Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zhańbiony regenerator Matt Anderson „nie nadaje się” do pracy w branży wyścigów pasów

Anderson zmarł po wyjściu z rozprawy w 2018 r. Fot./NZME

Matt Anderson został wyrzucony z branży wyścigów uprzęży ponad pięć lat temu za rolę w „płukaniu” konia i wstrzykiwaniu mu wódki w dniu Pucharu.

W momencie popełnienia przestępstwa w listopadzie ubiegłego roku Anderson był już objęty zakazem przemysłowym po otrzymaniu wyroków skazujących w 2020 r. za napaść i uduszenie kobiety.

W mocno sformułowanej decyzji Racing Integrity Council stwierdziła, że ​​Anderson „obecnie nie nadaje się do udziału w branży wyścigów samochodowych”.

Rankiem 8 listopada ubiegłego roku, w dniu spotkania NZ Metropolitan Trotting Club w Addington, detektywi zauważyli stajnie trenera Philipa Burroughsa w Fernside w Canterbury.

Potajemnie sfilmowali, jak Burrows wstrzykuje substancję do galopującego Rakero Rebel, podczas gdy Anderson trzymał głowę.

Anderson, lat 30, następnie zastosował urządzenie „drgające”, aby powstrzymać konia, podczas gdy Burroughs włożył rurkę żołądkową do jego nozdrza i przełyku.

Burroughs przyznał później, że substancją, którą wstrzyknął, była wódka i że podał przez rurkę mieszaninę sody oczyszczonej, brązowego cukru, soli Epsom i wody.

Burroughs został zawieszony w wyścigach na 10 lat za swoje czyny.

Rada Uczciwości Wyścigów [RIB] Anderson został oskarżony, wraz z Burrowsem, o podawanie zakazanej substancji za pomocą strzykawki podskórnej i podawanie substancji Rakero Rebel przez sondę nosowo-żołądkową w dniu wyścigu, co było sprzeczne z zasadami wyścigów uprzęży.

Został również oskarżony o pomoc Burroughsowi w zorganizowaniu dnia wyścigu dla Rakero Rebel i innego konia, Millwood Indie, z naruszeniem zakazu Harness Racing New Zealand.

Anderson początkowo okłamał śledczych, kiedy został skonfrontowany w innym domu na temat swoich działań tego ranka.

Kiedy powiedziano mu, że został sfotografowany, powiedział, że potrzebuje porady prawnej przed udzieleniem odpowiedzi na jakiekolwiek pytania, ale później przyznał się do wszystkich zarzutów.

READ  Świetny bokser Manny Pacquiao ogłosił przejście na emeryturę

Rada Integralności Rasy, której przewodniczy były sędzia Sądu Najwyższego Warwick Jindal, doradca króla, określiła działania Andersona jako „umyślne i nieuczciwe”.

Decyzja brzmiała: „Sytuację pogorszył sprzeciw pana Andersona wobec trendu nieangażowania się w przygotowywanie koni do wyścigu – a mianowicie, że nie powinien być nawet w pobliżu stabilności stosunków tego ranka”.

Powiedziała, że ​​film pokazuje „subtelne, subtelne zachowanie”, dając jasno do zrozumienia, że ​​Anderson dokładnie wiedział, że znęca się w poważny sposób.

Jego sprzeciw wobec wcześniejszego ostrzeżenia był „arogancki” i świadczył o całkowitym lekceważeniu standardów zawodu.

Pan Anderson nie współpracował, podobnie jak pan Burroughs. „Najpierw okłamał śledczego” – czytamy w decyzji.

Kiedy dowiedział się o filmie, schronił się, tak jak wcześniej, w ciszy. I dopiero gdy stało się jasne, że jakakolwiek obrona byłaby daremna, nie miał innego wyboru, jak tylko przyznać się do stawianych mu zarzutów”.

Zarząd zabronił Andersonowi ścigania się z uprzężą przez pięć lat i trzy miesiące.