Raport z meczu NRL 2023 Roosters South Sydney Rabbitohs

Jaxson Paulo odegrał kluczową rolę w upadku swojego byłego klubu w piątkowy wieczór, strzelając dwa gole i pomagając Roosters pokonać Rabbitohs 20-18 w zwykle zaciętym starciu między czołowymi rywalami.

Dublet Paolo w drugiej tercji pomógł Tricolors odnieść zwycięstwo, ale dopiero po tym, jak przeżyli szaloną końcówkę, w której Rabbitohs strzelili gola na dwie minuty przed końcem gry, ustanawiając dwupunktowy rzut z gry Latrella Mitchella. postów.

Wcześniej South Sydney prowadziło 10:0 po 15 minutach i zdominowało pierwszą akcję na stadionie Allianz.

To był mistrzowski kurs zarządzania wymianą, prowadzony przez trenera Trenta Robinsona, który zmienił grę w 24. minucie, wprowadzając gwiazdy Kiwi Test, Jareda Werię-Hargreavesa i Brandona Smitha, którzy wrócili na ławkę rezerwowych tuż przed rozpoczęciem meczu, nadając swojej grze impet. przysługa boczna, w tym Smith strzelił pierwszą próbę swojej drużyny.

Paolo tańczy na linii bramkowej

Zgodnie z oczekiwaniami, początkowe wymiany były pełne pasji, a ciężka kolizja w pierwszym secie spowodowała, że ​​Ham Seely opuścił boisko na międzynarodowe lotnisko Hamad, czego nie zrobił, zanim Joseph Saali został umieszczony w raporcie.

Nie trwało długo, zanim The Rabbitohs złapali rytm, a gdy zegar wybił 13 minut, prowadzili 10: 0 dzięki próbom Keaona Koloamatangi i Alexa Johnstona, z których pierwszy został wykorzystany przez Mitchella.

Sprawy się nagrzewają

Ale sprytna próba Smitha z atrapy połowy, a następnie rzut karny Luke’a Keary’ego obok Daniela Topoe, sprawiły, że Roosters zremisowali mecz i pomimo późnego gola karnego, który dał Souths prowadzenie 12-10 w przerwie, gra odwróciła się na korzyść Roosters .

Pierwsza próba Paolo pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy dała Kogutom prowadzenie po raz pierwszy, zanim jego druga – po miażdżącym podaniu do próby obrony Joeya Manu kilka minut wcześniej – postawiła ich na pozycji do przypieczętowania gry.

READ  Nadroga pokonuje Nadi w thrillerze Farebrother

The Roosters przetrwali późny powrót Rabbitohs i odnieśli drugie zwycięstwo w roku.

Ten artykuł zawiera treści dostępne tylko na NRL.com

Zobacz na NRL.com

Strzał z meczu

• Roosters wygrali 11 z 13 meczów u siebie.
  • Jackson Paulo strzelił dwa gole i poprowadził piłkę na odległość 142 metrów w swoim pierwszym meczu przeciwko swojej byłej drużynie.
  • Napastnik Rabbitohs, Hame Sele, nie zagrał po pierwszej minucie po uderzeniu w głowę i nieudanej HIA. Opuści teraz rundę 5 w ramach obowiązkowej 11-dniowej przerwy po zdiagnozowaniu wstrząsu mózgu.
  • Osiem minut po krótkiej piłce Lachlana Eliasa pozostawiło Luke’a Keery’ego odizolowanego od Keona Kolamatangiego, a obrońcy Bluesa wkroczyli do pierwszej próby, którą wykorzystał Latrell Mitchell.

Koloamatangi rozpoczyna punktację

• Następnie Alex Johnston pobiegł w lewo, dając Rabbitohs prowadzenie 10-0, które utrzymali do siedmiu minut przed przerwą.
  • Po zejściu z ławki przed rozpoczęciem meczu, Brandon Smith ograniczył swój dostęp do boiska, przecinając South Sydney, aby spróbować atrapy połowy, zmniejszając deficyt do sześciu po tym, jak Sam Walker trafił w słupek.
  • Kerry następnie znalazł Daniela Topo kopnięciem dla drugiego Roosters, a Walker tym razem nawrócił strzelca.

Kerry wykop całą klasę

• Następnie Walker był naciskany za to, że był na spalonym, dając Mitchellowi możliwość kopnięcia Rabbitohs w górę 12-10 w przerwie, co zrobił.
  • South Sydney przeszedł całą długość boiska w pierwszym secie drugiej zwrotki, ale Roosters go utrzymali.
  • Jackson Paolo strzelił dwa gole w ciągu 20 minut i pomógł swojej drużynie prowadzić 20-12.

Paolo przedziera się

• Izaac Tu’itupou Thompson próbował na dwie minuty przed końcem, co Mitchell wykorzystał, ustanawiając ekscytujący finisz, ale w następnym secie Mitchell nie był w stanie wykorzystać rzutu z gry za dwa punkty.

Gotowy pas startowy

• Centrum Roosters, Joseph Manu, ma teraz serię dziewięciu zwycięstw z rzędu w NRL.
  • Skrzydłowy Rabbitohs, Alex Johnston, strzelił 12 przyłożeń w ostatnich siedmiu meczach przeciwko Roosters.
READ  Hossain Shanto wystąpił jako kapitan Bangladeszu w serii Test przeciwko Black Caps

Grać w grę

Pierwsza próba Brandona Smitha jako koguta i kluczowa w kontekście gry. Po przywróceniu na ławkę rezerwowych podczas późnej zmiany przez trenera Trenta Robinsona, Smith wszedł i spowodował chaos dla Rabbitohów, nie mając lepszego przykładu niż ta sprytna trajektoria obrony, która szuka odpowiedzi.

Smith je rozdziela

Co powiedzieli

„Nie utrzymaliśmy swoich szans, zostały nam może trzy lub cztery próby, trzy wyraźne próby, które pamiętam. Myślę, że było to siedem przełamań linii”. [the Roosters’] Po czwarte, mieliśmy wskaźnik ukończenia na poziomie 62 procent… Jest kilka rzeczy, o których musimy myśleć pozytywnie, ale musimy też zorganizować naszą kontrolę nad piłką. Trener Rabbitohs, Jason Demetriou.

Króliki: Runda trzecia

„Spadek 10-0 był rozczarowujący, ale chwała im. Zachowaliśmy trochę spokoju, a potem Brandon i Jared zmienili tam rozpęd, a potem poczuliśmy, że od tego momentu mamy kontrolę”. Trener Roosters Trent Robinson.

Koguty: Runda trzecia

Co wtedy

Rabbitohs wracają do Sydney ponownie w najbliższą sobotę, aby gościć Storm na stadionie Accor, z napastnikiem Jacobem Hostem w kolejce do powrotu po kontuzji łydki, ale Sele to potwierdził. Koguty przesiadują w czwartej rundzie na pożegnanie, zanim wrócą do gry przeciwko Eels w piątym tygodniu.