Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NASA ogłasza plany lądowania na księżycowych kopalniach lodu w pobliżu południowego bieguna Księżyca

NASA ogłosiła w środę, że wyśle ​​​​eksperyment wydobycia lodu na południowy biegun Księżyca, który ma wejść na orbitę pod koniec przyszłego roku.

Misja skieruje się na grzbiet w pobliżu krateru Shackleton pod koniec 2022 roku, obszaru, który według inżynierów i naukowców NASA może zawierać lód podpowierzchniowy.

Ten obszar, który był badany przez „miesiące”, otrzymuje wystarczającą ilość światła słonecznego, aby zasilić lądownik na 10-dniową misję, pozostając jednocześnie w zasięgu wzroku do komunikacji.

Przewiń w dół, aby zobaczyć wideo

Będzie to pierwszy przypadek znalezienia i wydobycia zasobów na Księżycu, które mogą pomóc NASA w ustanowieniu obecności w kosmosie, szczególnie w przypadku nadchodzących misji Artemis.

NASA współpracuje z Intuitive Machines, partnerem agencji w zakresie komercyjnych dostaw na Księżyc, podczas misji. Będzie używał lądownika Nova-C firmy Intuitive.

NASA wyśle ​​​​eksperyment wydobycia lodu na południowy biegun Księżyca, zaplanowany na koniec 2022 r., Za pomocą lądownika Nova-C Intuitive Machine (na zdjęciu)

Misja skieruje się na grzbiet w pobliżu krateru Shackleton (na zdjęciu) do końca 2022 roku, obszaru, który według inżynierów i naukowców NASA może zawierać lód podpowierzchniowy.

Misja skieruje się na grzbiet w pobliżu krateru Shackleton (na zdjęciu) do końca 2022 roku, obszaru, który według inżynierów i naukowców NASA może zawierać lód podpowierzchniowy.

Agencja stwierdziła, że ​​ten obszar i towarzyszące mu warunki dają „najlepszą szansę” na udowodnienie, że trzy technologie na pokładzie nadchodzącego lądownika robota będą działać:

  • Eksperyment Eksploracji Lodu Zasobów Polarnych-1 (PRIME-1).
  • Sieć komunikacyjna 4G/LTE opracowana przez firmę Nokia of America Corporation.
  • oraz Micro-Nova, rozkładany robot samowyładowczy opracowany przez Intuitive Machines.

„PRIME-1 jest na stałe przymocowany do sondy Nova-C Intuitive Machines, a znalezienie miejsca lądowania, w którym możemy wykryć lód trzy stopy od powierzchni, było wyzwaniem” – powiedział dr Jackie Quinn, kierownik projektu PRIME-1 w NASA. Przestrzeń Kennedy’ego. centrum, w oświadczenie.

Chociaż jest dużo światła słonecznego do zasilania ładunków, powierzchnia staje się zbyt ciepła, aby utrzymać lód w zasięgu wiertła PRIME-1. Musieliśmy znaleźć Złotowłosą, która będzie miała wystarczającą ilość światła słonecznego, aby spełnić wymagania misji, a jednocześnie byłaby bezpiecznym miejscem do lądowania z dobrymi połączeniami naziemnymi. ”

W październiku 2020 r. NASA wybrała Nokię do budowy pierwszej sieci komórkowej na Księżycu przed misją Artemis w 2024 r.

Gdy sonda wyląduje na południowym biegunie księżyca, wiertło PRIME-1, znane jako TRIDENT, spróbuje wywiercić do trzech stóp gleby księżycowej (regolit) i poszukać wody, gdy znajdzie się na powierzchni.

Inny instrument PRIME-1, MSolo, będzie mierzyć gazy uciekające z wykopanego regolitu TRIDENT.

Grupa naukowców – NASA, Johns Hopkins Laboratory of Applied Physics, Nokia, Arizona State University i Intuitive Machines – zbudowała mapy powierzchni „wydobycia lodu” przy użyciu danych teledetekcyjnych.

Proste działanie i wiercenie w litej powierzchni Księżyca zapewni inżynierom wgląd w przyszłe misje księżycowe, takie jak Volatiles Investigating Polar Exploration Rover lub misja VIPER, która ma wylądować na południowym biegunie Księżyca pod koniec 2023 r., dodała NASA w oświadczeniu. .

Nokia przetestuje sieć komórkową, korzystając z pojazdu opracowanego przez Lunar Outpost Venture w odległości ponad jednej mili od sondy Nova-C, aby przetestować siłę sieci.

Jeśli się powiedzie, dodała NASA, może „utorować drogę dla komercyjnej sieci 4G/LTE” na powierzchni Księżyca, w tym wideo HD od astronautów do stacji bazowych, pojazdów do stacji bazowych i nie tylko.

„Te wczesne demonstracje technologii wykorzystują innowacyjne partnerstwa, aby dostarczyć cennych informacji na temat prac i eksploracji na powierzchni Księżyca” – wyjaśniła Nikki Werkheiser, dyrektor ds. dojrzałości technologii w NASA Space Technology Mission Directorate.

„Dane przyniosą korzyści projektom pod kątem przyszłego wykorzystania zasobów na miejscu, mobilności, komunikacji, energii i możliwości ograniczania zapylenia”.

NASA wyląduje na Księżycu pierwszą kobietę i kolejnego mężczyznę w 2024 roku w ramach misji Artemis

Artemida była bliźniaczą siostrą Apolla i boginią księżyca w mitologii greckiej.

READ  Pilna potrzeba ustalenia priorytetów polityki demencji w Europie

Została wybrana przez NASA, aby ucieleśnić jego drogę powrotną na Księżyc, w którym astronauci powrócą na powierzchnię Księżyca do 2024 r. – w tym pierwsza kobieta i następny mężczyzna.

Artemis 1, wcześniej znana jako Exploration Mission-1, jest pierwszą z serii coraz bardziej złożonych misji, które umożliwią ludziom zbadanie Księżyca i Marsa.

Artemis 1 będzie pierwszym zintegrowanym testem lotniczym systemu eksploracji kosmosu NASA: statku kosmicznego Orion, systemu startów kosmicznych (SLS) i systemów naziemnych w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego w Cape Canaveral na Florydzie.

Artemis 1 będzie lotem bezzałogowym, który zapewni podstawy do eksploracji kosmosu przez człowieka oraz zademonstruje nasze zaangażowanie i zdolność do rozszerzania obecności człowieka na Księżycu i poza nim.

Podczas tego lotu statek kosmiczny wystartuje na najpotężniejszej rakiecie na świecie i poleci dalej niż jakikolwiek statek kosmiczny kiedykolwiek zaprojektowany dla ludzi.

W ciągu trzytygodniowej misji pokona 280 000 mil (450 600 km) od Ziemi i tysiące mil poza Księżyc.

Artemis 1, wcześniej znana jako Exploration Mission-1, jest pierwszą z serii coraz bardziej złożonych misji, które umożliwią ludziom zbadanie Księżyca i Marsa.  Ten wykres przedstawia różne etapy zadania

Artemis 1, wcześniej znana jako Exploration Mission-1, jest pierwszą z serii coraz bardziej złożonych misji, które umożliwią ludziom zbadanie Księżyca i Marsa. Ten wykres przedstawia różne etapy zadania

Orion pozostanie w kosmosie dłużej niż jakikolwiek statek astronautów bez dokowania do stacji kosmicznej i powrotu do domu szybciej i goręcej niż kiedykolwiek wcześniej.

Dzięki tej pierwszej misji eksploracyjnej NASA przewodzi kolejnym etapom ludzkiej eksploracji w głębokim kosmosie, ponieważ astronauci zbudują i rozpoczną testowanie systemów w pobliżu Księżyca potrzebnych do misji na powierzchni Księżyca i eksploracji do innych miejsc odległych od Ziemi, w tym do Marsa.

Załoga wybierze inną ścieżkę i przetestuje krytyczne systemy Oriona z ludźmi na pokładzie.

Razem systemy naziemne Orion, SLS i Kennedy będą w stanie sprostać najbardziej wymagającym potrzebom załogi i ładunku w dalekim kosmosie.

Ostatecznie NASA dąży do ustanowienia trwałej obecności człowieka na Księżycu do 2028 r. w wyniku misji Artemis.

READ  SunLive - Daffodil Day Street Group powraca online

Agencja kosmiczna ma nadzieję, że kolonia ta ujawni nowe odkrycia naukowe, zaprezentuje nowe osiągnięcia technologiczne i położy podwaliny pod budowę gospodarki księżycowej dla prywatnych firm.