Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid-19: Nowa sprawa MIQ, nowe ostrzeżenie dla podróżnych z Kiwi do NSW, Queensland

Nowa Zelandia

Dyrektor Generalny Zdrowia dr Ashley Bloomfield.

Nowe ostrzeżenie zostało wydane podróżnym od Kiwi do Nowej Południowej Walii i Queensland po tym, jak dwóch zarażonych mieszkańców Melbourne złamało blokadę miasta.

status Dwóch mieszkańców Melbourne złamało blokadę i pojechało do Queensland Wywołało to także nowe ostrzeżenie dla Nowozelandczyków.

Departament Zdrowia prosi każdego w Nowej Zelandii, który przebywał w miastach Dubbo, Forbes, Jelenpa i Moree w Nowej Południowej Walii w okresie od 1 do 4 czerwca oraz w Queensland przez Toowoomba, Caloundra, Budina i Baringa między 5 a 8 czerwca, o sprawdzenie miejsc występowania odsetki w wyznaczonych godzinach.

Ministerstwo powiedziało, że każdy w tych interesujących miejscach w wyznaczonych godzinach powinien zadzwonić do Healthline pod numer 0800358 5453, poddać się testom i izolować się, dopóki nie pojawi się negatywny wynik.

Osoby, które były w interesującym miejscu w wyznaczonych godzinach, również nie mogą podróżować do Nowej Zelandii w ciągu 14 dni od zdarzenia.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że dzisiaj pojawi się aktualizacja na temat podróży bez kwarantanny z ograniczeniami blokady w Melbourne i szerszej Wiktorii, aby jutro złagodzić.

Istnieje jeden nowy przypadek Covid-19 w tym kraju w kontrolowanej izolacji, który należy zgłosić dzisiaj, a żaden w społeczności.

Dzisiaj nowy przypadek podróżował przez Singapur i został wykryty w teście trzeciego dnia.

Wczoraj pojawiły się dwa nowe przypadki Covid, a osoba z Covid jest leczona w szpitalu Middlemore po przeniesieniu z obiektu Jet Park Hotel MIQ w poniedziałek wieczorem.

Tymczasem trzy osoby z Melbourne znajdują się w samozarządzającym odosobnieniu po wprowadzeniu w błąd urzędników co do tego, skąd podróżują.

Grupa podróżowała z Australii do Nowej Zelandii przez Sydney i nie ogłosiła, że ​​początkowo przybyła z Melbourne w stanie Wiktoria.

Rozumie się, że planowali uczestniczyć w pogrzebie podczas pobytu w tym kraju.

READ  Epidemia Covid 19 Delta: wicepremier NSW rezygnuje z polityki, liczba przypadków w Wiktorii rośnie

Podczas gdy Nowa Zelandia obecnie podróżuje z Australią bez kwarantanny, umowa z Melbourne została wstrzymana, ponieważ kraj zmaga się z rosnącą liczbą społecznych przypadków Covid.

Tymczasem Queensland potwierdził dwa przypadki Covid-19 po tym, jak ujawniono, że Melbourne naruszyło ograniczenia blokady, aby udać się w podróż przez dwa inne stany.

Jeden przypadek, 44-letniej kobiety, która podróżowała z Melbourne, został wczoraj potwierdzony, a jej mąż również jest teraz poddawany testom.

Kobieta i jej partnerka Victoria wyjechali 1 czerwca, cztery dni po wejściu w życie stanowej blokady.

Para podróżowała samochodem przez regionalną Nową Południową Walię do Queensland, zatrzymując się po drodze w wielu miejscach.

Obecnie obowiązują ograniczenia dla każdego z Wiktorii, który chce podróżować do innych części Australii.

Mimo to Queensland odnotowało wczoraj przypadek Covid-19 w społeczności, a śledzenie i testowanie kontaktów trwało po tym, jak pojawiła się kobieta z Melbourne, która podróżowała do tego stanu.

Dyrektor generalny ds. zdrowia w Nowej Zelandii, Ashley Bloomfield, powiedział wczoraj, że odpowiednie agencje graniczne dokonają przeglądu operacji, chociaż wydaje się, że jest to wynikiem „rozczarowujących działań” trzech zaangażowanych osób.

Testy na Covid-19 były negatywne i dziś mają odbyć trzydniowy test.

W tym momencie nie jest jasne, czy po naruszeniu przepisów obu krajów spotkają się z jakimikolwiek zarzutami w Nowej Zelandii lub Australii.