Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Strona NZ Herald na Facebooku: Dlaczego komentarze są czasami wyłączone

Herold Nowej Zelandii.

tutaj w Herold Nowej Zelandii Chcemy wspierać bezpieczną społeczność internetową, ograniczając przypadki nienawiści, rasizmu, nadużyć i dezinformacji. Nie chcemy, żebyś zrobił to niechcący złamać prawo.

Jako dziennikarze służymy interesom społeczeństwa. Naszą rolą jest informowanie i zapewnianie rozrywki, co obejmuje udostępnianie artykułów na platformach mediów społecznościowych, takich jak Facebook, oraz zapraszanie czytelników do wyrażania swoich opinii.

Czekamy na Twoje komentarze na temat artykułów, ale muszą istnieć pewne parametry i zostały one wyjaśnione tutaj Zasady naszego domu wspólnotowego.

To wyraźnie stanowi, że nie będziemy publikować komentarzy obraźliwych, podżegających, obraźliwych lub rozpowszechniających wprowadzające w błąd informacje lub zawierających ataki osobiste.

Masz prawo nie zgodzić się z opinią innej osoby. Prosimy po prostu, abyście nie akceptowali sposobu, w jaki to robicie.

Jesteśmy dumni z tego, że możemy gościć przemyślenia i opinie naszych czytelników, ale nie jesteśmy tutaj, aby umożliwiać trollom, trollom, atakować innych komentatorów lub publikować komentarze, które mogą łamać prawo.

Codzienne moderowanie tych komentarzy to ogromne zadanie dla naszego zespołu ds. mediów społecznościowych – na samym Facebooku mamy ponad 1,4 miliona obserwujących.

Każdy ma swoje zdanie, a my chcemy poznać Twoje.

Chcemy, aby nasze historie były wypełnione komentarzami. Chcemy, abyś zobaczył jak najwięcej naszych historii, pozostawiając otwarte komentarze. Ale musi to mieścić się w granicach zasad naszej społeczności. Nie możemy tolerować nienawiści. Nie możemy tolerować przemocy wobec poszczególnych osób w naszych historiach ani innych komentatorów. Nie możemy tolerować dezinformacji.

Po prostu nie bądź głupcem.
Po prostu nie bądź głupcem.

Nie tylko uniemożliwiamy Ci komentowanie

Są chwile, kiedy wyłączamy komentarze do artykułów, a przyczyny wyjaśniono bardziej szczegółowo poniżej.

Ale ważne jest, aby było jasne, że gdy wyłączymy komentarze, zostaną one automatycznie zamknięte dla wszystkich – nie tylko dla Ciebie. Nadal możesz wyświetlać wcześniej dodane komentarze, ale jeśli je wyłączysz, Twoje komentarze nie będą widoczne.

READ  Epidemia Delta Covid 19: Superspreader w Sydney utrudnia blokadę

Nigdy nie chodzi o „cenzurowanie” jakiegoś konkretnego punktu widzenia lub o to, aby moderatorzy zatwierdzali tylko te poglądy, z którymi się zgadzają.

Gdy komentarze są zamknięte, są one zamknięte dla wszystkich i czasami opublikujemy post wyjaśniający, dlaczego zostały zamknięte. Nie, w przypadku, gdy Twój komentarz się nie pojawi, oznacza to, że nie zostałeś „zablokowany” (więc nie ma potrzeby wysyłania do nas e-maila…).

Jak Facebook wygląda dla użytkownika, gdy komentarze są zamknięte?
Jak Facebook wygląda dla użytkownika, gdy komentarze są zamknięte?

Jak stosować prawo

Częstym powodem wstrzymywania komentarzy lub odmowy ich zamieszczania jest ryzyko złamania prawa Nowej Zelandii.

Może to obejmować zniesławiające komentarze na tematy zawarte w artykule lub skierowane do innych komentatorów. Jako gospodarz naszej strony na Facebooku możemy zostać pozwani o zniesławienie, podobnie jak Ty, jako osoba zamieszczająca komentarz.

Prawo to nadal nie zostało przetestowane w Nowej Zelandii, ale w Australii Sąd Najwyższy Nowej Południowej Walii orzekł, że firmy prowadzące publiczne strony na Facebooku ponoszą odpowiedzialność za zniesławienie zawarte w komentarzach na ich stronie.

Innym czynnikiem prawnym wpływającym na uwagi końcowe są przepisy dotyczące jurysdykcji pomocniczej, które uniemożliwiają publiczną dyskusję na temat toczącego się postępowania karnego. Obejmuje to zatajanie informacji dotyczących domniemanego przestępstwa oraz osoby lub osób oskarżonych o popełnienie przestępstwa.

Następnie pojawia się kwestia pogardy, na przykład złamania wydanego przez sąd nakazu zatajenia treści (np. zatajenia nazwisk). Jakakolwiek próba naruszenia nakazu zatajenia jest uważana za obrazę sądu i podlega karze grzywny do 25 000 dolarów lub sześciu miesięcy więzienia.

Nasz zespół społeczny jest niewielki

Moderowanie komentarzy na Facebooku to ogromne zadanie. W ciągu zaledwie godziny niektóre artykuły mogą przyciągnąć prawie 1000 komentarzy.

Członek zespołu musi przeczytać każdy komentarz i upewnić się, że jest on zgodny z naszymi wewnętrznymi zasadami, jednocześnie zajmując się bieżącymi wiadomościami i innymi obowiązkami. I rób tak przez około 90 kolejnych artykułów, które publikujemy jednego dnia (i to tylko na Facebooku!).

READ  Nadchodzi zmiana wzorców pogodowych, gdy pojawia się El Niño

Zamiast tego, jeśli uznamy, że istnieje możliwość moderacji, pozostawimy komentarze otwarte tak długo, jak to możliwe, i wyłączymy je po zakończeniu naszej zmiany. Nie jest to system idealny, ale realistyczny.

Czasami możemy przegapić komentarze, które są wyraźnie nie na miejscu. Jeśli to zauważysz, Prosimy o przesłanie nam bezpośredniej wiadomości Dzięki temu możemy szybko się tym zająć.

Skąd wiesz, że wyłączyliśmy komentarze?

To nie jest coś osobistego.
To nie jest coś osobistego.

To nie jest osobiste. Kiedy wyłączymy komentarze, są one zamknięte dla wszystkich.

Facebook daje nam cztery możliwości wyboru, kto może komentować post, i zawsze wybieramy najbardziej restrykcyjną opcję, ponieważ nie chcemy, aby ktokolwiek mógł komentować.

Komunikat, który się pojawi, brzmi: „nzherald.co.nz „Kto może komentować ten post jest ograniczony” – takie jest przesłanie Facebooka (nie nasze), które jest w dużej mierze nieprzydatne i niejasne. Ale to właśnie widzą wszyscy, gdy decydujemy się wyłączyć komentarze. Nie dotyczy to konkretnych osób, ale konkretnej historii.

Podoba Ci się komentarz? Facebook nie jest jedynym miejscem do wyrażania swojej opinii

NZ Herald ma kilka przestrzeni, w których można wyrazić swoje przemyślenia na temat historii.

Możesz zostawiać komentarze na naszej stronie internetowej lub w innych kanałach mediów społecznościowych (znajdź nas pod adresem LinkedIn, Instagrama, TIK Tok, Wątki, youtube, WhatsApp I X) – Są one również objęte wytycznymi społeczności i są ściśle nadzorowane. Jest rzeczą oczywistą, że możesz udostępniać artykuły dowolnej innej grupie czatu, do której należysz, i mówić, co chcesz.

Ponadto, jeśli ludzie zdecydują się na subskrypcję naszej usługi premium, będą mieli możliwość komentowania artykułów w naszej witrynie. Mała niebieska ikona mowy obok tytułu oznacza, że ​​można komentować artykuł i ponownie obowiązują nasze wewnętrzne zasady.

READ  Zamki do skakania zakazane po tym, jak pięcioro dzieci zginęło w dziwnym wypadku w australijskiej szkole podstawowej