Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najlepszy zawodnik i drużyna, z jaką mierzył się Dan Carter

wszystko czarne Legenda Dan Carter wybrał najlepszego gracza i najlepszą drużynę, z którą grał w swojej karierze rugby.

mówić dalej Aotearoa rugby pod Przed zbliżającym się Kikathonem UNICEF i funduszem DC10 Carter odniósł się do tego pierwszego Anglia W pierwszej piątce Johnny Wilkinson jako najlepszy gracz, który pojawił się w prawie dwóch dekadach profesjonalnego rugby.

W tym czasie ścieżki Carter skrzyżowały się z niezliczonymi sławami gry, w tym z polubieniami Jonasz LomoBrian O’Driscoll Brian Habanaoraz między innymi Shane Williams i George Gregan.

przerwa na wideo

Dan Carter ujawnia klucz do sukcesu drużyny „All Blacks” na przyszłorocznych mistrzostwach świata | Aotearoa rugby pod

Jednak dwukrotny zwycięzca Pucharu Świata kapitan All Blacks, który na początku zeszłego roku odwołał swoją karierę piłkarską, zwrócił uwagę na Wilkinsona jako najlepszego gracza, z jakim kiedykolwiek miał do czynienia.

„Jest tak wiele, trudno wybrać jeden [player]. Może dlatego, że tak bardzo go szanowałem i tak bardzo go szanowałem, to był Johnny Wilkinson. Carter powiedział gazecie The Guardian Aotearoa rugby pod.

Trzykrotny światowy gracz rugby zaliczył test między All Blacks a Anglią w 2003 roku, na tydzień przed swoim testowym debiutem przeciwko Walii, gdzie zaczął w pełni doceniać talent Wilkinsona.

W tym meczu w Wellington Anglia pokonała All Blacks 15-13, zanim zdobyła swój pierwszy i jedyny tytuł w Pucharze Świata w Australia później tego roku.

Wilkinson był gwiazdą tego turnieju, jego chwała pojawiła się w finale przeciwko Wallaby, kiedy strzelił gola przy przyziemieniu w finale w końcowych etapach dogrywki, co dało Anglii zwycięstwo 20-17 w Sydney.

Po obejrzeniu Wilkinsona prowadzącego Anglię do zwycięstwa nad All Blacks w Nowa Zelandia Pięć miesięcy przed meczem jako niewykorzystany rezerwowy na linii bocznej, wtedy uwolniony Carter powiedział, że był zachwycony możliwościami światowej klasy brytyjskiego rozgrywającego.

READ  Weterani zatrudniają utalentowanych młodych ludzi, Zion May i Jacoba Labana, aby pomóc zabezpieczyć przyszłość klubu

„To był dziki, burzliwy mecz testowy w Wellington, siedziałem na ławce i nie grałem w meczu All Blacks Test, a on przejął tę grę i jako 10 gracz, który chce kontrolować mecz” – powiedział Carter Aotearoa rugby pod.

„Dostałem najlepsze miejsce w domu na ławce. Część mnie mówiła:” Człowieku, czy naprawdę chcę się tutaj przenieść, ponieważ on całkowicie kontroluje tę grę. „

„Dzięki Bogu, że nie zrobiłem tego. Mój pierwszy test zrobiłem w następnym tygodniu i była to znacznie lepsza gra do zapamiętania, ale pamiętam, że po prostu siedziałem tam,„ Jeśli grałem 10 razy ” – grałem wtedy 12 razy dużo – ” W ten sposób musisz opanować Zabawkę ”.

„Miałem dla niego wielki szacunek i grałem przeciwko niemu”.

W trakcie swojego przejazdu testowego 112 Carter zmierzył się twarzą w twarz z Wilkinsonem tylko trzy razy – dwa razy podczas mistrzostw Wielkiej Brytanii i Irlandii. czarny Trasa koncertowa po Nowej Zelandii w 2005 roku, a następnie, gdy All Blacks grali przeciwko Anglii w Londynie w 2009 roku.

Carter zwyciężył we wszystkich trzech testach, a jego prawdopodobnie najlepszy występ w historii miał miejsce przeciwko Wilkinsonowi w drugim teście Lions w Wellington – dwa lata po tym, jak Wilkinson prowadził Anglię do zwycięstwa w tym samym miejscu.

Jeśli chodzi o najlepszą drużynę, z którą grał w całej swojej karierze, Carter powiedział, że tytuł należał do Springboków, którzy grali w latach 2007-2009.

Republika Południowej Afryki została mistrzem świata w 2007 roku, a dwa lata później osiągnęła rzadki czysty przejazd dla All Blacks, pokonując kiwi we wszystkich trzech testach podczas Mistrzostw Tri-Nations w 2009 roku.

W tym samym roku Springboks pokonali brytyjskie i irlandzkie Lions podczas trasy po Południowej Afryce, a wcześniej pokonali All Blacks w Nowej Zelandii w 2008 roku.

READ  Bundesliga: Bayern Monachium pięć razy miażdży Leverkusen, aby odzyskać pierwsze miejsce, wiadomości sportowe

Wszystko osiągnęło swój punkt kulminacyjny Afryka Południowa Na przemian z Nową Zelandią na szczycie światowych rankingów rugby w latach 2007-2009, Carter ocenił stronę Springboks tej epoki jako najlepszą, z jaką kiedykolwiek się zmierzył.

„Byli absolutnie dominujący. Oczywiście wygrali w 2007 roku Puchar Świata. 2009 był prawdziwy niebieskie piłki Ich styl gry w tamtym czasie” – powiedział Carter Aotearoa rugby pod.

„Kontrolowali super rugby W tym czasie też było byki W tym czasie taką siłą było rugby w Afryce Południowej.

„To było brutalne. Za każdym razem, gdy grałem przeciwko Boksowi, wiedziałeś, że będziesz obolały do ​​środy lub czwartku.

„To było tak, jakbym miał dla siebie cel. Victor Matfield, Buckys Botha, burger kredowyPierre Spies – wszyscy byli po prostu wspaniałymi, wysportowanymi śmiertelnikami i naprawdę dominowali w tym czasie”.

W sumie Carter rozegrał 19 testów przeciwko Springboks – z których cztery odbyły się między Mistrzostwami Świata w Trójmieście 2007 i 2009 – i ma na swoim koncie 15 zwycięstw, z dwoma z czterech porażek w 2008 i 2009 roku u siebie z RPA.

Carter dodał – co nie jest zaskakujące – że były kapitan All Blacks, Richie McCaw, był najlepszym graczem, z jakim kiedykolwiek grał.

Carter powiedział o McCaw w The Aotearoa rugby pod.

„On po prostu zainspiruje cię do bycia obok niego i zobaczenia go na własne oczy. To było jak:” Dobrze, dobrze, zrobię to samo „.

Powiedział również, że All Blacks, zwycięzcy Pucharu Świata 2015, byli najlepszą drużyną, w jakiej kiedykolwiek grał, ze względu na przełomowe osiągnięcia zespołu w tym roku.

„Moja myśl automatycznie wraca do zespołu z 2015 roku”, powiedział Carter, „aby tworzyć historię, prawdopodobnie jest to dla mnie nawet ważniejsze, ponieważ był to tak wyjątkowy moment, aby zakończyć moją karierę All Black na tak wysokim poziomie”.

READ  Sports Digest: Reszta Mistrzostw Świata Juniorów odwołana z powodu COVID-19

„Pomagając zespołowi w zdobyciu Pucharu Świata, pierwszym All Blacks, który wygrał Puchar Świata poza Nową Zelandią, był to wyjątkowy zespół i wyjątkowy, ponieważ siedmiu graczy rozegrało 100 meczów testowych, czyli blisko 100. mecze testowe, wszystko się skończyło – niektórzy z moich dobrych kumpli – też tego samego wieczoru.

uwagi

Dołącz za darmo i powiedz nam, co naprawdę myślisz!

Dołącz za darmo