypadków Covid-19 przekroczyła 50 000 dziennie w zeszłym tygodniu, Naukowcy i eksperci ds. zdrowia ostrzegają, że kraj może być zmuszony do zamknięcia jeszcze w tym roku, ponieważ rosnąca liczba infekcji prawdopodobnie utrzyma się w okresie jesiennym. W tych okolicznościach, powiedzieli, maski powinny być nadal noszone, mimo że rząd odmówił oficjalnego wykonania takiego posunięcia.

Jeśli nie nosisz masek, wirus będzie się dalej rozprzestrzeniał. „To takie proste” – powiedział Julian Tang, wirusolog kliniczny z University of Leicester.

Tang powiedział, że maski wyraźnie ograniczają rozprzestrzenianie się cząstek wirusowych od zarażonej osoby, a także zmniejszają ryzyko zakażenia innej osoby. – Maski działają w obie strony – powiedział. Majster.

„Jeśli założysz, że maska ​​tnie transmisję przynajmniej o połowę, oznacza to, że na każde 1000 cząsteczek wirusa, które wdycha osoba zarażona, tylko 500 opuści twoją maskę. Następnie, gdy te cząsteczki dotrą do kogoś innego, ich maski podobnie zapewnią dwukrotne zmniejszenie liczby. wirusów, które docierają do ich ust lub nosa. Innymi słowy, z 1000 cząsteczek wirusa wydychanych przez zarażoną osobę, tylko około 250 dotrze do innej osoby. To powinno zmniejszyć liczbę infekcji, dlatego maski są tak ważne”.

Ten punkt został poparty przez Paula Huntera, MD, profesora medycyny na University of East Anglia. „Większość badań ma charakter obserwacyjny i jest podatna na różnego rodzaju uprzedzenia, ale razem wzięte można znaleźć spójne odkrycie dotyczące osłon twarzy, które są przydatne w ochronie innych w przypadku zarażenia użytkownika, a także w ochronie użytkownika przed innymi” powiedziany. Majster. „Szacunki są różne, ale prawdopodobnie zmniejszają transmisję między 10 a 25%”.

READ  Wicepremier potwierdza wycofanie Rosji z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej od 2025 roku, a Moskwa pracuje nad jej zastąpieniem

Mimo to, wysoka częstość noszenia masek jest krytyczna, powiedział Paul Edelstein, MD, emerytowany profesor patologii na University of Pennsylvania. Dobra ochrona wymaga, aby większość ludzi nosiła maski; Noszenie zwykłej tkaniny lub maski medycznej w pomieszczeniu, w którym znajdują się niezamaskowane zarażone osoby, może nie zapewniać dużej ochrony; Zasadniczo większość ludzi powinna nosić maski, aby zmniejszyć liczbę infekcji”.

Edelstein powiedział, że eksperymenty wykazały, że wielowarstwowe maski z tkaniny prawdopodobnie zapewnią lepszą kontrolę i ochronę niż luźno tkane maski jednowarstwowe. “Istnieje również stosunkowo niewielka transmisja na zewnątrz, gdy jest dobra wentylacja, więc maski na ogół nie są potrzebne w takich warunkach. Jednak krzyczenie w tłumie na zewnątrz może być większym niebezpieczeństwem niż przebywanie na cichej ulicy “.

Catherine Knox, profesor inżynierii środowiska dla budynków na Uniwersytecie w Leeds, powiedziała, że ​​ludzie powinni być świadomi, że nie będą nosić masek na zawsze.

“Jednak w czasach bardzo wysokiego rozprzestrzeniania się wirusów, jak teraz widzimy, zaczynają one nabierać naprawdę dużego znaczenia. Im więcej innych środków zapobiegawczych zostanie podjętych, tym bardziej musimy upewnić się, że nasze pozostałe środki działają i zachęcać ludzi nosić dobrej jakości maski. Jest to jeden z najważniejszych z tych środków.”

Dodała: „Jeśli jesteś w sklepie, restauracji lub pociągu, gdzie jest dużo ludzi, jest duża szansa, że ​​któryś z nich zostanie zarażony. Jednak im więcej osób nosi maski w tych ustawieniach, tym niższa przenoszenie wirusów i infekcji”. .