Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mężczyzna walczy z lokalnymi urzędnikami, aby utrzymać emocjonalne wsparcie dla emo w Stanach Zjednoczonych

Mężczyzna walczy z lokalnymi urzędnikami, aby utrzymać emocjonalne wsparcie dla emo w Stanach Zjednoczonych

Pewien Amerykanin był uwikłany w trwający od miesięcy spór z lokalnymi urzędnikami w Wirginii na temat stanu zdrowia jego zwierzęcia wspierającego emocje – emu o imieniu Nimbus.

Nicholas Oleynik z Virginia Beach powiedział: Poczta Waszyngtona Ptak zyskał aprobatę lekarza i pomógł mu przezwyciężyć depresję, ale urzędnicy stwierdzili, że trzymanie emu stanowi naruszenie przepisów regulujących rodzaje zwierząt gospodarskich dozwolone w granicach miasta.

Emu nie znajduje się na liście zatwierdzonych bydła.

Oleynik powiedział, że cierpiał na depresję i żal po śmierci brata i ojca, ale kiedy poznał emu swojego przyjaciela, zdał sobie sprawę, że chce mieć własnego.

41-latek powiedział, że założy nimbus i będzie w nim chodzić po plaży. Przypisuje emu powrót do zdrowia.

Jednak jego sąsiad Donald Siebold powiedział „Washington Post”, że zauważył UE i zdał sobie sprawę, że zwierzę nie jest dozwolone. Aby to potwierdzić, skontaktował się z organizacją zajmującą się zwierzętami, która potwierdziła, że ​​Nimbus nigdy nie miał mieszkać w tej okolicy.

Wywołało to wielomiesięczną batalię pomiędzy Oleynikiem a władzami miasta, które po raz pierwszy udzieliły mu ostrzeżenia w lutym i dały mu możliwość usunięcia emu z miasta. Po upływie okresu upomnienia, bez zmian ze strony Olenika, postawiono mu zarzuty kodeksu miejskiego.

„Nie było żadnych obaw związanych z okrucieństwem wobec zwierząt” – powiedział rzecznik miasta Brian Clark.

„Kodeks miejski dopuszcza zwierzęta towarzyszące, w szczególności ptaki egzotyczne, ale nie zwierzęta domowe (do rodzaju emu zalicza się ten rodzaj).”

W marcu Oleynik został uznany przez sędziego okręgowego stanu Virginia Beach za winnego trzymania zwierząt gospodarskich na obszarach mieszkalnych.

Oleynik powiedział, że sąd nałożył na niego karę w wysokości 50 dolarów.

Mieszkaniec próbował się bronić, prosząc miasto o przyznanie mu kieszonkowego na utrzymanie nimbu. Zasiłku tego odmówiono.

READ  Przeciąganie liny między USA a Rosją o luksusowe jachty kosztuje podatników Fidżi milion dolarów tygodniowo

W czerwcu osiągnięto porozumienie ze wszystkimi stronami i Nimbus został przeniesiony na ranczo w Tennessee, należące do jego najlepszego przyjaciela, gdzie zakochała się w innym emo o imieniu Oreo.

Od tego czasu Olenik zdecydował, że Nimbus powinien pozostać na farmie.

„Jest we wspaniałym miejscu” – powiedział The Washington Post. „To jest na farmie mojego najlepszego przyjaciela. Jeśli chcę spotkać się z moim najlepszym przyjacielem, mogę jednocześnie spotkać się z moim najlepszym przyjacielem”.

Według doniesień Olynyk powiedział, że planuje mieć kolejnego emu pod koniec tego roku, chociaż zarządzenia miejskie nie uległy zmianie.

– powiedział Clark Poczta Waszyngtona oraz że urzędnicy Virginia Beach nadal nie uważają emu za zwierzęta domowe zapewniające wsparcie emocjonalne i że miasto „będzie w dalszym ciągu przestrzegać definicji żywego inwentarza określonej w prawie Wirginii”.