Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dzięki Amo założyciel Zenly chce ponownie uczynić aplikacje społecznościowe społecznościowymi

Dzięki Amo założyciel Zenly chce ponownie uczynić aplikacje społecznościowe społecznościowymi

Kredyty obrazkowe: Wujek

W 2018 roku napisałem artykuł dla TechCrunch, w którym stwierdziłem, że rok 2018 był „rokiem, w którym sieci społecznościowe przestały być społecznościowe”. Zastanawiając się nad tym artykułem, nie jestem pewien, czy rok 2018 był punktem zwrotnym. Ale założenia artykułu nadal są aktualne.

W pewnym momencie sieci społecznościowe nie polegają już na kontaktowaniu się z najbliższymi przyjaciółmi, utrzymywaniu kontaktów z odległymi członkami rodziny i odczuwaniu szczególnej więzi z ludźmi, których kochasz.

TikTok, Instagram, Snapchat, Facebook, YouTube i

Okazuje się, że nie tylko ja zauważyłem, że sieci społecznościowe powoli odchodzą od swojego pierwotnego przeznaczenia. Wujekmały zespół z siedzibą w Paryżu, przez większą część 2023 roku pracował nad zupełnie nową aplikacją społecznościową o nazwie Karta identyfikacyjna.

ID to aplikacja społecznościowa, która została uruchomiona dzisiaj na iOS i pozwala na kreatywne komunikowanie się ze znajomymi. Pod wieloma względami przypomina to początki blogów, bardzo osobiste strony profilowe na MySpace i złotą erę Tumblra.

Ale najpierw trochę kontekstu na temat Umu. Istnieje wiele szumu i oczekiwań związanych z wprowadzeniem na rynek Amo, ponieważ firma została założona przez Antoine’a Martinaktóry był współzałożycielem Zenly z Alexisa Bonello. Zenly to popularna aplikacja społecznościowa, która koncentruje się na udostępnianiu lokalizacji i zachęca do spędzania większej ilości czasu ze znajomymi i odkrywania nowych miejsc.

Snap wydał ponad 200 milionów dolarów na przejęcie Zenly i zatrudnił ten sam zespół do iteracji jako osobnej aplikacji. Pod rządami Snapa Zenly stało się jedną z największych aplikacji społecznościowych w historii. W szczytowym okresie firma miała 18 milionów różnych użytkowników otwierających aplikację codziennie.

A potem… zniknął.

W ramach wysiłków Snap na rzecz cięcia kosztów firma zdecydowała się całkowicie zamknąć Zenly. Z tego, co słyszałem, posunięcie to wywołało dyskusję między francuskimi politykami na najwyższym szczeblu a dyrektorem generalnym Snap, Evanem Spiegelem. Kilku kluczowych członków zespołu Zenly pracuje obecnie w Amo.

Drugim powodem, dla którego premiera Amo jest tak bardzo oczekiwana, jest fakt, że startup zamknął w lutym lub marcu rundę finansowania w wysokości 18 milionów dolarów przy wycenie na poziomie około 100 milionów dolarów. Nowa fala Prowadzenie wycieczki i płaszcz I Uniwersalny czas letni Udostępnij też. Przy stole Amo zasiada także 80 aniołów biznesu.

Jest to bardzo nietypowa runda finansowania, ponieważ w 2023 r. (w okresie spadku finansowania VC) Amo był startupem dla konsumentów mobilnych (w tej chwili nie miał źródła przychodów), a startup nie miał żadnego produktu.

READ  Plump Up: pięć serum z kwasem hialuronowym do wypróbowania

Czyste płótno

W 2010 roku Jürgen Schweitzer z Wykształcony kodFirma odpowiedzialna za aplikację do zarządzania zadaniami osobistymi Rzeczy, Napisał post na blogu Krótko po tym, jak Steve Jobs przedstawił oryginalnego iPada. W tym poście porównał iPada do czystego płótna.

„Jeśli chcesz zrozumieć, co czyni iPada wyjątkowym, nie możesz patrzeć na to, co w nim jest, ale na to, czym jest NIE Posiada. iPad jest tak cienki i lekki, że staje się wyświetlaczem, a wyświetlacz staje się aplikacją. Brak urządzeń wejściowych. Urządzenie zniknie i zmieni się w aplikację, z której korzystasz. „Technologia jest przejrzysta” – napisał Schweitzer.

Ta analogia szczególnie dobrze odnosi się do twórczości ID i Amo. Z dowodem osobistym można zrobić wiele rzeczy. Jest też wiele rzeczy, które w aplikacjach społecznościowych uważamy za oczywiste, a które po prostu nie istnieją.

Identyfikator to czyste płótno połączone z kreatywnymi narzędziami, które pomogą Ci wyrazić siebie. Dzięki niemu możesz stworzyć profil, który w wizualny sposób idealnie opisuje Twoje zainteresowania. Istnieje jednak funkcja społecznościowa, w której możesz przeglądać profile swoich znajomych i dodawać do nich różne rzeczy.

Kredyty obrazkowe: Roman Usuń

Kiedy po raz pierwszy tworzysz swój profil na ID, otrzymujesz pusty pulpit nawigacyjny czekający na treść. Można go samodzielnie wypełnić na cztery różne sposoby.

Możesz dodawać naklejki ze swojej biblioteki naklejek (więcej o tym później), możesz pobierać zawartość z biblioteki zdjęć, możesz pisać tekst lub rysować. Po wybraniu obrazu identyfikator automatycznie tworzy klip przedstawiający główny obiekt lub obiekt na obrazie za pomocą Technologia PhotoRoom.

Będzie to od razu znajome użytkownikom Pinteresta, którzy lubią tworzyć moodboardy, lub twórcom oprogramowania, którzy zakrywają pokrywę swojego nowego laptopa naklejkami.

Każdy obiekt wirtualny można przesuwać, zmieniać jego rozmiar i obracać. Po chwili Twój profil staje się tego rodzaju przestrzennym płótnem. Możesz sprawić, że rzeczy będą tak małe, że znikną… chyba że powiększysz je.

Możesz tworzyć małe wyspy, które definiują to, o czym teraz myślisz. Na przykład możesz mieć kącik w Los Angeles ze swoimi ulubionymi budynkami, które widziałeś na wakacjach, grupową sesję zdjęciową ze znajomymi, filiżankę ulubionej kawiarni itp. Możesz także otrzymać kącik restauracyjny ze zdjęciami niedawno odwiedzonych restauracji.

Wszystko wygląda gładko i naturalnie. Możesz przewijać, powiększać i pomniejszać oraz przeskakiwać z jednego profilu do drugiego. Daje to poczucie głębi i przestrzeni, jakiego nigdy nie widziałem w żadnej innej aplikacji. Obrazy nigdy nie są rozpikselowane i nie ma wrażenia, że ​​czekasz, aż coś się załaduje.

READ  Steam Deck: Pięć wielkich rzeczy, których dowiedzieliśmy się ze szczytu deweloperów Valve

Jeśli używasz dowodu osobistego od jakiegoś czasu, sprawy mogą się skomplikować, ale takie jest życie. „I to dobrze. Moja osobowość jest chaotyczna – nasze osobowości są chaotyczne. Są wieloaspektowe i niezbyt uporządkowane w siatce 3×3 „, powiedział Antoine Martin, dyrektor generalny Amo.

Pojawiająca się gra

Gdy zaczniesz przeglądać aplikację i będziesz przeglądać nowości na stronie profilowej znajomych, być może zechcesz ukraść coś na swoją tablicę. Identyfikator umożliwia dodawanie treści z innych profili do biblioteki naklejek, dzięki czemu możesz dodać je do własnego profilu lub umieścić w profilu innej osoby.

Korzystam z aplikacji nieco ponad tydzień i już widzę pewne trendy rozprzestrzeniające się wśród małej społeczności użytkowników wersji beta. Kiedy plakat przesuwa się od ściany do ściany, możesz zobaczyć, kto był jego autorem. Niektórzy użytkownicy umieścili piękne półki, aby mogli starannie kategoryzować wszystko, co ich interesuje. Użytkownik utworzył sekcję księgi gości na swoim profilu. „Jeśli przyjedziesz do nas z wizytą, zostaw tutaj notatkę” – napisała.

Niektóre gry wideo w dużym stopniu opierają się na kreatywności gracza, aby dobrze się bawić, np. Minecraft lub najnowsze gry Zelda. W tych grach możesz stworzyć własny fort lub zbudować własny pojazd.

Jest to również główna koncepcja tożsamości. Amo zapewnia kreatywne narzędzia i nieograniczone płótno przypominające Figmę. Teraz od społeczności zależy, co chcą z tym zrobić. Najlepsze jest to, że nie wygląda jak żadna inna aplikacja społecznościowa.

Kredyty obrazkowe: Roman Usuń

Amo może w efekcie pobudzić ekonomię twórców dzięki ekskluzywnym treściom, które naprawdę wyróżnią Twój profil. Być może z czasem firma doda kilka funkcji premium. W tej chwili Amu chce znaleźć pomyślny wynik.

„Stawiamy na pierwszym miejscu skalę, bo moim celem jest stworzenie firmy niezniszczalnej. I tak mówi założyciel Zenly! Myślałem, że 18 milionów [daily active users] To wystarczyłoby, aby firma była niezniszczalna. Ale byłem w błędzie. Myślę, że potrzebujesz 100 milionów [daily active users]„Martin mi powiedział.

Leczenie samotności

Kiedy zespół Amo zaczął pracować nad ID, chciał znaleźć sposób na wyleczenie samotności. Tworzenie aplikacji społecznościowej, gdy ludzie spędzają już dużo czasu na swoich telefonach, wydaje się sprzeczne z intuicją. Jednak według Antoine’a Martina obecne aplikacje społecznościowe nie myślą o Twoim najlepszym interesie.

READ  Marki mogą korzystać z NFT, aby poprawić komunikację z „super fanami”

„ [World Health Organization] Obecnie nazywa się to epidemią samotności. Jeśli mówią, że to epidemia, to dlatego, że w rzeczywistości jest zaraźliwa. Innymi słowy, jeśli jesteś odizolowany, twoi bliscy również są odizolowani, ponieważ nie można się z tobą skontaktować. Martin powiedział mi, że przez dwie godziny, które spędzają na TikToku, nie mają z kim porozmawiać.

Dodał: „Jednocześnie potrzeby ludzkie, które może zaspokoić społeczna przestrzeń konsumencka, nie są już zaspokajane przez te produkty, tak jak miało to miejsce wcześniej”. „Nie wiem, czy pamiętasz, na początku istnienia Facebooka profile były mieszanką różnych rzeczy. Były tam rysunki, gry, zdjęcia, teksty. Pisałeś długie komentarze, to mógł być wiersz. . . z drugiej strony było to przypomnienie, że się liczysz.” Dla tych ludzi.

Według niego obecna generacja sieci społecznościowych jest zbyt pasywna. Nie musisz wiele robić, aby spędzić dwie godziny na TikToku lub YouTube, ponieważ te firmy chcą, abyś spędził jak najwięcej czasu w tych aplikacjach. „Chcemy powrócić do poprzednich zasad i sprawić, by odniosło to sukces” – powiedział Martin.

Jest to również powód, dla którego Amo nie chce spędzać godzin w aplikacji. Gdy będziesz mieć kilka minut, możesz otworzyć aplikację i sprawdzić, co nowego w profilach znajomych, przesuwając w górę karty powiadomień.

Kiedy dojdziesz do ostatniej karty, na dowodzie osobistym widnieje komunikat „Wyjdź na świeże powietrze”. Następnie aplikacja sama się zamyka. Wróciłeś do ekranu głównego i możesz włożyć telefon z powrotem do kieszeni.

Kredyty obrazkowe: Roman Usuń

Wujek i znajomy

ID to uparte podejście do aplikacji społecznościowych, ale czy zadziała? Biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenie zespołu i ogromne pieniądze, jakie posiada Amo, jeśli istnieje zespół, który ma szansę spróbować czegoś radykalnie nowego w tej dziedzinie, to właśnie Amo.

„Celowo wysyłamy coś 8 lub 9 miesięcy po uruchomieniu, ponieważ przysięgaliśmy sobie, że rozpoczęcie pracy nie zajmie roku i że dowiemy się więcej, budując publicznie” – powiedział Martin.

Chociaż ID to pierwszy pomysł Amo, firma prawdopodobnie ma inne pomysły w przestrzeni społecznościowej konsumentów — w końcu Amo nie nazwała swojej aplikacji „Amo”. Dlatego ciekawie będzie śledzić premierę tej nowej aplikacji, a także historię Amo jako firmy.

Kredyty obrazkowe: Wujek