Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rada hrabstwa Far North milczy w sprawie rezygnacji prezesa

Blair King ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego FNDC po niecałym roku pełnienia tej roli. Zdjęcie/Christine McKay

Rada Dystryktu Dalekiej Północy milczy na temat szczegółów związanych z rezygnacją swojego szefa naczelnego Blaira Kinga, mniej niż rok po tym, jak objął stanowisko.

Zarząd potwierdził rezygnację dzisiaj po grillowaniu z lokalną agencją informacyjną Northland Demokratów, Northland, mówiąc, że „potwierdził” rezygnację Kinga, która miała zostać formalnie przyjęta przez zarząd na jutrzejszym posiedzeniu Komitetu Wykonawczego.

Rada Dystryktu Dalekiej Północy (FNDC) nie powiedziała, dlaczego King zrezygnował. Król jest obecnie na corocznym urlopie.

Jego 11-miesięczna kadencja wyróżnia się zwięzłością. Burmistrz Far North Moko Tepanya i jego zastępca Kelly Stratford nie odpowiedzieli, gdy lokalny reporter Democracy Northland poprosił o komentarz w sprawie odejścia Kinga.

King rozpoczął współpracę z FNDC 1 kwietnia ubiegłego roku. Wiadomo, że w piątek złożył rezygnację z zarządu. Radnym kazano złożyć rezygnację w weekend.

Nowym tymczasowym dyrektorem generalnym zarządu został Gil Coyle, dyrektor ds. ludzi i transformacji grupy FNDC. Zapytano FNDC o ostatni dzień roboczy Kinga, ale zarząd nie odpowiedział.

W automatycznej odpowiedzi Kinga na e-mail z informacją o nieobecności w biurze w tym tygodniu podano, że przebywa na corocznym urlopie od czwartku, 16 lutego do 20 marca. działania naprawcze po huraganie Gabriel,

Wycieczka miała na celu sprawdzenie skutków powodzi spowodowanych przez huragan Gabriel, w tym w Ruawai i północnej zlewni rzeki Wairoa, wraz z głównym zboczem Whareora w Whangārei.

Jego doświadczenie obejmuje pracę jako inżynier w nowozelandzkim miejskim zespole poszukiwawczo-ratowniczym (OSAR), pomagającym w akcjach ratowniczych po trzęsieniach ziemi w Christchurch i Japonii.

Rzecznik zarządu powiedział, że władze wkrótce rozpoczną poszukiwania nowego dyrektora naczelnego.

„W międzyczasie FNDC koncentruje się na przyszłych pracach. Zdajemy sobie sprawę ze znacznej odpowiedzialności, jaką mamy wobec naszych płatników, klientów i partnerów, aby zapewnić sprawne działanie Rady.

READ  National mówi, że Nanaya Mahuta musi „pogoń za chińskim ministrem spraw zagranicznych”

Rzecznik powiedział, że nie będzie dalszych komentarzy ze strony rady w tej sprawie. King dorastał na farmie mlecznej w Tangowahine, Kaipara. Pracę w FNDC rozpoczął po 12 latach jako dyrektor generalny Rady Okręgowej Tararua w Wairarapa z siedzibą w Dannevirke, którą opuścił w październiku 2020 r.

Po powołaniu do FNDC King powiedział, że ubiegał się o stanowisko dyrektora generalnego, ponieważ uważał, że obszar ten ma ogromne możliwości. Nie mógł się doczekać współpracy z Radą w celu stworzenia infrastruktury i usług, które poprawiłyby perspektywy gospodarcze i pomogłyby w rozwoju Dalekiej Północy.

King zastąpił byłego dyrektora generalnego FNCC, Seana Clarka, który opuścił zarząd w marcu 2022 r. Clark zajmował to stanowisko przez pięć lat, począwszy od 2017 r. Clark zastąpił pełniącego obowiązki dyrektora generalnego Colina Dale’a, który w tamtym czasie został dyrektorem generalnym Federalnej Rady Narodowej Samoobrona w 2014 roku na trzyletnią kadencję po rezygnacji ze stanowiska komisarza Centrum Wiertniczego Kuwejt.

Dave Edmunds z FNDC pełnił funkcję dyrektora generalnego zarządu przez cztery lata przed Dale’em, aż do jego rezygnacji pod koniec 2013 r., po przejęciu stanowiska w listopadzie 2009 r. Dale był również pełniącym obowiązki dyrektora generalnego FNDC przez krótki okres od końca 2008 r. do połowy 2008 r. rezygnacji obecnego prezesa zarządu, Clive’a Manleya. Manley pełnił funkcję CEO przez dziewięć lat i opuścił to stanowisko w 2008 roku.

Local Democracy Reports to dziennikarstwo interesu publicznego finansowane przez NZ On Air.