Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wyciek iPhone’a 16 Pro, bezpłatna oferta Apple na iPhone’a 14, nowe opcje iPhone’a 15

Wyciek iPhone’a 16 Pro, bezpłatna oferta Apple na iPhone’a 14, nowe opcje iPhone’a 15

Wracając do wiadomości i nagłówków z Cupertino z kolejnego tygodnia, w tym tygodniu Apple Loop zawiera nowy wyświetlacz iPhone’a 16 Pro, więcej opcji iPhone’a 15, egzotycznego MacBooka Pro M3, darmowego iPhone’a 14 firmy Apple, wartość wyszukiwania w Safari i nominacje w App Store Nagrody.

Apple Loop jest tutaj, aby przypomnieć Ci o niektórych z wielu dyskusji, które toczyły się wokół Apple w ciągu ostatnich siedmiu dni (moje cotygodniowe podsumowanie aktualności z Androida możesz przeczytać tutaj, w serwisie Forbes).

Wsparcie Apple dla RCS zaktualizowane 19 listopada: artykuł został pierwotnie opublikowany 17 listopada.

Wieloplatformowa niespodzianka Apple

Aktualizacja: niedziela, 19 listopada: Gdy tylko Apple Loop przeszedł na prasę cyfrową, firma Apple ogłosiła, że ​​będzie obsługiwać wieloplatformowy standard RCS w iMessage. Apple dokłada wszelkich starań, aby zachować aplikację iMessage i jej ekosystem, aby przyciągnąć więcej użytkowników chcących wspólnie przesyłać wiadomości do ekosystemu iPhone’a.

To się wkrótce zmieni. Mark Gurman przygląda się bliżej wpływom przejścia do RCS:

„Apple powiedział w zeszłym tygodniu, że planuje wdrożyć RCS – czyli Rich Communications Services – jeszcze w przyszłym roku”. „Dla niewtajemniczonych RCS umożliwi użytkownikom iPhone’a i Androida wysyłanie sobie większych plików oraz płynniejszą komunikację w czatach grupowych i wiadomościach tekstowych przez Wi-Fi”.

(Bloomberga).

Nowy wygląd iPhone’a 16

Apple ma zamiar w przyszłym roku przerobić wyświetlacz OLED w iPhonie 16 i rozpocząć nowy dwuletni cykl projektowania wyświetlaczy:

„Następna seria iPhone’ów, iPhone 16, ma zostać wypuszczona na rynek jesienią przyszłego roku, ale już wyciekają raporty na temat tego, czego się spodziewać. Obejmuje to większe wyświetlacze, co jest bardzo dobrą rzeczą, ale może to prowadzić do większego zużycia energii akumulator, który podtrzymuje jego działanie.Teraz nowy raport to mile widziana wiadomość o zwiększonej efektywności energetycznej…sugeruje, że Samsung pracuje nad nowym materiałem OLED specjalnie dla iPhone’ów w przyszłym roku.

READ  Pierwsze spojrzenie na soundbar Samsung HW-Q990C: Dolby Atmos zasilany przez Q-Symphony

(MacPlotki za pośrednictwem Forbesa).

Apple ma inną opcję OLED

Również na froncie wyświetlaczy OLED pojawił się nowy dostawca dla iPhone’a 15. Jeden z chińskich producentów wyświetlaczy, BOE, rozpoczął dostarczanie Apple wyświetlaczy do najnowszych iPhone’ów, a plany dostaw dla iPhone’a 15 Pro są w toku:

„Bank Anglii otrzymał niedawno zgodę na dostawę paneli OLED do standardowego modelu iPhone’a 15 (6,1 cala) i rozpoczął dostawy. Oczekuje się, że Bank Anglii dostarczy do końca roku około 2 milionów sztuk. Zatwierdzenie dla modelu iPhone 15 Plus (6,7 cala)) należy się tego spodziewać również w ciągu roku.”

(przez @Tech_Reve).

Czy to naprawdę MacBook Pro?

Nowy 14-calowy MacBook Pro M3 to nie wszystko, czym się wydaje. 14-calowe laptopy M3 Pro i M3 Max są nie tylko mniej wydajne, ale Apple pozbył się także wielu cennych portów i sprzętu. Laptop konsumencki wygląda jak MacBook Air z napisem „Pro” na dole ekranu:

„…Niezależnie od marki, mamy dwa laptopy „profesjonalne” z najwyższej półki oraz model „konsumencki” o niższej specyfikacji… Zmiany na zewnątrz, takie jak usunięcie portu Thunderbolt. Wewnątrz M3 ma zostało ograniczone do jednego wentylatora chłodzącego, podczas gdy M3 ma wersję Pro, a mocniejszy M3 Max ma dwa wentylatory i zakładając, że ten sam układ co M3 zostanie wydany w przyszłym roku w MacBooku Air, spodziewałbym się zobaczyć Air bez wentylatora , który będzie miał nieco niższą wydajność niż ten MacBook Pro, głównie ze względu na wentylator, dzięki któremu M3 będzie działał cieplej i trochę szybciej.

(Forbesa).

Więcej czasu na wezwanie SOS, niż myślałeś

Wraz z premierą iPhone’a 14 Apple zadebiutowało możliwością wykorzystania komunikacji satelitarnej do wysłania alarmowej wiadomości SOS. Nie jest to usługa bezpłatna, chociaż pakiet dwóch lat usługi nie wiąże się z dodatkowymi kosztami dla konsumentów. Apple przedłużyło ofertę o kolejny rok.

„Zostało to przedłużone o rok, więc jeśli wcześniej aktywowałeś iPhone’a 14, iPhone’a 14 Plus, iPhone’a 14 Pro lub iPhone’a 14 Pro Max, teraz masz ponownie dwa lata dostępu. Dostęp jest również dostępny dla wszystkich iPhone’ów 15 modele, z dwuletnim bezpłatnym okresem próbnym dostępnym dla tych telefonów również od momentu ich aktywacji.

(Forbesa).

Wartość badawcza

W miarę kontynuowania procesu antymonopolowego Google w Waszyngtonie ujawnianych jest więcej szczegółów na temat różnych umów pomiędzy Google a innymi firmami zajmującymi się wyszukiwaniem. Apple jest jedną z tych stron, która otrzymuje część przychodów z wyszukiwania:

Google płaci Apple 36% przychodów uzyskanych z reklam w wyszukiwarkach wyświetlanych za pośrednictwem przeglądarki Safari, powiedział w poniedziałek główny ekonomista jednostki Alphabet.

„Kevin Murphy, profesor na Uniwersytecie w Chicago, ujawnił tę liczbę podczas zeznań przed obroną Google w procesie antymonopolowym Departamentu Sprawiedliwości w Waszyngtonie. John Schmidtlin, główny powód Google, był wyraźnie zdenerwowany, gdy Murphy podał tę liczbę, która brzmiała: „To jest miało pozostać tajemnicą.” „

(Bloomberga).

I w końcu…

Nadszedł czas na coroczne rozdanie nagród Apple App Store Awards. Aby wszystkich podekscytować (i promować to przedsięwzięcie), ogłoszono nominacje! David Phelan z magazynu Forbes wybrał swoich czterech faworytów, a ja zawęzę listę do jednego (jest to klasyk), zanim przeanalizuję resztę!

„Jeśli jesteś na tyle dorosły, aby pamiętać wczesne gry Monkey Island, będziesz wiedział, że przygody Guybrusha Threepwooda były genialnymi historiami typu „wskaż i kliknij” z diabelskimi łamigłówkami. [Return to Monkey Island] To nowy tytuł, który kontynuuje ten sam styl i wygląda niesamowicie.

(Forbesa).

Apple Loop przez siedem dni w każdy weekend prezentuje w Forbesie najważniejsze wydarzenia. Nie zapomnij mnie obserwować, aby nie przegapić żadnych przyszłych relacji. Zeszłotygodniowy artykuł Apple Loop można przeczytać tutaj. W serwisie Forbes dostępne jest także wydanie siostrzanej kolumny Loopa z tego tygodnia, Android Circuit.

Chodź za mną Świergot Lub LinkedIn. spłacać Dla mnie strona internetowa.