Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

COVID-19: Przywódcy Kościoła katolickiego w Wellington wzywają do szczepień, potępiają dezinformację

Katolicki arcybiskup Wellington, kardynał John Asherley Dew, jest szczepiony przeciwko Covid-19.

Johnny Blades / RNZ Pacyfik

Katolicki arcybiskup Wellington, kardynał John Asherley Dew, jest szczepiony przeciwko Covid-19.

Dziesiątki starszych katolików z całego obszaru Wellington otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w środę rano, ponieważ rząd chce, aby przywódcy religijni odgrywali ważną rolę w szerzeniu świadomości i ograniczaniu wszelkich obaw.

CEO Katolickiego Instytutu Przywództwa, Areeti Mitwamit, powiedział, że przywódcy Kościoła katolickiego są głęboko zaniepokojeni dezinformacją rozpowszechnianą przez niektóre wybitne postacie.

Mitwamit powiedział, że stanowi szczególny problem w mediach społecznościowych.

„Niektóre z rzeczy, które widziałem, to tylko ziarna granicy.

Czytaj więcej:
* Covid-19: Lekarz z zadowoleniem przyjmuje decyzję o podaniu szczepionki kobietom w ciąży
* Pacjent z Covid-19 z MIQ został przewieziony do szpitala Middlemore z powodu zapalenia płuc
* Covid-19: Sol3 gwiazda Mio i przywódcy kościelni zachęcają społeczność do szczepień
* Change Maker: Rozmowa z kardynałem Johnem Dew na temat przyszłości Kościoła katolickiego الكنيسة

„Jest ktoś, kto sugeruje, że jeśli podniesiesz ręce [for a vaccine]Zakasasz rękawy dla diabła. Są też inni, którzy mówią o spiskach na temat Billa Gatesa i [how he is] Próbujesz zdobyć czip dla wszystkich”.

Rzeczy

Premier Jacinda Ardern mówi, że dostarczenie dodatkowego miliona dawek szczepionki firmy Pfizer oznacza, że ​​wkrótce szersza populacja może zacząć się szczepić.

Wydarzenie skupiło się w szczególności na Pacifica, społeczności, w której poparcie dla szczepionek stale rośnie – ale wciąż mniej niż inne grupy demograficzne. Statystyki Departamentu Zdrowia wykazały, że liczba mieszkańców Pacifica, którzy nie byli pewni szczepionki, spadła z 32 procent do zaledwie 9 procent.

Dlatego tak ważne jest, aby liderzy społeczności zjednoczyli się w walce z Covid-19, powiedział Mitwamit.

„Istnieje termin maoryski: ‘He ora te whakapiri’, co oznacza, że ​​jesteśmy w lepszym zdrowiu, jeśli się spotkamy”.

READ  Land Rover wykonany specjalnie dla księcia Filipa - w produkcji od 18 lat

„Nie chodzi tylko o mnie, moją żonę, mojego syna czy moją ciotkę; tak naprawdę chodzi o całą naszą społeczność, a najbardziej bezbronni w naszej społeczności są ci, którzy są narażeni na ryzyko, jeśli nie dostaniemy tej szczepionki”. powiedział.

Katolicki arcybiskup Wellington, kardynał John Dew, powiedział, że Kościół chce przekazać wiadomość, że szczepionka jest bezpieczna.

„Mamy obowiązek upewnić się, że możesz się zaszczepić, aby zapewnić ci bezpieczeństwo i zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie i społeczności” – powiedział Deo.

Przywódca Kościoła Kapiti, Lafael Veluaga, powiedział, że istnieją pewne obawy dotyczące rozprzestrzeniania się szczepionki w jego społeczności.

„Ostatecznie ludzie muszą być na tyle odważni, by ujawnić się i zaakceptować szczepienie” – powiedział Viluaga. „Chodzi o utrzymanie pozytywnych wiadomości w całym kraju oraz od społeczności, organizacji i osób prywatnych”.

Coletta Teofilo Kunez z kościoła św. Anny w Newtown nie chciała wbić sobie igły w ramię, ale powiedział, że ważne jest przezwyciężenie strachu, by chronić swoją społeczność na Samoa.

Coletta Teofilvo Kunis z kościoła katolickiego św. Anny w Newtown.

Johnny Blades / RNZ Pacyfik

Coletta Teofilvo Kunis z kościoła katolickiego św. Anny w Newtown.

„Chciałem wesprzeć mojego kardynała, a także społeczność Samoa. Chociaż nie lubię igieł, muszę je zabrać ze względu na potrzeby bezpieczeństwa wszystkich”.

Badanie przeprowadzone w tym roku wykazało, że bezpieczeństwo i obawy dotyczące skutków ubocznych były głównymi przyczynami niezdecydowania się na szczepienia.