Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak mogą zmienić się rankingi po otwarciu turnieju rugby

Jak mogą zmienić się rankingi po otwarciu turnieju rugby

Springboks zmierzą się z Wallabies w meczu otwierającym mistrzostwa rugby w ten weekend i choć nie będzie to najważniejsze dla żadnej ze stron, obie drużyny mogą poprawić oficjalne światowe rankingi rugby.

Nawet przy potencjalnej wygranej Republika Południowej Afryki nie może poprawić swojego rankingu ze względu na ogromną różnicę 7,17 punktu między tymi dwoma zespołami, zanim weźmie się pod uwagę wagę gospodarzy.

Jednak Boks mają szansę przewyższyć swoje obecne czwarte miejsce w rankingu, jeśli odniosą zwycięstwo i pokonają All Blacks z Nowej Zelandii przeciwko Argentynie. Taki wynik doprowadziłby do wymiany między dwiema stronami w układzie. Dodatkowo w tym scenariuszu Wallabies spadłyby na ósme miejsce, podczas gdy Pumy wspięłyby się o dwa miejsca na szóste miejsce po pierwszym zwycięstwie testowym z All Blacks na własnym terenie.

separator wideo

Jeśli Los Pumas zdoła osiągnąć margines zwycięstwa większy niż 15 punktów, wyprzedzi Szkocję, awansując na piąte miejsce w tabeli. I odwrotnie, remis z Australią w Pretorii przesunąłby ich o dwa miejsca na piąte miejsce, nad Szkocją i Anglią.

Republika Południowej Afryki, nawet gdyby przegrała u siebie z przewagą ponad 15 punktów, nie spadłaby z czwartego miejsca w tabeli, choć ich przewaga nad Wallabies zmniejszyłaby się do zaledwie 1,17 punktu.

Patrząc na inne drużyny, Argentyna nadal byłaby na ósmym miejscu, nawet w przypadku porażki, ponieważ ich strata PIR byłaby ograniczona do maksymalnie 0,72 punktu, a Walii pozostałoby 1,92 punktu.

Ben O’Keefe poprowadzi mecz RPA-Australia, a Angus Gardner poprowadzi mecz Argentyna-Nowa Zelandia.

Tymczasem Zjednoczone Emiraty Arabskie osiągnęły najwyższy w historii ranking, chwilowo awansując na 60. miejsce po imponującym zwycięstwie 95:0 nad Pakistanem w pierwszym meczu. Jednak kolejne zwycięstwo nie doprowadzi do dalszej poprawy, gdyż doda jedynie 0,17 punktu ratingowego.