Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dziewięciu podróżnych z Nowej Zelandii odwiedziło ważne miejsca w Wiktorii – Departament Zdrowia | 1 news

Według Departamentu Zdrowia dziewięciu z mniej niż 10 000 Nowozelandczyków, którzy przybyli do Melbourne od 8 lipca, zostało zidentyfikowanych jako interesujące miejsce w Wiktorii.

Ludzie noszą ochronne maski na twarz podczas spaceru w Melbourne w stanie Wiktoria. Źródło: istock.com


Rzecznik Departamentu Zdrowia powiedział 1 NEWS: „Do tej pory zidentyfikowano dziewięć kontaktów jako znajdujących się w ważnej lokalizacji w Wiktorii”.

Pojawia się, gdy Victoria odnotowała dziś 16 nowych przypadków Covid-19 w społeczności, ponieważ stan przygotowuje się do możliwego przedłużenia pięciodniowej blokady, która wygasa we wtorek o północy.

Wczoraj liczba miejsc narażenia wzrosła o prawie 200 w stanie, ponieważ dyrektor ds. zdrowia Brett Sutton wezwał każdego wiktoriańskiego do „przygotowania się” na nie.[ves] Co może pojawić się w ciągu najbliższych 24-48 godzin.”

Wynika to z ogłoszenia w czwartek wieczorem, że rząd Nowej Zelandii podjął decyzję o wstrzymaniu podróży bez kwarantanny z Victorią od godziny 1.59 w piątek 16 lipca.

Rzecznik Departamentu Zdrowia powiedział, że po ogłoszeniu prawie 10 000 osób zostało wysłanych pocztą elektroniczną.

Wiadomość e-mail doradzała podróżnym, aby sprawdzili, czy znajdują się w interesującym miejscu i odpowiednim czasie na stronie internetowej Public Health Victoria, a także aby kontynuowali sprawdzanie strony internetowej, ponieważ interesujące miejsca są regularnie aktualizowane.

Poradzono im również, aby monitorowali swoje zdrowie i skontaktowali się z Healthline pod numerem 0800358 5453, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy Covid-19.

W ciągu ostatnich dwóch dni w Nowej Zelandii nie ogłoszono żadnych nowych przypadków Covid-19 w społeczności. Odnotowano jednak 10 przypadków kontrolowanej izolacji na granicy. Zgłoszono również dwa historyczne przypadki.

READ  Orbitujący słoneczny statek kosmiczny przelatuje przez ogon rozpadającej się komety