Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Acer twierdzi, że globalny niedobór chipów spowolni produkcję laptopów przynajmniej do przyszłego roku Technika

Jeden z największych producentów laptopów na świecie, AcerPowiedział, że globalny niedobór światowych chipów będzie miał „poważny” wpływ na ich moce produkcyjne przynajmniej do pierwszego lub drugiego kwartału przyszłego roku.

Niedobory półprzewodników na całym świecie spowodowały problemy z zaopatrzeniem we wszystko, od komputerów, telefonów i konsol do gier po nowe samochody.

W zeszłym tygodniu Acer ogłosił nową serię laptopów, laptopów i Chromebooków do gier, które pojawią się na półkach sklepowych w drugiej połowie tego roku, chociaż Tiffany Huang, współzałożyciel firmy Acer, powiedział gazecie. Guardian Australia, firma ma problemy z uzyskaniem wystarczająco dużo chipsów dla swoich produktów.

„Sytuacja pozostanie powolna do pierwszego lub drugiego kwartału przyszłego roku” – powiedziała, dodając, że epidemia pogłębia niedobór, ponieważ wiele osób pracuje w domu. „Mamy dotkliwy niedobór i nie tylko chodzi o to, aby upewnić się, że każda rodzina ma urządzenie do użytku, ale każda osoba powinna mieć urządzenie do pracy lub nauki.

„Każdego dnia mogę zaspokoić tylko 50% światowego zapotrzebowania”.

To zmusiło firmę do przeznaczenia większej ilości zasobów na portfolio produktów edukacyjnych, ze szkodą dla rosnącego portfolio gier, powiedział Huang.

„W zeszłym roku wysłaliśmy miliony urządzeń edukacyjnych [and] W tym roku. Dzieje się tak po prostu dlatego, że uważamy, że ludzie naprawdę zasługują na prawo do kontynuowania życia i uczenia się ”.

Firma analityczna Gartner poparła ocenę firmy Acer i oszacowała w swoim najnowszym raporcie, że niedobór utrzyma się co najmniej do drugiego kwartału 2022 r., W wyniku czego ceny niektórych urządzeń wzrosną, podczas gdy mniejsze firmy będą spadać z powodu wyższych cen chipów od dostawców.

„W tej chwili mamy najpoważniejszy niedobór lub rady” – powiedział Ben Lee, główny analityk firmy Gartner w branży półprzewodników. W przypadku kilku różnych składników ceny wzrosły w ciągu ostatnich dwóch lub trzech kwartałów.

„Oznacza to, że klient musi zapłacić więcej, ponieważ nie ma wielu przedmiotów, zwłaszcza gorących przedmiotów, takich jak laptopy i tablety do pewnego stopnia”.

Firma Acer stara się wzmocnić swoje ekologiczne referencje w ramach swoich szerszych zobowiązań w zakresie ochrony środowiska, w tym dostępu do 100% energii odnawialnej do 2035 r. Firma ogłosiła wprowadzenie nowego „zielonego” laptopa Vero, który zawiera 50% plastiku pochodzącego z recyklingu. Po amortyzacji obudowy klawiatury i około 30% w innych częściach, takich jak górna i dolna pokrywa oraz krawędzie ekranu. Huang powiedział, że wymaga przeglądu procesu produkcyjnego u dostawcy Acer.

„Muszą bardzo dużo próbować mierzyć temperaturę i ciśnienie [to get] Materialna doskonałość. W przeciwnym razie bardzo łatwo jest być chrupiącym… niełatwe, więc dotarcie tutaj zajmuje trochę czasu ”.

Powiedziała, że ​​urządzenie koncentruje się również na prawie do naprawy, z łatwą aktualizacją pamięci i pamięci masowej oraz bez konieczności stosowania specjalnych narzędzi do napraw.

„Jeśli chcesz uaktualnić, możesz to zrobić samodzielnie, jeśli masz w domu wspólne narzędzie” – powiedziała.

Laptop ma procesor Intel Core 11. generacji, grafikę Intel Iris X i 1 TB pamięci. W Australii będzie dostępny dopiero pod koniec tego roku i chociaż cena nie jest jeszcze znana, Huang wskazał, że będzie kosztować więcej niż inne produkty firmy, ale Acer nie chce, aby różnica w cenie była odstraszająca.

READ  Apple udostępnia nową „śledzoną” reklamę, która jest zabawną analogią do przejrzystości śledzenia aplikacji