Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

2025 BMW M4 CS: To jest to

2025 BMW M4 CS: To jest to

543 konie mechaniczne, 0-60 w 3,2 sekundy, 124 675 dolarów.

2025 BMW M4 CS

Minęło dużo czasu. Ale czekanie wreszcie się skończyło. Nadeszło nowe BMW M4 CS, elegancko rywalizujące między Competition a CSL, aby zapewnić domowi M.

Jeśli znasz M3 CS, nic z tego nie będzie zaskoczeniem. Wersja dwudrzwiowa ma tę samą czterocylindrową jednostkę rzędową z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 543 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 479 Nm i przekazywany jest na ziemię za pośrednictwem napędu na wszystkie koła BMW M xDrive. Jedyną skrzynią biegów jest ośmiobiegowa automatyczna Steptronic, która przy pełnym otwarciu przepustnicy samochód osiąga prędkość 60 mil na godzinę w 3,2 sekundy. Prędkość maksymalna jest ograniczona do 300 km/h, czyli identycznie jak w M3 CS na wszystkich frontach.

Waga również spadła. BMW twierdzi, że w konkursie M4 udało się schudnąć 45 funtów dzięki dodatkowi plastiku wzmocnionego włóknem węglowym w kilku panelach nadwozia, takich jak maska, przedni splitter, tylny dyfuzor i inne. Sprawa nie ogranicza się tylko do nadwozia, ponieważ konsola środkowa, manetki i różne elementy wykończenia wnętrza zostały wykonane z lekkich materiałów. Standardowe fotele M Carbon są lżejsze, a BMW zmniejszyło zużycie układu wydechowego o osiem funtów.

W połączeniu z dostrojonym podwoziem i zawieszeniem CS, efektem jest szybkie coupe, które również pokonuje zakręty. Nie, na torze Nürburgring nie jest szybciej niż na CSL, ale jest niesamowicie blisko. BMW uzyskało oficjalny czas 7 minut i 21,99 sekundy, czyli około 1,5 sekundy wolniej od potężnego CSL. Aby pomóc kupującym w maksymalnym wykorzystaniu CS na torze wyścigowym, BMW oferuje bezpłatnie opony torowe lub opony „super torowe”. Całość stoi na zestawie aluminiowych felg M, dostępnych w kolorze czarnym lub złotym, o średnicy 19 cali z przodu i 20 cali z tyłu.

Inne akcenty CS obejmują charakterystyczne czarne wnętrze z czerwonymi wykończeniami i pełne skóry i Alcantary. Kolory nadwozia w chwili premiery ograniczają się do błękitu Riviera lub zieleni Frozen Isle of Man, kontrastującego z odsłoniętym włóknem węglowym i żółtymi akcentami w reflektorach. Logo CS znajdziesz na siedzeniach, konsoli środkowej i progach drzwi, nie wspominając o plakietkach CS na bagażniku i atrapie. Ta duża atrapa chłodnicy – ​​teraz bezramowa, aby zmniejszyć wagę – ma czerwone wykończenia, które wyróżniają ją na tle standardowego M4.

READ  Znakomity rozwiązujący zagadki algorytmiczne z lat 50. chwalony przez naukowca - ScienceDaily

Choć waga spadła, cena z pewnością nie. Po uwzględnieniu opłaty docelowej w wysokości 1175 USD cena M4 CS zaczyna się od 124 675 USD, co stanowi premię o 35 200 USD w porównaniu z M4 Competition xDrive. Produkcja rozpoczyna się w lipcu, a dostawy zaplanowano na koniec tego roku.

READ  Masz tego iPhone'a? Bądź ostrożny! Jesteś w wielkim niebezpieczeństwie ze strony hakerów

Czytaj więcej