Diaz wysyła wiadomość do swojego porwanego ojca po strzeleniu gola dla Liverpoolu

Luis Diaz podniósł koszulkę, odsłaniając koszulkę z napisem „Libertad Para Papa” („Wolność dla taty”) po tym, jak strzelił wyrównującego gola w końcówce swojego pierwszego występu w barwach Liverpoolu od czasu porwania jego rodziców w rodzinnej Kolumbii.

Diaz strzelił gola w piątej minucie doliczonego czasu gry, zapewniając Liverpoolowi remis 1:1 z Luton w Premier League i natychmiast wysłał wiadomość do swojego ojca, który wciąż jest zaginiony po porwaniu przez grupę ELN. , znany jako ELN.

Rodzice Diaza zostali porwani w miniony weekend w małym kolumbijskim miasteczku Barrancas, ale policja uratowała jego matkę w ciągu kilku godzin.

Diaz wrócił do treningów w czwartek po opuszczeniu dwóch meczów Liverpoolu i powiedział, że jest gotowy na mecz przeciwko Luton, po tym jak trener Jurgen Klopp wybrał go na ławkę rezerwowych. Wszedł na boisko w 83. minucie i uratował Liverpool przed wstydem dzięki bramce po dośrodkowaniu Harveya Elliotta.

Klopp powiedział przed meczem, że trwają „pozytywne” negocjacje w sprawie uwolnienia ojca Diaza.

Tahith Chong wyglądał jak zwycięzca drużyny Luton, strzelając gola po kontrataku w 80. minucie, który nastąpił po rzucie rożnym Liverpoolu. Byłoby to całkowite zwycięstwo Luton w ich pierwszym sezonie w Premier League.

READ  Leon MacDonald trenerem All Blacks XV na mecz z barbarzyńcami Scottem Robertsonem