Hiszpania pokonała Anglię i wygrała swój pierwszy Puchar Świata FIFA Kobiet

Hiszpania wygrała swoje pierwsze Mistrzostwa Świata FIFA Kobiet dzięki bramce Olgi Carmony w pierwszej połowie, która dała La Roja zwycięstwo 1: 0 nad Anglią w niedzielnym finale.

Obie drużyny po raz pierwszy spotkały się w finale.

Zwycięstwo Hiszpanii dało im pierwsze duże międzynarodowe trofeum i pomściło porażkę w ćwierćfinale z Anglią na zeszłorocznych Mistrzostwach Europy.

Lwice dotarły do ​​finału niepokonane i dążą do sprowadzenia mistrzostw świata z powrotem do Anglii po raz pierwszy od 1966 roku.

Bramkarz reprezentacji Anglii, Marie Erbes, obronił oszałamiającą obronę po rzucie karnym Jenny Hermoso w 70. minucie po tym, jak Kira Walsh został ukarany za piłkę ręczną VAR.

Aktualizacje na żywo

103 minuty: ENG 0 – 1 SPA

I to wszystko, Hiszpania przechodzi do historii, wygrywając swój pierwszy Puchar Świata FIFA Kobiet nad Anglią!

Anglia miała dwie ostatnie szanse po świetnej piłce w polu karnym, a następnie rzucie rożnym, ale Hiszpania powstrzymała ich przed prowadzeniem.

100 minut: ENG 0 – 1 SPA

Nie ma zbyt wiele pracy dla Anglii z przodu i wydaje się, że gra im się oddala.

95 minut: ENG 0 – 1 SPA

Hiszpania wydawała się bardziej skłonna do zdobycia gola niż Anglia, gdy mecz dobiegał końca. Byli lepszą drużyną i zasłużyliby na zwycięstwo, gdyby to widzieli.

92 minuty: ENG 0 – 1 SPA

Wielka interwencja Earpsów, która pozbawiła Hiszpanię bliskiej pozycji, więc prawie się tam skończyła.

Hiszpania ma róg i nie spieszy się z nim. Anglia wygrywa po rzucie wolnym.

90 minut: ENG 0 – 1 SPA

Teraz Botelas wkracza na miejsce Caldente.

Fani Anglii odetchną z ulgą, gdy czwarty sędzia ogłosi 13 minut dogrywki!

87 minut: ENG 0 – 1 SPA

Kolejny przystanek, gdy Hermoso zatrzymuje Hiszpanię.

Więcej subskrybentów, gdy Toone przyjeżdża do Beth w Anglii i Hiszpanii, gotowy sprowadzić supergwiazdę Botellasa. Na razie jednak obowiązuje hiszpańska zmiana.

81 minut: ENG 0 – 1 SPA

Żółta kartka Paralluelo po dziwacznym wyzwaniu, w którym Greenwood uklęknął kolanem w twarz, co spowodowało kolejną długą przerwę.

Dużo więcej czasu w drodze dziś wieczorem, będzie późno.

Greenwood jest uwzględniany i będzie kontynuowany.

75 minut: ENG 0 – 1 SPA

James uderza, broniąc Colla z ostrego kąta. Anglia miała róg, ale Hiszpania sobie z nim poradziła.

72 minuty: ENG 0 – 1 SPA

Przerwa w grze, Codina jest kontuzjowana w reprezentacji Hiszpanii, a Andres zajmuje jej miejsce w obronie.

Po niecelnym rzucie karnym gra nabrała pikanterii.

READ  Po powodziach, które nawiedziły wschodnią Libię, zaginęło 10 000 osób

69 minut: ENG 0 – 1 SPA

Rzut karny dla Hiszpanii! To ciężka praca, Walsh z ręką poza polem karnym i podskakującą piłką, która po prostu dotyka jej dłoni, ale tak naprawdę nie wpływa na trajektorię piłki.

Fani Anglii są oburzeni, ale po sprawdzeniu VAR, sędzia przegląda materiał i przyznaje karę.

Hermoso podchodzi po torebkę, a Earps wymyślają kolejną torebkę!

Anglia wciąż ma nadzieję, ponieważ wynik utrzymuje się 1-0.

60 minut: ENG 0 – 1 SPA

Hiszpania chce urozmaicić sytuację dzięki zmianie w obronie, a Redondo wchodzi za Hernandeza.

Niedługo po ataku Hiszpanii Bonmatti oddał strzał z dystansu tuż nad poprzeczką.

58 minut: ENG 0 – 1 SPA

Wydaje się, że zmiana formacji działa na korzyść Anglii, która ma większe posiadanie piłki, ale nie potrafi znaleźć wykończenia.

55 minut: ENG 0 – 1 SPA

Konopie muszą sobie tam lepiej radzić! Dokuczliwa piłka zostaje uderzona w poprzek hiszpańskiego pola karnego przez Sub Kelly, a Hemp uderza ją szeroko ze świetnej pozycji.

Hemp, być może sfrustrowany, jest więc pierwszym zawodnikiem, który otrzymał żółtą kartkę krótko po swoim wyzwaniu.

48 minut: ENG 0 – 1 SPA

To pierwsza szansa Hiszpanii w drugiej połowie, ale Erbes biegnie pełną parą, by powstrzymać żenujący strzał Caldente.

47 minut: ENG 0 – 1 SPA

A teraz wracamy, atakując zmiany dla Anglii, takie jak Lorraine James i Chloe Kelly. 45 minut, aby zobaczyć, czy strategia się opłaca.

Pierwsza połowa: ENG 0 – 1 SPA

To był bardzo zabawny finał, z pewnością nie intymność, która często wiąże się z presją.

Anglia będzie musiała ponownie przeprowadzić aktywną dyskusję w piórach na temat tego, jak przełamać tak zagorzałą hiszpańską obronę. Być może Lorraine James wkrótce zostanie przedstawiona trenerowi Anglii Wegmanowi.

Zdecydowanie będą potrzebować więcej posiadania piłki, ponieważ Hiszpania miała 64% posiadania piłki w pierwszej połowie.

46 minut: ENG 0 – 1 SPA

Baraloilo trafił w słupek ostatnim kopnięciem w połowie, a hiszpański napastnik po raz pierwszy dośrodkował z okolic pola karnego, co prawie podwoiło prowadzenie.

42 minuty: ENG 0 – 1 SPA

Hemp stwarza najlepszą okazję Anglii od jakiegoś czasu, uderzając piłką w pole sześciojardowe dla Toone, który wykonuje zamach w powietrzu.

To i tak by się nie liczyło, ponieważ Toone był na spalonym, ale pozytywne sygnały pochodziły z Anglii.

37 minut: ENG 0 – 1 SPA

Hiszpania nadal dominuje w posiadaniu piłki, gdy Anglia dąży do wyrównania. Paredes uderza z bliska dla Hiszpanii po półwoleju, który atrakcyjnie ląduje w polu karnym.

READ  Zjazd? William i Harry podpisują kontrakty w związku ze zwycięstwem Anglii nad Niemcami w euro

Wielu hiszpańskich fanów zgodzi się z poniższym nastrojem.

28 minut: ENG 0 – 1 SPA

Carmona znowu to robi! Mistrzowie półfinału po ładnej grze uderzyli w dolny róg bramki.

Kapitan Hiszpanii stawia swój zespół 1 na zero, gdy zbliża się 30. minuta.

25 minut: ENG 0 – 0 SPA

Niektóre działania z wnętrza Ziemi.

23 minuty: ENG 0 – 0 SPA

Napastnik wbiega na boisko i zostaje zatrzymany przez ochronę, zanim zdąży dosięgnąć zawodników przygotowujących się do rzutu wolnego dla Anglii.

Odtwarzanie zostanie na krótko wstrzymane przed wznowieniem akcji.

18 minut: ENG 0 – 0 SPA

Teraz kolej na Hiszpanię! Redondo musi zdobyć bramkę z bliskiej odległości, ale uderza piłkę prosto w ręce angielskiego bramkarza Erbesa, który dobrze broni, aby mecz był bezbramkowy.

Następnie Hiszpania przechodzi przez okres presji, ale Anglii udaje się ich odepchnąć i szalone zakończenie, aby jak dotąd zakończyć.

15 minut: ENG 0 – 0 SPA

Świetna okazja dla Anglii! z poprzeczki Hemp, który strzelił z krawędzi pola karnego, ale został odrzucony z marginesu przez szczuplejszego bramkarza.

13 minut: ENG 0 – 0 SPA

Anglia wygrała pierwszy rzut rożny w nocy, ale byli zbyt blisko bramkarza i Coll przyjął to komfortowo.

Następnie Hiszpania rozbija pole oczywistym ruchem, ale po raz kolejny ostatnie dośrodkowanie Paralluelo nigdy nie trafia do celu.

10 minut: ENG 0 – 0 SPA

Hiszpania grała najlepiej od pierwszej szansy Anglików, ale nie była w stanie znaleźć dobrej piłki wykończeniowej.

5 minut: ENG 0 – 0 SPA

Pierwszy strzał na bramkę oddaje gorąca Angielka Lauren Hemp, ale piłka leci prosto obok hiszpańskiego bramkarza i nigdy tak naprawdę nie przeszkadza Cole’owi.

3 minuty: ENG 0 – 0 SPA

Kondycja Anglii była zbyt duża dla Australii w półfinale i dziś wieczorem zaczęli w podobny sposób, więc czy to będzie zbyt wiele dla Hiszpanii?

0 min: ENG 0 – 0 SPA

I tutaj zaczynamy grę, gdy Anglia idzie pierwsza.

Budowa przed grą

10 po południu: Hymny zagrane i odkurzone, już prawie czas na finał Mistrzostw Świata FIFA Kobiet 2023!

21:55: Rzut oka na wcześniejszą ceremonię zamknięcia, gdy gracze wychodzą teraz z tunelu na boisko przy owacjach na stojąco.

21:50: Średnia frekwencja na każdym z 64 meczów mistrzostw świata wynosiła 30 000 osób.

Czy tak dobre wyniki oznaczają, że pewnego dnia możemy gościć mistrzostwa świata w piłce nożnej mężczyzn?

READ  UJAWNIONE: Głos, który zastąpi Kim Hill w RNZ Saturday Morning

Przeczytaj więcej tutaj: NZF trenuje drużyny Auckland A-League, jest gospodarzem Mistrzostw Świata Mężczyzn

21:40: Ceremonia zamknięcia trwa w najlepsze i nawet Nowa Zelandia zostaje trochę okrzyknięta jako współgospodarz.

Wystarczająco dużo czasu, aby przygotować te kubki, zanim wyjdą za około 20 minut.

21:30: Oto jak prezentuje się Hiszpania. Obrońcy Anglii będą uważać na Baralelo, który zaczyna grę po tym, jak napastnik wyrwał Szwecję z ławki w półfinale.

21:25: Wielkie wezwanie z Anglii, gdy gwiazda Lauren James zaczyna z ławki. James został zdyskwalifikowany na dwa mecze po tym, jak otrzymał czerwoną kartkę za nadepnięcie na nigeryjskiego gracza podczas meczu 1/8 finału.

Oto ich pełny skład na dzisiejszy finał.

21:20: Fan piłki nożnej, Jack Tammy, wspomina sukces na Mistrzostwach Świata FIFA Kobiet w Nowej Zelandii i Australii.

Organizatorzy mogli czuć się zmuszeni do rozdawania biletów w rundach otwarcia, ale ostatecznie za wsparciem Nowej Zelandii dla mistrzostw świata kobiet FIFA w piłce nożnej nie kryła się żadna filantropia, pisze Jack Tammy.

Przeczytaj więcej tutaj: Po pierwszych wstrząsach Nowa Zelandia awansowała na Mistrzostwa Świata FIFA

21:10: Stadion Australia jest gotowy na dzisiejszą uroczystość. Wyjazd za niecałą godzinę.

21:00: Angielscy kibice byli bardzo głośni, gdy schodzili na Stadium Australia.

20:50: Lwice mają za sobą naród, w tym pewne znaczące wsparcie królewskie.

Przeczytaj więcej tutaj: Książę William, Charlotte życzy szczęścia lwicom

20:45: Hiszpańska drużyna była na zewnątrz, aby dopingować kibiców przed meczem.

tło

Finał Pucharu Świata kobiet został rozstrzygnięty. Anglia spotka się z Hiszpanią w niedzielę wieczorem o 22:00 po tym, jak Lwice objęły prowadzenie, wygrywając 3: 1 z Australią w środę.

We wtorek Hiszpania pokonała Szwecję 2:1. Anglia i Hiszpania zagrają w swoim pierwszym finale Pucharu Świata Kobiet.

Tegoroczny mundial wyłoni pierwszego zwycięzcę.

Próba zdobycia trzech torfów przez USA zakończyła się porażką w rzutach karnych ze Szwecją w 1/8 finału.

Norwegia, mistrz z 1995 roku, przegrała w 1/8 finału, Japonia, mistrz z 2011 roku, przegrała w ćwierćfinale ze Szwecją, a dwukrotny mistrz Niemiec nie awansował do fazy pucharowej.

Turniej odbywający się co cztery lata, organizowany przez Australię i Nową Zelandię, o najbardziej pożądane trofeum w międzynarodowej piłce nożnej, rozpoczął się 20 lipca i obejmował 32 drużyny (poprzednio 24). W trakcie turnieju rozegrano 64 mecze.