Zambia oszołomiła Niemcy późnym golem w przygotowaniach do Mistrzostw Świata FIFA Kobiet

Numer 2 na świecie, Niemcy poniosły szokującą porażkę z Zambią w ostatnim meczu przed Mistrzostwami Świata FIFA Kobiet w Fürth w sobotę (NZT).

Najniżej sklasyfikowana drużyna zmierzająca na mistrzostwa świata z numerem 77 odniosła szokujące zwycięstwo 3:2 nad jednym z faworytów turnieju po tym, jak gwiazdor napastnik Barba Banda objął prowadzenie i strzelił oszałamiającego gola solo w 12. minucie doliczonego czasu gry.

Zambia strzeliła z niespodzianką dwubramkową przewagą na początku drugiej połowy nad Thomasem Sommerem ze Sportpark Ronhof, kiedy duet Banda i Rachel Kundanagi strzelili w krótkich odstępach czasu.

Barba Banda, po lewej, prowadzi uroczystości po tym, jak Zambia oszołomiła Niemcy.

Daniela Carmana

Wydawało się, że Niemcy uniknęli zażenowania, gdy Lea Schuler i Alexandra Popp strzeliły gole w doliczonym czasie gry, by zrównać się z mistrzami Europy, tylko po to, by Banda ponownie strzelił gola w 102. minucie.

Zambia pokonała Niemcy w kontrze. Erin Luongo posłał piłkę do przodu dla Bandy, który minął ostatniego obrońcę, Kathryn Hendrich, po czym przeleciał piłkę nad bramkarzem Merle Fromsem spoza pola karnego.

Słynna wygrana to ogromny wzrost pewności siebie dla Zambii, która będzie musiała kontynuować swoje gigantyczne sposoby zabijania, jeśli ma wyjść z grupy obejmującej Hiszpanię, Japonię i Kostarykę w swoim pierwszym występie w Pucharze Świata.

Dzięki dwóm golom i asyście Panda pokazała, że ​​znów będzie na nią patrzeć, ogłaszając to światu dzięki hat-trickom jeden po drugim przeciwko Holandii i Chinom na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

Niemcy zdobyli mistrzostwo świata w 2003 i 2007 roku i nigdy nie uplasowali się niżej niż w pierwszej ósemce. W ubiegłorocznych mistrzostwach Europy zajęli drugie miejsce.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata rozpoczną się 20 lipca meczem pomiędzy Football Ferns a Norwegią w Eden Park w Auckland.