Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Frisell biega w hali dla koszulki z numerem 6, ale nie jest jedynym, który „trenuje w domu”

Frisell biega w hali dla koszulki z numerem 6, ale nie jest jedynym, który „trenuje w domu”

Shannon Frisell ma zaszczyt być pierwszym, który ozdobi koszulkę All Blacks z numerem 6 w 2023 roku, ale menedżer Ian Foster mówi, że wielu graczy czeka na skrzydłach, wywierając presję na 29-latka.

Blindside Pavilion był kontrowersyjną pozycją dla All Blacks za panowania Fostera, a Scott Barrett był ostatnim człowiekiem, który nosił koszulkę nr 6 na ostatni mecz All Blacks w 2023 roku.

Barrett i Frizzell walczyli wcześniej o tę pozycję z Akira Ewan, Ethanem Blackadderem i Daltonem Papali, ale w tym roku głównymi pretendentami są para wodzów Samebini Finau i Luke Jacobson.

separator wideo

Jacobson jest w środowisku All Blacks od 2019 roku, ale wyczerpująca seria kontuzji sprawiła, że ​​napastnik nie osiągnął swojego najwyższego poziomu w ostatnich sezonach, a nawet opuścił selekcję w Chiefs 2022, grając z numerem 8.

Występ młodego Samipeni Finau był zbyt mocny, aby trener Chiefs, Clayton McMillan, mógł się oprzeć, gdy 24-latek zastąpił byłego All Black Pita Gusa Sowakulę w jednostce startowej Super Rugby Pacific. Ian Foster przyznaje, że widział wiele rzeczy, które mu się podobały, gdy Finau wrzucał startowe pięty Frizzella.

„Shannon grał z nami przez wiele sezonów, spisał się naprawdę dobrze, a my mamy w niego dużo wiary i to doświadczenie, które naprawdę umieściło go w dobrym miejscu i pomogło nam rozpocząć ten sezon z mocą.

„Podobnie jak wszyscy inni, będzie odczuwał presję, ale to właśnie wiąże się z jego nazwiskiem w składzie testowym.

„Jeśli chodzi o to, czego od niego oczekujemy, atletyczny Shannon, wnosi siłę fizyczną do roli defensywnej, a także do prowadzenia piłki, a to dwie rzeczy, w których jest dobry, ale musi po prostu wyjść i to zrobić i pokazać, że potrafi grać na poziomie, który miał w przeszłości, i to jest jego wyzwanie.

„Za tym stoi kilku innych facetów, którzy również szkolili się w domu. Byłem pod wrażeniem Samipeni Finau, sposobu, w jaki prowadził swoją działalność. On i Luke Jacobson mocno naciskają w tej przestrzeni.

READ  Lienert-Brown i Tuivasa-Sheck Cut Off All Blacks North Tour

„Dużo konkurencji, ale mamy dużo wiary w Shannona i wiem, że dobrze przygotowuje się do soboty”.

Chociaż Foster stwierdził, że głównym priorytetem zespołu podczas turnieju rugby jest dalsze budowanie strojów, wyraził również chęć dania graczom szansy w czasie meczu, jeśli zostaną uznani za gotowych.

Zdrowy Sam Whitelock mógłby otworzyć drzwi dla Scotta Barretta, aby przejść na ślepą stronę.Innym rozważaniem w dyskusjach selekcyjnych jest możliwy powrót Ethana Blackaddera, który nie został wybrany do składu Rugby Championship z powodu kontuzji.