Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wyniki cotygodniowej ankiety: Większość ludzi woli starsze slajdy wzorcowe

Wyniki cotygodniowej ankiety: Większość ludzi woli starsze slajdy wzorcowe

Chipset zasilający Twój telefon jest ważnym czynnikiem przy wyborze następnego telefonu. To oczywiście wynik zeszłotygodniowej ankiety, a nasi czytelnicy bardziej niż ogół społeczeństwa interesują się technologią, ale i tak – bardzo niewiele osób wybrało opcję „nie obchodzi mnie to”.

Wyniki wyraźnie pokazują, że posiadanie najnowszego i najlepszego krzemu nie jest szczególnie ważne. Dla ponad 40% wyborców starsze, ale bardzo zdolne segmenty są doskonałym wyborem. Ostatnio tę rolę wypełniły Snapdragon 8+ Gen 1 i Dimensity 9200.

Choć jest to tylko połowa, wciąż istnieje grupa tych, którzy skupiają się na zdobyciu najnowszego, flagowego chipsetu – czyli takiego, który będzie zawierał najnowsze innowacje. Technologia mobilna wciąż rozwija się w szybkim tempie, a nowo wygenerowana sztuczna inteligencja (czy to w przypadku obrazów, czy tekstu) znajduje się w centrum uwagi, ponieważ projektanci chipów obiecują, że sprzęt przyspieszy te przypadki użycia.

Jak się jednak okazuje, więcej osób będzie zadowolonych z chipsetu ze średniej półki (kilka punktów procentowych więcej). I mają rację – nowy edytor Google Magic Editor dla serii Pixel 8 korzysta z usługi w chmurze, chociaż chip Tensor jest specjalnie nastawiony na sztuczną inteligencję. Jeśli gdzieś serwer wykonuje ciężką pracę, po co płacić dodatkowo za szybszy chip, który leży bezczynnie w kieszeni?

Wreszcie są tacy, którzy twierdzą, że flagowe chipsety są przeznaczone tylko do telefonów do gier. W rzeczywistości gry mobilne to jedne z najcięższych zadań, z jakimi może się zmierzyć nowoczesny segment gier, gdy duże studia wypuszczają tytuły AAA. Podobnie jak w przypadku komputerów stacjonarnych, szybszy sprzęt może być niezbędny do zapewnienia dobrych wrażeń w grach.

Krótko mówiąc, dzisiejsi pierwsi użytkownicy będą cieszyć się tym wysokiej klasy flagowym chipem, ale na tym nie kończy się jego żywotność – w miarę jak będzie starszy i tańszy, będzie używany w telefonach o korzystnym stosunku jakości do ceny przez kilka miesięcy lub nawet przez kilka miesięcy. kilka lat później.

READ  Octopath Traveler II zapowiedziany na PS5, PS4, Switch i PC