Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Intel dodaje 5 GHz i 5 GHz do procesorów do notebooków Tiger Lake

Pat Gelsinger (dyrektor generalny – Intel)

Kredyt: Intel

Intel ogłosił swój pierwszy układ Tiger Lake-U Core 5GHz 11. generacji do laptopów, uzupełniając go o pierwszy moduł 5G dostawcy, zaprojektowany specjalnie do współpracy z obecną technologią Wi-Fi 6E.

Ogłoszenie zostało połączone z Computex, Taiwan Hardware Expo, które drugi rok z rzędu zostało zastąpione hipotetycznym wydarzeniem.

W szczególności Intel ogłosił dwa nowe procesory, procesor Core i7-1195G7 2,9 GHz oraz procesor Core i5-1155G7 2,5 GHz. Po wzmocnieniu i7-1195G7 technologią Intel Turbo Boost Max 3.0, układ może osiągnąć częstotliwość taktowania 5 GHz.

Oba nowe układy są częścią tego, co Intel nazywa kategorią „UP3” – wcześniej znaną jako seria układów „U” przeznaczonych do laptopów ogólnego przeznaczenia.

Intel powiedział, że w tym okresie świątecznym spodziewanych jest ponad sześćdziesiąt projektów opartych na procesorach Intel Core i7-1195G7 i Intel Core i5-1155G7, a laptopy firm Acer, Asus, Lenovo i MSI będą dostępne tego lata. Prawie 250 projektów wyposażonych w procesory Intel Core z serii U 11. generacji spodziewane jest w tym okresie świątecznym, podała Intel Corporation w oświadczeniu.

W przeciwnym razie niewiele się zmieniło. Nowe dodatki zwiększają liczbę chipsetów Intel Tiger Lake-H UP3 do siedmiu plus Pięć Intel uruchomionych we wrześniu ubiegłego roku. w Nasza recenzja pierwszych chipów mobilnych Tiger LakeOkazało się, że z przenośnymi procesorami AMD Ryzen 4000 szło „łeb w łeb”. Wynika to częściowo z konstrukcji tranzystora SuperFIN chipa, co prowadzi do znacznej poprawy wydajności.

Intel wypuścił również dwa różne rodzaje gier mobilnych: tzw Wysokiej klasy chip do laptopa Tiger Lake H35, I Rdzenie Tiger Lake-H w pełni wyewoluowały z Generacji 11 Do tradycyjnych laptopów do gier. I tak, Intel Tiger Lake-H utrzymuje się w naszej recenzjibardzo. Zobacz nasze Lista laptopów Tiger Lake-H 11. generacji Więcej informacji o nadchodzących produktach.

Oto zestawienie wszystkich nowych przenośnych chipsetów Intel Tiger Lake do laptopów ogólnego przeznaczenia, dostarczonych przez firmę Intel.

Intel przedstawia wszystkie procesory mobilne Core UP3 11. generacji.  Nowe dodatki są zaznaczone na żółto.Kredyt: Intel
Intel przedstawia wszystkie procesory mobilne Core UP3 11. generacji. Nowe dodatki są zaznaczone na żółto.

Wydajność nadal rośnie

Intel już wcześniej twierdził, że osiągnął względną wydajność, ale wprowadził kilka nowych testów porównawczych. Oto jak widzisz, jak nowy Core i7-1195G7 nabiera kształtów wraz z konkurencją, Ryzen 7 5800U. Należy jednak pamiętać, że układ Intela działa od 28 watów do 35 watów, podczas gdy Ryzen ma od 15 watów do 25 watów. Większa moc ogólnie oznacza wyższą wydajność.

READ  Sony Xperia Pro-I to telefon za 1800 USD z 1-calowym czujnikiem aparatu