Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Miejsce parkingowe w Hongkongu sprzedane za 1,8 mln USD

Następnym razem, gdy będziesz narzekać na koszty parkowania, zatrzymaj się na chwilę, aby pomyśleć o biednych mieszkańcach Hongkongu i zadaj sobie pytanie: czy gdybyś miał blisko 2 miliony dolarów, kupiłbyś dom na przedmieściach Mount Auckland? . Eden czy jeden parking w Hongkongu?

Za chwilę parking w Hongkongu stanie się rzeczywistością, a nie wirtualną. według BBC, ostatnia sprzedaż była jedną z kilku lokalizacji w ultraluksusowym osiedlu Mount Nicholson z widokiem na miejski port Victoria.

Sprzedaż 1,8 miliona NZ jest nowym rekordem w parkowaniu, pokonując poprzedni rekord 1,35 miliona NZ, który, jak można się spodziewać, również został ustanowiony w Hongkongu.

Jest bardzo piękny, ale też bardzo drogi.  Parking w Hongkongu został niedawno sprzedany za 1,7 miliona NZ$.

walka o akcje

Jest bardzo piękny, ale też bardzo drogi. Parking w Hongkongu został niedawno sprzedany za 1,7 miliona NZ$.

Nie jest jasne, jak duży jest parking, więc jest? teoretycznie Przestrzeń może być tak duża, jak standardowa sypialnia z czterema sypialniami. Ale tak nie będzie.

Czytaj więcej:
* Penthouse „The Block NZ” stracił prawie 100 000 USD w ciągu roku, a ceny gwałtownie wzrosły
* Auckland zmierza w kierunku przyszłości, w której samochód nie jest królem
* Mediana ceny domu Wellington wzrasta do 1,1 miliona dolarów, a Purirewa skacze o 273 000 dolarów w ciągu miesiąca
* Auckland jest 4. najtańszym miastem na świecie pod względem kosztów mieszkaniowych – Raport Demografii 2021

Te wysokie ceny za parkowanie są spowodowane zatłoczeniem w mieście, co oznacza fizyczną przestrzeń Wchodzi w ogromne składki – W maju wynajęto dom na szczycie za 290 785 NZD miesięcznie.

To nie jest w Hongkongu, ale trudno sobie wyobrazić płacenie ponad miliona dolarów za parkowanie.

Ricky Wilson/Personel

To nie jest w Hongkongu, ale trudno sobie wyobrazić płacenie ponad miliona dolarów za parkowanie.

Obszary, w których ceny domów przekraczają trzykrotnie średnią regionalną, są uważane za niedostępne, a Hongkong był ostatnio analizowany ze średnim mnożnikiem wynoszącym 20,7, co zasadniczo uniemożliwia zakup domu w mieście bez znacznie głębokich kieszeni.

Samochody są tak samo drogie, a Hongkong cieszy się jednym z najwyższych „podatków od nowych samochodów” na świecie – pierwsze 150 000 HK (26 870 NZ) z ceny nowego samochodu jest opodatkowane w wysokości 46 procent, a 150 HK. tysiąc dolarów Hongkongu jest opodatkowane na poziomie 86 proc. Kolejne 200.000 HK (35.819 dolarów nowozelandzkich) jest opodatkowane stawką 115 procent, a reszta jest opodatkowana stawką 132 procent.

Opłata licencyjna jest równie wysoka i jest pobierana w zależności od wielkości silnika, przy czym prywatny pojazd z silnikiem benzynowym poniżej 1,5 litra kosztuje 5 074 HK (909 USD) rocznie na licencję, wzrastając do 14 694 HK (263 USD) dla prywatnych samochodów benzynowych z pojemność 14 694 HKD, 4,5 litra lub więcej.

Jednak w tym szaleństwie jest dużo stylu, z wygórowanymi opłatami mającymi na celu zniechęcenie do posiadania samochodu w małej, gęsto zaludnionej lokalizacji, która i tak ma doskonały system transportu publicznego. Uważamy jednak, że koszt miejsc parkingowych jest prawdopodobnie największym czynnikiem odstraszającym…

READ  Zawalenie się budynku w Gazie po intensywnym izraelskim ostrzale podczas przelotu korespondenta na żywo | 1 aktualności