Kanadyjscy łyżwiarze szybcy zdobywają dwa srebrne medale Pucharu Świata w Polsce

Tomaszów Mazowiecki, Polska — Po tym, jak w piątek kanadyjscy łyżwiarze szybcy zostali wykluczeni z podium, wrócili w sobotę, by zdobyć dwa srebrne medale w Pucharze Świata na długim torze.

Laurent Dubroy z Lévis w Quebecie zajął drugie miejsce w biegu na 500 metrów mężczyzn z czasem 34,77 sekundy.

Chiński mistrz olimpijski Gao Tingyu zdobył złoty medal z czasem 34,70 sekundy, a brązowy medal zdobył Japończyk Wataru Morishige z czasem 34,82 sekundy. Morishige zdobył także brązowy medal na 500 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.

„Jestem bardzo zadowolony i to nie przypadek, że świętowałem na koniec wyścigu. Jeszcze nie czułem się dobrze” – powiedział Dubreuil. „Dzięki drugiemu medalowi tej jesieni i dobremu wyścigowi jak dzisiaj będę blisko trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej. Jestem zadowolony z tego występu i już nie mogę się doczekać jutra”.

Kanadyjska drużyna kobiet w składzie Valerie Maltese z La Baie w Quebecu, Beatrice Lamarche z Quebec City i Evanie Blondin z Calgary zdobyła srebro w biegu drużynowym na dochodzenie z czasem 3:03,24.

Japońskie trio w składzie Momoka Horikawa, Miho Takagi i Ayano Sato uzyskało prawie trzy sekundy przewagi i zdobyło złoty medal. Polska zdobyła brązowy medal: Natalia Gabrzyk, Karolina Busiek i Magdalena Czeczun.

Dla kanadyjskiej drużyny była to pierwsza walka o medal bez mistrzyni olimpijskiej Isabelle Weidmann od sezonu 2018-19.

Łyżwiarstwo szybkie Canada powiedziało, że pochodząca z Ottawy wróciła do swojego kraju po Pucharze Świata w Azji, aby skupić się na przygotowaniach do drugiej połowy sezonu.

LaMarche, który zastąpił Weidmana, był zadowolony z wyniku.

„Wszyscy jesteśmy dumni, daje mi to pewność siebie przez resztę czasu i jestem naprawdę szczęśliwy. To było wspaniałe doświadczenie. Cieszę się, że mogłem to zrobić z dziewczynami, wspierały mnie przez cały czas. To jest bardzo pozytywne. Nie mogę się doczekać następnego” – powiedziała.

READ  Młody zawodnik Arsenalu strzelił 2 gole, gdy Anglia pokonała Polskę w meczu otwarcia Mistrzostw UEFA do lat 17

Kontynuacja zawodów Pucharu Świata w niedzielę obejmuje bieg na 5000 metrów mężczyzn, drugi bieg na 500 metrów mężczyzn, bieg na 1000 metrów kobiet i bieg ze startu wspólnego kobiet.

Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 9 grudnia 2003 roku.

Prasa kanadyjska

Uwaga dla czytelników: To jest poprawiona historia. Wcześniejsza wersja obejmowała Isabelle Weidmann zamiast Valérie Malte w składzie pościgowym drużyny kanadyjskiej.