Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

FIFA ukrywa szczegóły napisu „miłość” na belgijskiej koszulce mistrzostw świata

FIFA odrzuciła prośbę Belgii o noszenie koszulek „Love” na Mistrzostwach Świata w Katarze z powodu komercyjnego powiązania z festiwalem rave.

Wielobarwne detale na białej koszulce zostały opisane jako „symbol wzajemnych wartości w różnorodności, równości i inkluzywności” na popularnej belgijskiej imprezie promującej muzykę elektroniczną Tomorrowland we wrześniu.

Jednak zasady FIFA dotyczące strojów i wyposażenia drużyny zmusiły Belgię do zmiany planów na Mistrzostwa Świata w zakresie pierwszej alternatywnej koszulki do tradycyjnej czerwonej.

„Musieliśmy to pominąć z powodów komercyjnych ze względu na odniesienie do Tomorrowland” – powiedział Belgijski Związek Piłki Nożnej.

FIFA odmówiła komentarza w sprawie swojego orzeczenia w sprawie koszulki drugiego wyboru, które zostało wydane kilka tygodni temu.

Decyzja zapadła we wtorek po NZT FIFA wykorzystała swoje siły, rozprawiając się z Belgią i sześcioma innymi europejskimi drużynami, które chciały, aby ich kapitan nosił opaskę „One Love” z wielokolorowym herbem w kształcie serca w Katarze.. Drużyny wycofały się, gdy FIFA zagroziła natychmiastowymi żółtymi kartkami każdemu kapitanowi.

Belg Kevin De Bruyne podczas meczu piłki nożnej Ligi Narodów UEFA z Holandią we wrześniu.  Międzynarodowa Federacja Związków Piłkarskich (FIFA) odrzuciła prośbę Belgii o noszenie koszulek drużyny z naklejką

Peter DeJonge/AP

Belg Kevin De Bruyne podczas meczu piłki nożnej Ligi Narodów UEFA z Holandią we wrześniu. Międzynarodowa Federacja Związków Piłkarskich (FIFA) odrzuciła prośbę Belgii o noszenie koszulek drużyny z naklejką „Love” na Mistrzostwach Świata w Katarze.

Opaska kapitańska, która jest sprzeczna z przepisami FIFA dotyczącymi sprzętu, miała wesprzeć holenderską kampanię antydyskryminacyjną, która zwróciła uwagę na przestrzeganie praw człowieka w kraju gospodarzu.

Kampania „One Love” zwróciła uwagę na mało znaną zasadę FIFA, która dotyczy również Belgii.

Wszystkie 32 drużyny mistrzostw świata musiały uzyskać zgodę FIFA na projekty i kolory trzech kontrastujących strojów drużyn na kilka miesięcy przed turniejem. FIFA zatwierdziła teraz belgijską białą koszulkę z tym samym kolorowym wykończeniem, ale naklejka „Love” jest zakryta na wewnętrznym kołnierzu.

Belgijski Związek Piłki Nożnej powiedział: „W zasadzie moglibyśmy w nich zagrać (na mistrzostwach świata), ale w międzyczasie zdecydowaliśmy się grać na czerwono w meczach fazy grupowej”.

Belgia rozpoczyna swój program w grupie F przeciwko Kanadzie w czwartek (8:00 NZT). Następnie półfinaliści Mistrzostw Świata 2018 zmierzą się z Marokiem i Chorwacją, które przegrały cztery lata temu.

W podobnej sprawie wniesionej przez UEFA w zeszłym roku Ajax odmówił pozwolenia na umieszczenie logo „Three Little Birds” na koszulce inspirowanej ikoną reggae, Bobem Marleyem, na mecze Ligi Mistrzów.

Ajax mógł założyć czarną koszulkę ozdobioną złotem, czerwienią i zielenią na cześć hymnu swoich fanów, ale UEFA zdecydowała, że ​​pomysł powinien zostać usunięty z tyłu koszulki.

READ  „Wielka strata” – Pukekohe Raceway powstrzyma sporty motorowe