Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kolarz Kiwi ukarany grzywną, traci medal po opuszczeniu nadchodzących ceremonii finałowych

Spektakularny dzień otwarcia nowozelandzkiej drużyny kolarskiej na Igrzyskach Wspólnoty Narodów został zepsuty w naprawdę dziwny sposób, ponieważ Elisey Andrews odrzuciła swój srebrny medal w pościgu drużynowym i została ukarana grzywną za niestawienie się na ceremonii medalowej podczas imprezy – ponieważ przygotowywała się do finał sprintu drużyny.

Andrews był częścią czteroosobowego zespołu, który zdobył srebro w sobotę rano po tym, jak dołączył do zespołu zaledwie dwa dni wcześniej jako późny zmiennik Alli Wollaston, który został zmuszony do przejścia na emeryturę po kontuzji na Tour de France na początku meczu. tydzień.

Ponieważ Andrews nadal angażuje się w drużynę wroga, jej rola w kampanii polowania na drużynę będzie minimalna; Ponieważ tylko trzech kolarzy musiało ukończyć wyścig, ale czterech kolarzy było wymaganych do rozpoczęcia wyścigu, musiała po prostu ustawić się z boku i przejechać kilka okrążeń, zanim zjechała i zostawiła resztę Michaeli Drummond, Emily Sherman i Briony Botha.

Czytaj więcej: Dwa złote w godzinę! Kolarze Kiwi jadą na mecz medalowy Collegiate Games

Niezależnie od tego, bez jej wkładu kobieca drużyna pościgowa nie brałaby udziału, nie mogłaby zakwalifikować się do wyścigu o złoty medal i nie mogłaby zakwalifikować się z Australią w finale.

Po tym, jak zdobyli srebro, Andrews nie mogła uczestniczyć w ceremonii medalowej, ponieważ stanęła również w kolejce do wyścigu o złoty medal, zaplanowanego na zaledwie 55 minut po ceremonii pościgu drużynowego.

Decyzja była zasłużona, ponieważ Andrews i drużyna sprinterska zdobyli złoty medal dla Nowej Zelandii za zwycięstwo nad Kanadą – drugi w ciągu godziny występ na podium dla zespołu kolarskiego Aotearoa.

Ale urzędnicy nie widzieli rzeczy w ten sposób i po wydarzeniach dnia potwierdzili, że Andrews został ukarany grzywną w wysokości 200 funtów [NZ$334] I nie dostaniesz srebrnego medalu w pościgu drużynowym.

READ  Super Rugby Pacific: Bracia Ioane nie będą mogli odwiedzić The Blues w ACT Brumbies

Odjęto również nieujawnioną liczbę punktów UCI.

Andrews powiedziała 1News, że nie była zdenerwowana sytuacją i czuła, że ​​nie może wziąć na siebie zasługi za wynik.

„Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogłem pomóc im w kontynuacji wyścigu… Jestem naprawdę szczęśliwy, że udało im się zejść z linii” – powiedział Andrews.

„Trzy dziewczyny wykonują tę pracę, więc jestem naprawdę dumny, że udało im się wstać i zdobyć srebro”.

To dodaje kontrowersyjnego otwarcia Igrzysk dla Nowej Zelandii z udziałem urzędników po tym, jak Hayden Wilde zaapelował po srebrnym medalu w triathlonie jego mężczyzn za karę, której nie powinien był otrzymać.

1News rozumie, że rozwiązanie Wild Challenge może zająć do 30 dni.